Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bezbarwny    1269

@zetorki12  daję uroczyste słowo humoru, że w podzięce za tego lajka coś mnie dał, najpóźniej w poniedziałkowe południe, zaliczka na Twoim koncie będzie.

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19809

żebyście się obaj nie zdziwili czasem

18 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No ale wtedy co stał i gadał to szło rekordowo

Wniosek w czwartek decyzja wystawiona w sobotę w SOBOTĘ  a kasa we wtorek, teraz nie idzie ale i nie mówi że szybko idzie. 

WIĘC PRAWDĘ MÓWIŁ

gówno a nie prawdę mówił

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, bezbarwny napisał:

@zetorki12  daję uroczyste słowo humoru, że w podzięce za tego lajka coś mnie dał, najpóźniej w poniedziałkowe południe, zaliczka na Twoim koncie będzie.

O to wtedy możesz liczyć na jeszcze jednego . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Dzisiaj dostałem pismo z ARIMR z którego wynika, że będę musiał oddać część kasy z dopłat za 2018 rok - nie napisali o jaka kwotę chodzi. 

Teraz doszli do wniosku, że stwierdzony obszar MKO jest mniejszy niż obszar do którego przyznano mi płatność.

Bo jak twierdzą decyzję wydali 10/06/2019, a aktualne ortofotomapy dostali 15/06/2019 więc wznawiają postępowanie ponieważ "na jaw wyszły nowe okoliczności nieznane organowi w dniu wydania decyzji".

Ktoś z Was miał taki przypadek? Może coś poradzić bo łaskawie przyznali mi prawo do wglądu do akt sprawy - zamierzam więc skorzystać z niego w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zero strachu. Robią ocene wsteczna za lata poprzednie. Dziwne że o tej porze. W moim powiecie to wakacje z tym bujali. Chyba że zbawiają postępowanie w sprawie dr18. Obiło mi się o uszy że wznawiają. A tu już gorsza sprawa, bo będą zwroty. 

Jak masz ocenę wsteczna to ponad 90% zmienił się Peg i dostosowują do nowego pegu. Jak wyjdą zmniejszenia w każdej płatności do 100€ to masz odstąpienie, a jak miałeś płatność do kóz,owiec,bydła,krów,strączkowych, pastewnych itp i masz współczynnik korygujący to groszowa kwoty do tych palności dopłaca. Więcej paniki i kosztów biurokratycznych niż to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisiogon    21
45 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No ale wtedy co stał i gadał to szło rekordowo

Wniosek w czwartek decyzja wystawiona w sobotę w SOBOTĘ  a kasa we wtorek, teraz nie idzie ale i nie mówi że szybko idzie. 

WIĘC PRAWDĘ MÓWIŁ

Waćpan chyba ma problemy ze słuchem, albo słyszy to co chce usłyszeć. Tuż przed przedłużeniem z 15.11 do 29.11 leciał wywiad w ardanem i jak byk mówił, że problem jest z wojewodami, nie wspomniał słowa, że kasa publiczna się skończyła i nie robią przelewów.  Tego samego dnia dostałem odroczenie do końca marca. Ponoć od 4 listopada leży w sejmie uchwała o przesunięciu 700mln i jakoś nie spieszą się aby ją zatwierdzić. 13ki muszą w grudniu się zgadzac... Już gienek z rolnika mimo, że podobny do ministra to więcej prawdy powie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, lukasz493 napisał:

pany z arimr informacja że zaliczka jest naliczona myślicie że dojdzie ? czy walenie w ch... bo cisza na koncie

Naliczali tylko co z tego jak słabo idą przelewy, jeśli ida.

Sprawiedliwiej by było jakby wszystkim jednego dnia przelali w całości.

9 minut temu, lisiogon napisał:

Waćpan chyba ma problemy ze słuchem, albo słyszy to co chce usłyszeć. Tuż przed przedłużeniem z 15.11 do 29.11 leciał wywiad w ardanem i jak byk mówił, że problem jest z wojewodami, nie wspomniał słowa, że kasa publiczna się skończyła i nie robią przelewów.  Tego samego dnia dostałem odroczenie do końca marca. Ponoć od 4 listopada leży w sejmie uchwała o przesunięciu 700mln i jakoś nie spieszą się aby ją zatwierdzić. 13ki muszą w grudniu się zgadzac... Już gienek z rolnika mimo, że podobny do ministra to więcej prawdy powie... 

Powiem tak od samego początku było wiadomo że kasy zabraknie, dostaną kase szybko tylko ci którzy w pierwszych dniach złoża wnioski. Słabo działają gminy że nie raportowali o powierzchniach do suszy. Tak podejrzewam. A nie które gminy to takie cyrki robia z raportami, że szkoda pisac. Powtórzę zanim mieli przyjmowac wnioski to było wiadomo że kasy starczy na parę dni. To że o tym się nie mówiło to inna sprawa. Nie kłamał ale zataił ważna informacje.

 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
15 minut temu, robert55555 napisał:

Zero strachu. Robią ocene wsteczna za lata poprzednie. Dziwne że o tej porze. W moim powiecie to wakacje z tym bujali. Chyba że zbawiają postępowanie w sprawie dr18. Obiło mi się o uszy że wznawiają. A tu już gorsza sprawa, bo będą zwroty. 

Jak masz ocenę wsteczna to ponad 90% zmienił się Peg i dostosowują do nowego pegu. Jak wyjdą zmniejszenia w każdej płatności do 100€ to masz odstąpienie, a jak miałeś płatność do kóz,owiec,bydła,krów,strączkowych, pastewnych itp i masz współczynnik korygujący to groszowa kwoty do tych palności dopłaca. Więcej paniki i kosztów biurokratycznych niż to warte.

Dzięki.

Pewnie dlatego późno bo odwoływałem się ze 2 razy od decyzji i finalna decyzja (od której się nie odwołałem) wydana w czerwcu 2019.

Raczej DR18 nie powinni wciskać, bo nie mają ku temu żadnych powodów chociaż z drugiej strony mam dziwne wrażenie, że ta baba z ARIMR, która "prowadzi mnie" postawiła sobie za punt honoru, aby mnie dojechać - bo co roku się odwołuję od jej decyzji i co najgorsze, przynajmniej z jej punktu widzenia, zawsze wychodzi po mojej myśli.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

DR 18 to muszą mieć podstawę z raportu z kontroli. Podejrzewam że szacują czas tych DR18. Czy na podstawie kodu cofnąć się do tego roku czy do dalszych lat. Kiedyś to kontrola w raporcie pisała ile lat wstecz nie było użytkowane.

Dla mnie ocena wsteczna jest niezgodna z prawem. Nikt z tym nie zrobi porządku. Składasz wniosek i masz ustalony Peg albo z nim zgadzasz albo negujesz. Jeśli Peg miałby się zmienić to powinien obowiązywać od następnego roku a nie cofamy się ileś lat do tyłu. Cofnięcie jeśli miało by być to tylko na podstawie raportu z kontroli na miejscu. Jak dla mnie sprawy z oceną wsteczna to wina agencji że źle wyliczyła Peg. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    245

LPU i ja żem doświadczył błogosławieństwa ARIMR w postaci złotych polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Jasne że dojdzie .     Do czerwca na pewno .:D

który tyle czasy potrzebuje na dochodzenie?

ja jak podnieconym to szybciej dochodze :D 

  • Haha 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys147 a może wpadłeś jej w oko i chce ciebie częściej oglądać i stąd masz takie problemy z tą kobieta w agencji. Może ona ma w stosunku do ciebie niegrzeczne plany🤔

4 minuty temu, marulekk napisał:

który tyle czasy potrzebuje na dochodzenie?

ja jak podnieconym to szybciej dochodze :D 

Już ci tłumacze:

Henryk ma 95 lat i mieszka w domu starców.
Każdego wieczoru, po kolacji Henryk wychodził do ogrodu, siadał na swoim ulubionym fotelu i wspominał swoje życie. Pewnego wieczoru, 87-letnia Stefania spotkała go w ogrodzie. Przysiadła się i zaczęli rozmawiać. Po krótkiej konwersacji Henryk zwraca się do Stefanii z pytaniem: 
-Wiesz o czym już całkiem zapomniałem? 
-O czym? 
-O seksie. 
-Ty stary pierniku! Nie stanąłby ci nawet gdybyś miał przyłożony pistolet do głowy! 
-Wiem ale było by miło gdyby ktoś potrzymał go chociaż w ręce. 
I Stefania zgodziła się. Rozpięła Henrykowi rozporek i wzięła jego pomarszczonego fi**ka do ręki. Od tego czas co wieczór spotykali się w ogrodzie. Jednak pewnego dnia Stefania nie zastała Henryka w umówionym miejscu. Zaniepokojona (wszak w tym wieku o wypadek łatwo) poczęła go szukać. Znalazła Henryka w najdalszym kacie ogrodu a jego fi**ka trzymała w ręku 89-letnia Zofia. Stefania nie wytrzymała i krzyknęła ze łzami w oczach: 
-Ty rozpustniku! Co takiego ma ta lafirynda czego ja nie mam?! 
-Parkinsona...

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Rolnik1973 napisał:

No ale wtedy co stał i gadał to szło rekordowo

Wniosek w czwartek decyzja wystawiona w sobotę w SOBOTĘ  a kasa we wtorek, teraz nie idzie ale i nie mówi że szybko idzie. 

WIĘC PRAWDĘ MÓWIŁ

bo było przed wyborami do Sejmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    93

https://pomorska.pl/ostatnie-dni-wyplat-zaliczek-doplat-za-2019-rok-ilu-rolnikow-z-kujawskopomorskiego-jeszcze-czeka/ar/c8-14609005

 

ok sam znalazłem odpowiedź

 

Cytat

"""Jeżeli rolnik spełnia warunki do otrzymania zaliczki i płatności w ramach tego mechanizmu zostały dla niego naliczone, to środki finansowe powinny zostać przekazane do 30 listopada """"

A więc zobaczymy jak to się ma do rzeczywistości bo otrzymałem informację że mam naliczone zaliczki wszystkich płatności

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

EPA wczoraj dzwoniłem zirytowany do ARiMR to kazali czekać dziś kasa na koncie. 

P.S. perkinson nie był potrzebny 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic dziwnego bo mi przysłali 2 x tyle co powinni, więc dla kogoś musi zbraknąć.

Nawet ONW przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1297
damianzbr napisał:

Nic dziwnego bo mi przysłali 2 x tyle co powinni, więc dla kogoś musi zbraknąć.

Nawet ONW przyszło.

jak kuźwa Ci wysłali 2x więcej ? 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pewnie każdy w domu głosował na piss 🤣 to się partia odwdzięczyła sowitą zaliczką 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to ciekawie się zapowiada . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj