ursusikc330m

Udzwig podnośnika.

Polecane posty

Witam.Mam pytanie jak podniosę zestaw uprawowo siewny o wadze 1300kg to na odległości 1metra od haków ciągnika ile może dojść kg,bo znajomy kiedyś mówił że co 1metr to trzeba dokładać około 1tony.To znaczy że ciągnik ma do udzwigu coś około 2300kg?Tak mam to ruzumieć czy jest jakieś mądrzejsze wyliczenie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Jeśli to jest maszyna fabryczna to sprawdź parametr " zapotrzebowanie na udźwig". Kverneland posiada takie tabele, porównaj, oszacuj. Dla przykładu pług obrotowy 4 skibowy eg 85 Vario ma masę 1470kg, natomiast zapotrzebowanie na udźwig wynosi 4300 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

To nie chodzi o samą masę bo dochodzi moment skręcajacy który podnośnik musi zrownowazyc. Siła razy kwadrat długości. Taki agregat powiedzmy, że niech ma środek ciężkości metr od haków czyli dochodzi drugie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Fakt coś pokrecilem z innym obciązeniem. Dawno nic z mechaniki nie liczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Wstaw manometr w obwód podnośnika i w zależności od ciśnienia wywieranego na cylindry podnośnika daną masą maszyny, będziesz wiedział jaki procent z maksymalnego udźwigu stanowi obciążenie wywierane przez daną maszynę, czyli zapotrzebowanie na udźwig. W ciężkiej serii Ursusa/Zetora jest złącze hydropacku, lub koła jezdnego do pługów phx, do którego można wpiąć taki manometr za pomocą szybkozłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adas157
      Witam jaki ma udzwig podnosnik w mf 3070 i czy ma dociazanie z Góry dziekuje
    • Przez malina2277
      Witam mam dylemat czy New Holland T5.105 poradzi sobie w agregacie uprawowo-siewnym Agro-masz chodzi głównie o to czy nie będzie go ważyć będzie to ciągnik ze standardowym obciążnikiem bez Tuz-a a agregat 3m Agro-masz 3 rzędy graczek wał paker i mam dylemat czy wziąć siewnik zwykły stopkowy czy talerzowy też Agro -masz;)
    • Przez WuTKa
      Witam Szanownych Forumowiczów,

      Chciałbym zadać pytanie związane z ładowaczem zawieszanym "Skrzat", a mianowicie: jaka jest jego masa własna oraz głębokość kopania z łyżką podsiębierną? Posiadam ciągnik T-25 i poważnie zastanawiam się nad zagregowaniem go z w/w ładowaczem, głównie z myślą o funkcjonalności koparki. Nie znam jednak żadnych parametrów "Skrzata", bo niestety zasoby internetowe nie są zbyt łaskawe w tej materii (niemalże "biały kruk"). Najbardziej martwi mnie fakt ciężaru, jaki stanowi cały osprzęt dla ciągnika. Nominalny udźwig TUZ w T-25 wynosi (wg wszelakich katalogów i instrukcji) 600kg. "Troll", to już 650kg, więc w ogóle nie biorę go pod uwagę, choć i zdjęcia takich zestawów widziałem. Czy może któryś z Was dysponuje wiedzą na temat ładowacza "Skrzat" lub posiada takowy i co za tym idzie, może udzielić kilku informacji? Jeśli ktoś dysponuje instrukcją lub danymi technicznymi w jakiejkolwiek innej formie, będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez semos
      Mam pytanie odnośnie przyczepy samozaładowczej Warfama T-127  - czy ta przyczepa da radę załadować na siebie belę sianokiszonki 120x120?
       
      Ma może ktoś taką przyczepę? Jakie macie opinie o niej - piszczcie wszystkie opinie o tej przyczepie. Chcę ją wykorzystać głównie do zwożenia bel sianokiszonki.
    • Przez patryk4427
      witam planuje kupić zwykłą stacjonarną owijarkę.miała by ona współpracować z c 330,ciekawi mnie czy po owinięciu balota da radę ona wyrzucić go na stawiacz bel czy trzeba zdjąc go chwytakiem? dodam ,że obecnie podnosi ona bez problemu opryskiwacz z 400 litrami wody
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj