Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
22 minuty temu, XTRO napisał:

a są jeszcze nabory na to ? 

to jest z deminimis która już się chyba wyczerpała lub za chwilę wyczerpie.

Ale będą nowe po nowym roku. Trzeba przygotować próbki  i FV już teraz aby jako jednym pierwszych zaraz złożyć w nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
3 minuty temu, damianzbr napisał:

to jest z deminimis która już się chyba wyczerpała lub za chwilę wyczerpie.

Ale będą nowe po nowym roku. Trzeba przygotować próbki  i FV już teraz aby jako jednym pierwszych zaraz złożyć w nowym roku.

Damian, na ten program były zarezerwowane środki ze starej puli. gdyby kasa się skończyła nic by nie wypłacali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno? W starej puli kasa się skończyła w listopadzie rok temu. A wtedy chyba nawet jeszcze nie mieli w myślach tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem zapytać . Jak to obecnie jest z dopłatami do bydła zgłoszonymp później niż 7 dni od urodzenia ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

U mnie coraz więcej takich rolników się robi i niby leży sporo łąk nieużytków ale nie będę się w to bawił bo to jest zoobowiązanie właśnie na 5 lat a z dzierżawami od ludzi to nawet ten okres nie jest pewny. Jeden już umoczył ponad 200 tys bo nie był w stanie się wywiązać ze zobowiązania między innymi przez właścicieli którzy zabrali mu dzierżawy.

nie rozumiem przecież nic się nie traci jedynie się oddaje to co się dostało, tzn. ja podałem działki nawet te na które mam okres dzierżawy  np 3 lata, bo np po nich będę wnioskował o przedłużenie dzierżawy, a jak się nie uda to oddaje to co dostawałem przez 3 lata , jak się z tym człowiek liczy to nic nie traci 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Różnie to bywa . Nie miałem jeszcze takiej sytuacji . Wiem że mieli nie dawać kasy do takiej sztuki , ale wydaje mi się że to znieśli . Chciałem wiedzieć na wszelki wypadek . Wiem że niektórym się rodzą takie po 150 kg . Ale ...

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, zetorki12 napisał:

Chciałem zapytać . Jak to obecnie jest z dopłatami do bydła zgłoszonymp później niż 7 dni od urodzenia ?

Nie pytaj się jak to jest z dopłatami do bydła, tylko kasuj zwierzaki i żyj jak Rysio, skrzydełka z lidla, rogaty, suszowe, nowa przyczepa, grzyby i leżenie na tapczanie z kotem. 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
17 godzin temu, Wojtek026 napisał:

Co zrobić gdy przy działce przebiega droga która jest nieczynna, po latach dopatrzyłem się że w zdłóż rowu przebiega droga, na innej działce pod lasem, która jest osobną działką od lat podaje całą łąkę ale koszę również powierzchnię która jest drogą i teraz czy powinienem podawać również osobny numer działki będącej drogą, a co jak mam tam pakiety, dotychczas podawałem powierzchnię z pega i było dobrze, to chyba nie ma co poprawiać, bo co do gminy występować o dzierżawę kawałka drogi??

Jeśli droga jest wydzielona do osobnej działki to nie kwalifikuje się do dopłat.

Sam się kiedyś tym interesowałem- jestem w podobnej sytuacji. Niestety nie udało mi się znaleźć źródła. Dopytaj więc w Biurze Powiatowym. Może coś się zmieniło. Ale powinno powiedzieć to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
13 minut temu, krzysieek napisał:

Dziś zaliczka dopłat na koncie. Podlaskie

jaki powiat? i ile procent

Edytowano przez puszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Czekam na zapowiadaną zaliczkę, a tu pismo z agencji, że po przeprowadzonej kontroli wznawiają postępowanie administracyjne, gdyż podałem działki niekwalifikujące się do dopłat. Niestety, nie napisali, co im w tych działkach nie pasuje, były obsiane jęczmieniem i pszenicą. Pracownik ODRu powiedział, że mają dużo takich spraw, bo wnioski były na innych mapkach, niż teraz mają, czy coś. To chyba oznacza, że pieniądze dostanę w czerwcu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
2 godziny temu, puszczyk napisał:

jaki powiat? i ile procent

Powiat sokólski, jakby z 70%. Dokładnie nie liczyłem jeszcze. Co rok coś się zmienia. 

 

2 godziny temu, Zdzinio napisał:

A duże macie gospodarstwa Ci co zostaliście zaliczkę? 

Do dopłat tylko 20 ha, reszta na gębę. No i bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela58    0
7 godzin temu, agrarmrc napisał:

16.10 - zaliczka płatności bezpośrednich

22.10 - zaliczka EFR ROW ONW

łódzkie

 

Jaki powiat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, Bananek napisał:

jest zaliczka 70% rolnosrodowiskowych. nie calosci. jakies 10% calosci. suszowego brak.

Na suszowe niby trzeba bedzie teraz poczekac do marca z de minimis bo brak pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864
artek27 napisał:

1 godzinę temu, Bananek napisał:

jest zaliczka 70% rolnosrodowiskowych. nie calosci. jakies 10% calosci. suszowego brak.

Na suszowe niby trzeba bedzie teraz poczekac do marca z de minimis bo brak pieniedzy.

moje suszowe nie minimis. decyzje mam juz od tygodnia wiec watpie zeby to bylo dluzej niz 14 dni ustawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego ? Ja złożyłem , za kilka dni dostałem . To po co moje jaja na latarni ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Pewnie miał na myśli komisję szacującą. Za dużo procentów i powierzchni uznali😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bananek napisał:

po co komu Twoje puste jaja?

Się zapytaj swojej ... Mniejsza o to . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj