malina2277

New Holland T5.105 udźwig maszyn uprawowych

Polecane posty

malina2277    2

Witam mam dylemat czy New Holland T5.105 poradzi sobie w agregacie uprawowo-siewnym Agro-masz chodzi głównie o to czy nie będzie go ważyć będzie to ciągnik ze standardowym obciążnikiem bez Tuz-a a agregat 3m Agro-masz 3 rzędy graczek wał paker i mam dylemat czy wziąć siewnik zwykły stopkowy czy talerzowy też Agro -masz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

powinien sobie poradzić, tyle że weź raczej dwa rzędy zębów,

sąsiad ma JD 5r gdzieś około 100 koni i tym wozi właśnie taki agregat tylko że z unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina2277    2

a dlaczego dwa rzędy a nie trzy ;) podobno dwa to się mogą pchać a na trzy jest lepiej...a siennik sąsiada też talerzowy ;)

Edytowano przez malina2277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dwa rzędy dlatego że krócej, siewnik stopkowy, do takiego agregatu branie siewnika talerzowego mija się z celem.

siewniki talerzowe są do siania w mulcz, lub na polach z durzą ilością nie pociętej materii organicznej, a tutaj będzie ten agregat się zapchał, nie dojdzie nawet d siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

U nas T5030 chodzi z Pazurkiem ze Staltechu 2,5m z 2 rzędami łapek i wałem packera, siewnik zwykły Hassia. Masa zasypanego zestawu 1,5 t i radzi sobie świetnie, na uwrociach bez składania, wiadomo jak wpadnie w głęboką bruzdę, to troszku przodkiem ruszy, ale to sporadyczne przypadki, prędkość ok.8 km/h bez problemu, obciążenie 450kg przód, ogólnie pracuje się bardzo dobrze. T5.105 Spokojnie z 3 m, sobie poradzi. Co do 3 rzędów, osobiście odradzam, zapcha się moment, ja na lżejszych kawałkach uprawiam 2 razy talerzówką i potem sieję, pracuje na głębokości ok 5-7cm, nic się nie zapycha, gdyby było więcej łapek to wiadomo. Nie wiem jak w Agromaszu, ale Staltech nie przedłuża agregatu czy ma 2, czy 3 rzędy tylko zagęszcza odległość między rzędami. Ogólnie to polecam przy okazji Staltecha, maszyna bardzo konkretna i tańsza od Agromaszu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Bez problemów będzie Ci chodził NH T5 z 3 metrowym agregatem+siewnik na hydropaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

mam pytanko jaki agregat uprawowo-siewny byscie polecili do TD5.105. I jaki pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

uprawowo siewny to tylko nabudowany.

ja mam plusa z unii i podniesienie pełnego jest nie lada wyczynem, tyle że redlice talerzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z przodu strunowy z tyłu packer, ten strunowy z chęcią wymienił bym na włókę  

tyle że po kupnie wywaliłem prawie połowę zębów, zapychało się , teraz bym brał pewnie z redlicami stopkowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie może ktoś pomoże. 

Czy pług o wadze 1500 kg nie będzie za ciężki do New hollanda t5 105?  Chodzi mi żeby niewyrwał korpusu z tyłu traktora na dołkach jak będzie podskakiwał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Na przednim tuzie obciążniki 600kg i rozsiewacz 3000litrow amazone z 1.5t jest ok ale przy 2t ładunku już przodem podnosi przy szybkim ruszeniu.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
22 godziny temu, Marcinek51294 napisał:

Witam mam pytanie może ktoś pomoże. 

Czy pług o wadze 1500 kg nie będzie za ciężki do New hollanda t5 105?  Chodzi mi żeby niewyrwał korpusu z tyłu traktora na dołkach jak będzie podskakiwał?

Zależy jak na to wszystko patrzysz. Jak chcesz dobrać maszynę pod dane techniczne to wypadałoby się skupić na max. dopuszczalnym obciążeniu tylnej osi, bo przede wszystkim ona będzie obciążona do granic możliwości lub poza dopuszczalne granice. T5 105 waży chyba coś około 4300 kg. Rozkład masy wynosi mniej więcej 47:53. Około 2300 kg spoczywa na tylnej osi, doliczyć wypadałoby jeszcze kierowcę, akcesoria - około 100 kg, cały pług - 1500 kg oraz dociążenie tylnej osi poprzez odciążenie przedniej osi przez pług (też około 1500 kg, jeżeli jest to pług 4 skibowy o środku ciężkości w okolicy 1,4 m za końcem haków), przedni - około 1000 kg - balast (na tuz) odciąży tylna oś o około 300-350 kg. Tak czy inaczej wychodzi około 5100 kg na tylnej osi po podniesieniu pługa. Czy jest to wartość dopuszczalna - musisz sprawdzić w instrukcji. DMC raczej nie przekroczysz - wynosi ono chyba 7,5 t. Nacisk na przednią oś może wyjść na styk - 2 t + 1t + około 300 kg = 3300 kg.

Inna jeszcze rzecz to udźwig tylnego podnośnika - wypadałoby mieć podnośnik o udźwigu nie mniejszym niż 4500 kg na końcu haków.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj