Renault145

zwrot akcyzy za paliwo 2019

Polecane posty

PABLO555    27

Gdyby tak było to jak rozliczyć faktury jak ja mam część z 2018 a część będę miał z 2019 bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4
No o to chodzi że te co były wystawione w 2018 będę liczone po staremu a te z 2019 po nowemu a jak to zrobią nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Ha ha , chłopcy nie poszliście dziś do przedszkola bo drogę zawiało . Wszystkie faktury są liczone na nowych zasadach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

To nie są pieniądze UG tylko rządowe . Jeśli gminy przekroczą krajowy limit na dany rok , to w następnym rolnicy dostaną mniej . Nie widzę więc sensu aby jedna gmina oszczędzała za inne gminy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1848
1 godzinę temu, Renault145 napisał:

No o to chodzi że te co były wystawione w 2018 będę liczone po staremu a te z 2019 po nowemu a jak to zrobią nie wiem

Daj już spokój z tą propagandą, nigdzie nie jest o tym wspomniane nawt w projekcie a siejesz jakiś zamęt... W lutym będą rozliczane faktury za okres 1 sierpień 2018 - 31 styczeń 2019 i odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach tylko limik masz większy z 86 na 100 litrów i wchodzi bydło. Skoro wniosek złożony w 2019 czyli idzie już na nowych zasadach a nie że jakiś podział na kwoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Renault145 napisał:

No o to chodzi że te co były wystawione w 2018 będę liczone po staremu a te z 2019 po nowemu a jak to zrobią nie wiem

Miałeś w Gminie sprawdzić , a nie dalej tłumaczyć jak to zrozumiałeś . Fizycznie nie jest możliwy taki podział . Sprawdź , zapytaj i przestań powtarzać .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1449

Ale  mała zmiana  jest  -jesienny  zwrot  nie do końca  listopada   tylko do końca  grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Właśnie tu się pogubił kolega Renault . Szymi ty też pewnie nie rozumiesz o co biega . Chodzi o limit wydatków na paliwo w ubiegłym roku w całym kraju po przekroczeniu którego w następnym roku zmniejsza się ten ( krajowy ) limit . Teraz będzie liczony do końca grudnia , a wcześniej był listopada . Ta zmiana nie ma większego znaczenia dla rolników , to tylko taka kosmetyka .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    321

myślę, że to rozwieje sporo wątpliwości:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

i jest tam edytowalny wzór wniosku.

PS: czy admin może to skleić z głównym wątkiem???

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Był już ktoś w Arimr po wykaz stanu bydła potrzebnego w urzędzie gminy. ? Płaci się coś za wydanie takiego zaświadczenie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4210

W mojej gminie Pani zapowiedziała mi że muszę przynieść wszystkie umowy dzierżawy bo bez umowy nie dostanę dopłaty a na stronie ministerstwa piszą że dają do dzierżaw ustnych ,czy kogoś też ganiali za umowy dzierżawy ? ,wszystkie te działki mam we wniosku obszarowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja byłam dziś i ten komunikat wisiał na okienku więc od razu wypełniłam wniosek:

"Ważne dla posiadaczy bydła - liczba DJ

1 stycznia 2019 r. wchodzi w życie ustawa z 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej  (Dz. U. 2018, poz. 2247). Zgodnie z nią producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego m.in. na podstawie średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku."https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/wazne-dla-posiadaczy-bydla-liczba-djp.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
Dnia 20.01.2019 o 17:37, Wicherek napisał:

W mojej gminie Pani zapowiedziała mi że muszę przynieść wszystkie umowy dzierżawy bo bez umowy nie dostanę dopłaty a na stronie ministerstwa piszą że dają do dzierżaw ustnych ,czy kogoś też ganiali za umowy dzierżawy ? ,wszystkie te działki mam we wniosku obszarowym

ja na "dzierżawy ustne" składam oświadczenie że  jestem użytkownikiem tych działek i dostaje dopłae na te pola.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11
Ok tylko chciałbym sobie tak mniej więcej przeliczyć bo nie wiem czy nie muszę jeszcze trochę dokupić ON żeby złożyć wniosek na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Mam bydło, ale litry z faktury nie przekraczają nawet limitu zwrotu za hektary. Też muszę dostarczać oświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sensu jak i tak nie wykorzystane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj