Skocz do zawartości

Polecane posty

WuTKa    0

Witam Szanownych Forumowiczów,

Chciałbym zadać pytanie związane z ładowaczem zawieszanym "Skrzat", a mianowicie: jaka jest jego masa własna oraz głębokość kopania z łyżką podsiębierną? Posiadam ciągnik T-25 i poważnie zastanawiam się nad zagregowaniem go z w/w ładowaczem, głównie z myślą o funkcjonalności koparki. Nie znam jednak żadnych parametrów "Skrzata", bo niestety zasoby internetowe nie są zbyt łaskawe w tej materii (niemalże "biały kruk"). Najbardziej martwi mnie fakt ciężaru, jaki stanowi cały osprzęt dla ciągnika. Nominalny udźwig TUZ w T-25 wynosi (wg wszelakich katalogów i instrukcji) 600kg. "Troll", to już 650kg, więc w ogóle nie biorę go pod uwagę, choć i zdjęcia takich zestawów widziałem. Czy może któryś z Was dysponuje wiedzą na temat ładowacza "Skrzat" lub posiada takowy i co za tym idzie, może udzielić kilku informacji? Jeśli ktoś dysponuje instrukcją lub danymi technicznymi w jakiejkolwiek innej formie, będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

rafff24    27

hmm, poszukaj w galerii, sam szukałem kiedyś skrzata, robiła to jakaś prywatna firma, jej właściciel miał ponoć przeprawę z jakimś molochem państwowym który skopiował skrzata i ponoć po modernizacjach wyszedł z tego Mikrus lub Troll, był kiedyś jakiś artykuł w gazecie o tym, ale dawno było i już nie wiem gdzie i jak,

skrzat to wygląda masywniej od trola, i może więcej ważyć, poszukaj filmów na YT może jakiś użytkownik się odezwie

ja jak podpinam trola do 330 to po prostym ok, ale pod strome podjazdy staje dęba i wolę na wstecznym wyjechać, z podniesieniem nie ma kłopotu, tylko środek ciężkości wypada z tyłu bardzo, trzeba jechać z ramieniem złamanym w pół i maksymalnie przyciągniętym do ciągnika

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MotoMaszyny_pl
      Witam wszystkich serdecznie,
      Razem ze wspólnikiem tworzę serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi, budowlanymi i ogólnie ciężkim sprzętem.
      Chcielibyśmy, aby serwis był przejrzysty i maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników (czyli Waszych!), dlatego też mam ogromną prośbę...
      Bardzo proszę o odwiedzenie kategorii ciągników rolniczych https://motomaszyny.pl/rolnictwo/traktory/traktory-rolnicze/1 i wypisanie swoich spostrzeżeń, uwag, opinii na temat parametrów widocznych w tej kategorii.
      Jakie parametry są istotnie przy wyszukiwaniu traktora? Czy czegoś tam przypadkiem nie brakuje?
      Za zaangażowanie i odpowiedzi oczywiście z góry BARDZO dziękuję!
    • Przez skatuuu
      Witam, mam problem z ładowaczem mx8. Kiedy podnoszę go do góry wszystko gra ale gdy chce opuścić to opada ze 40 centymetrów po czym się blokuje. Aby opuścić go o kolejne 40 centymetrów muszę wykonać ruch joystickiem od siebie wtedy puszcza. To samo dzieje się gdy chce zmienić położenie łyżki, kiedy daje joystick do siebie nie reaguje dopiero kiedy kilka razy machnę od siebie wtedy się odblokowuję. Co może być tego przyczyną ? Czy to coś z tymi elektrozaworami ? Jedna z tych czarnych cewek była zapieczona.  

• Przez MedionClaasic
      Witam 
      Poszukuje instrukcji do ciągnika Claas Ares 620c. Czy ktoś jest w stanie pomóc w tej sprawie ?
      Z góry dziękuje 
    • Przez daniels_91
      Witam,
      Jak w temacie poszukuje kompletnej instrukcji napraw do ciągnika Massey Ferguson 3115?? Czy ktoś może posiada?? Może też być w wersji PDF.
      Z góry dziękuje
    • Przez Grzeskib
      Witam, od tego roku jestem posiadaczem nowego kombajnu new holland cx5090 elevation z chederem 5,18m. Maszyna została zakupiona jako fabrycznie nowa. Zacząłem już nim kosić jęczmień ozimy i pszenicę (plon między 6-7 ton) ze średnią prędkością 3,5 km/h (spodziewałem się większej prędkości roboczej). Wcześniej kosiłem naszym legendarnym polskim bizonem oraz wypożyczałem claasa tucano 430, ponieważ bizon już nie wyrabiał  Proszę o pomoc innych posiadaczy z jaką Wy wydajnością kosicie, z jaką prędkością i przy jakim plonie oraz jak macie ustawione szczeliny siat górnego, dolnego, jaki wiatr itd. Może ja robię coś źle i wydajność jest mniejsza albo taka wydajność już jest przy akceptowalnych stratach i tyle  Z góry dziękuje za informacje i pomoc z Waszej strony  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.