Polecane posty

PawelWlkp    368
3 godziny temu, manyek napisał:

Z jakiej miejscowości jesteś?

Między Koźminem a Dobrzycą

Wiadomość z agroFakt.pl

bobienko    1232

No się nie mieści.Nie ma co się zastanawiać tylko oddawać.chyba że tylko oferują a nie płacą

• Like 1

20CBR12    194

No u mnie 30km dalej też właśnie oferują po 2.8 tys za ha i słyszę że robią inaczej tzn, pierwszy rok płacą a później przeciagaja ile się da i tak właśnie ten interes im się opłaca a jak ja chce uczciwie wziąść to nie ma szans bo za mało daje bo inni już 2.8 dają a że tych pieniędzy nigdy nie zobaczą to jakoś to nie dociera do ludzi 

• Like 1

raladan    0
Dnia 11.09.2019 o 12:57, manyek napisał:

Mstowo

handlowałeś już z tą gorzelnią z pod Chodcza jak u nich z wypłacalnością?

pawel2404    1

Dzisiaj był u nas przedstawiciel z Agroloku. Cena za kukurydzę na umowę 430 netto. Poniżej 30% do 25% za każdy procent mniej doplacaja 8zl. Powyżej 30% potracaja ale nie pamiętam ile. 

Zakontraktowac można ale jak będzie za mało to kara a jak za dużo to płacą jak za cenę dnia. 

Warto pisać umowę? Dowóz w swoim zakresie ale mam blisko więc to nie problem. 

Edytowano przez pawel2404

pawel885    1161
7 godzin temu, 20CBR12 napisał:

No u mnie 30km dalej też właśnie oferują po 2.8 tys za ha i słyszę że robią inaczej tzn, pierwszy rok płacą a później przeciagaja ile się da i tak właśnie ten interes im się opłaca a jak ja chce uczciwie wziąść to nie ma szans bo za mało daje bo inni już 2.8 dają a że tych pieniędzy nigdy nie zobaczą to jakoś to nie dociera do ludzi 

Podpisujesz umowę i co nie zobaczysz? Dziś dajesz parę zł prawnikowi i po sprawie. No chyba że dzierżawcą jest jakiś słup ale kto z takimi podpisuje, zresztą skoro słup dzierżawi i nie płaci to wjeżdżam kombajnem i sobie tnę - moment prawdziwy dzierżawca się znajdzie 

16 minut temu, pawel2404 napisał:

za każdy procent mniej doplacaja 8zl. Powyżej 30% potracaja ale nie pamiętam ile

Raczej tyle samo co dopłacają 

pawel885    1161

To już złodzieje tak zwani .... Skoro za ten sam parametr dopłacają i ujmują inną wartość

manyek    0
10 godzin temu, raladan napisał:

handlowałeś już z tą gorzelnią z pod Chodcza jak u nich z wypłacalnością?

Wszystko ok

20CBR12    194

Kuźwa dobrą macie ta cene na kuku, ciekawe jak u mnie będzie, ja wolę sprzedać za cenę dnia choć wydaje mi się że tyle to nie będzie... 

14 godzin temu, pawel885 napisał:

Podpisujesz umowę i co nie zobaczysz? Dziś dajesz parę zł prawnikowi i po sprawie. No chyba że dzierżawcą jest jakiś słup ale kto z takimi podpisuje, zresztą skoro słup dzierżawi i nie płaci to wjeżdżam kombajnem i sobie tnę - moment prawdziwy dzierżawca się znajdzie 

Raczej tyle samo co dopłacają 

Niby tak ale to biora od takich do 10ha i liczą pewnie na to że nikt do sądu nie pójdzie tylko machanie ręką, nie wiesz jak to jest na wioskach.... 

zeus11    22
Dnia 8.09.2019 o 18:25, ws71 napisał:

Gorzelnie to obecnie mają gdzieś mokrą kuku skoro  żyto kupują w cenie 450do max 500 brutto , z tony żyta można uzyskać ok 300 l surowego spirytusu a z mokrej kuku ok 200 l także na gorzelnie zbytnio bym nie liczyl

Może kolego masz rację z tym że na gorzelnię nie ma co liczyć z tego powodu że ich zostało bardzo mało, u mnie okolice Świebodzina kiedyś było przeszło 20 gorzelni a dzisiaj jest jedna. Co do przerobu żyta czy kukurydzy w gorzelni to wszystko zależy od typu instalacji, stare typowe gorzelnie na parniku przerabiają wszystko tylko że ich już prawie nie ma, nowe są budowane pod przerób określonej rośliny wszystkie nowe gorzelnie przerabiają głównie kukurydzę ponieważ jest bardziej dostępna uzyskują z niej lepszy susz i jeszcze jak jest nowa instalacja to uzyskują olej z kukurydzy, a jak przy gorzelni jest jeszcze biogazownia to takie firmy jadą tylko na jednym zbożu ponieważ każda zmiana zboża powoduje zakłócenia w procesie biogazu. I najważniejsze z kukurydzy mokrej 30% leci 280 litrów 100% spirytusu, z żyta leci 360 litrów a z kukurydzy suchej leci 380 litrów to wszystko jest przeliczone na 100% spirytus bo za taki ma płacona gorzelnia. A spirytus surowy gorzelniany ma przeważnie moc od 90 do 93% to wtedy tych litrów uzyskuje więcej ale i tak przy sprzedaży trzeba je przeliczyć na 100%. I tak to wygląda w dużym skrócie. Pozdrawiam

• Like 2

ws71    382

To dostarczyłeś @zeus11 ciekawych informacji,ja czerpałem swoją wiedzę z gorzelni z parnikiem, takich wyników to ona nigdy nie miała max co szło wyciągnąć to 330 l 88% z idealnego pszenżyta, obecnie zamknięta ale wpełni sprawna jedna z trzech w regionie,dwie pozostałe jeszcze działają

zeus11    22
37 minut temu, ws71 napisał:

To dostarczyłeś @zeus11 ciekawych informacji,ja czerpałem swoją wiedzę z gorzelni z parnikiem, takich wyników to ona nigdy nie miała max co szło wyciągnąć to 330 l 88% z idealnego pszenżyta, obecnie zamknięta ale wpełni sprawna jedna z trzech w regionie,dwie pozostałe jeszcze działają

To widzę że musieli mieć zakażenie i dlatego słaba wydajność. Też jest jeden szczegół o którym możesz nie wiedzieć, robi się tak aby płacić mniejsze podatki do typowego parnika wchodzi 900kg zboża a piszę się że wchodzi 1000kg i stąd zmniejsza się wydajność oby nie płacić. 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez danielhaker
      Jak wyglądają ceny nawozów sztucznych w sezonie 2019?
      Po ile dało się wam kupić następujące produkty?
      Ostatnio dostałem następującą ofertę na nawozy azotowe:
      Saletrosan 26 cena 920 netto / tona w workach BB
      Zaksan 32 - cena 880 netto / tona w workach BB
      Saletrzak - cena 939 netto / tona BigBag.
      Przchodząc do nawozów wieloskładnikowych (NPK) na razie pytałem tylko o polifoskę 6 - cena 1560 netto / tona.
      Kontynuujemy temat: 
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj