Polecane posty

KlimekPL    793

Jak nie ma wody to zadbasz czy nie wszystko wypali. Już to przerabiałem. W poprzednim roku full serwis czyli wapno, NPK, chwasty, mszyce, odżywki, 2x grzybek, skracanie, azot, kizeryt a plon taki sam jak w tym roku, w którym ograniczyłem się tylko do o 30% mniejszej dawki NPK, chwastów i jednej porcji azotu. Więc trzeba sobie zadać pytanie, czy warto tak się zawzinać i kupować na potęgę tych nawozów i innych chemikaliów, skoro przyjdzie znowu susza i wszystko jak krew w piach. Owszem, jak były mokre lata to bogata agrotechnika się sprawdzała, ale teraz przestaję wierzyć, aby takich udanych lat było więcej niż suchych.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

a ja po tegorocznych plonach stwierdziłem ze nie ma co ograniczać pk i sypalem od 100 kg na pola gdzie szedł pid plug obornik do 200-300 zależnie od przewidywanego plonu tanio nie bylo ale spie spokojnie że zrobilem co tylko moglem żeby jak najlepiej było

  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

to jaki problem jak jest susza wstrzymać się od wyjazdu w pole ? po co w pustynie sypać nawóz i lać chemię jak pali ? chyba każdy widzi jakie są warunki aktualnie u niego.  Wystarczy tu czasem poczytać posty typu czy mam jechać z azotem jak nie padało 2 tyg i ma nie padać kolejny tydzień, albo czy jechać ze skracaniem jak susza, albo z grzybówką itp.

Edytowano przez Uziu92
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dlatego właśnie tak w tym roku zrobiłem. Na początku marca jeszcze padało to poszło N1 a od kwietnia już było po 25 stopni i zaczęło padać dopiero w czerwcu więc na N1 zakończyłem całą agrotechnikę i plon (nie)stety taki sam jak w poprzednim suchym roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ale przynajmniej Ci nawóz został albo kasa bo nie wysypałeś go w suchą glebę co i tak nic by nie dało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A ja zauwszylem cos ciekawego. N1 bylo dane 1 marca pozniej jedyny deszcz byl ok 10 marca. N2 mialo byc dane koniec marca poczatek kwietnia ale nic nie padalo i bylo coraz bardziej sucho. W koncu nie wytrzymalem i dalem 100kg saletry mimo suszy i uwaga zboze po tygodniu zrobilo sie ciemne i duzo ladniejsze tak jakby jakims cudem wykorzystalo ten nawoz. Co prawda gleba 3b/4a. Oczywiscie po N2 nic nie padalo z 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Dnia 7.10.2019 o 14:50, zbyszek8201 napisał:

Mam pytanie troszkę nie na temat, ale najszybciej Tu ktoś odpisze.

Czy trafia się wam Polidap jakby zmieszany z Polifoską ?

Do tej pory stosowałem Polidap tylko pod kukurydzę w podsiewacz, chciałbym w tym roku zamiast Polifoski kupić właśnie Polidap, Sól i ewentualnie Kizeryt.

Lecz pamiętając poprzednie lata to co 2 gi rok w Polidapie miałem połowę, lub więcej Polifoski a akurat łatwo to zauważyć. 

Prawdopodobnie to nie polifoska tylko ruski polidap, bo on właśnie przypomina do złudzenia polifoske.

U mnie póki co ceny na azot kosmos i nie będę kupował za tą cenę, w myśl zasady i tak przeje...ne i tak a jak jeszcze bardziej podrozeje to ile 100-150 zl w lutym to wtedy kupię. Tak naprawdę potrzeba mi jeszcze tylko kiseritu i azotu w granuli saletra/mocznik no ale sobie poczekam... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
22 godziny temu, KlimekPL napisał:

Dlatego właśnie tak w tym roku zrobiłem. Na początku marca jeszcze padało to poszło N1 a od kwietnia już było po 25 stopni i zaczęło padać dopiero w czerwcu więc na N1 zakończyłem całą agrotechnikę i plon (nie)stety taki sam jak w poprzednim suchym roku.

I co ile ci średnio pszenica sypala przy takim nawożeniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
3 godziny temu, konio1011 napisał:

A ja zauwszylem cos ciekawego. N1 bylo dane 1 marca pozniej jedyny deszcz byl ok 10 marca. N2 mialo byc dane koniec marca poczatek kwietnia ale nic nie padalo i bylo coraz bardziej sucho. W koncu nie wytrzymalem i dalem 100kg saletry mimo suszy i uwaga zboze po tygodniu zrobilo sie ciemne i duzo ladniejsze tak jakby jakims cudem wykorzystalo ten nawoz. Co prawda gleba 3b/4a. Oczywiscie po N2 nic nie padalo z 3 tyg

A ja zauważyłem coś ciekawego u znajomego. On ma zawsze dość mocno rozkrzewione zboże bo gęsto sieje i w tym roku z n1 wyjechał dopiero z początkiem kwietnia a kwiecień był u mnie praktycznie bez deszczu. A mimo to nawóz jakoś rośliny sobie przyswoiły i wydały ładny plon nawet pomimo suszy. I to była jedyna dawka (saletra 250kg/ha), no chyba że rośliny pędził tak poferment z biogazowni który był dawany na jesień przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
3 godziny temu, 20CBR12 napisał:

Prawdopodobnie to nie polifoska tylko ruski polidap, bo on właśnie przypomina do złudzenia polifoske.

U mnie póki co ceny na azot kosmos i nie będę kupował za tą cenę, w myśl zasady i tak przeje...ne i tak a jak jeszcze bardziej podrozeje to ile 100-150 zl w lutym to wtedy kupię. Tak naprawdę potrzeba mi jeszcze tylko kiseritu i azotu w granuli saletra/mocznik no ale sobie poczekam... 

Możliwe, granula identyczna jak polifoska. Czyli co Police mieszają czasami te Polidapy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

I co ile ci średnio pszenica sypala przy takim nawożeniu? 

Nie sieje pszenicy ze względu na zbyt słabe ziemie, tu podawalem agrotechnike dla żyta i w tym roku średnia to 3,5 tony przy takim właśnie skromnym nawozeniu i niemal zerowej ochronie. W zeszłym roku plon identyczny. W normalnym roku te 6 ton żyta sie zbieralo na V klasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5
Dnia 4.10.2019 o 16:43, Wiesi0 napisał:

Dlatego ludzie sieją kukurydze i sprzedają na mokro 10t po 400zł i 4tyś.Bo rzepak dużo wiencej wymaga,dużo pryskania i loteria A kukurydza trochę nawozu i chwast i po robocie.

W tym i tamtym roku w moim regionie głównie 3 klasa ziemi kukurydza sypie podobnie jak pszenica czyli bardzo słabo 5-6t więc przelicz sobie jeszcze raz zyski. A rzepaki 2.5-3t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 7.10.2019 o 19:59, Uziu92 napisał:

ale przynajmniej Ci nawóz został albo kasa bo nie wysypałeś go w suchą glebę co i tak nic by nie dało.

ale nawoz przeciez z ziemi nie wyparuje zostal nawoz w ziemi i nastepcza roslina wykorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

jak wysiał na suche i nie padało x czasu to wyparował właśnie, a jak się wchłonął to i tak jest to składnik najłątwiej wymywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Nie sieje pszenicy ze względu na zbyt słabe ziemie, tu podawalem agrotechnike dla żyta i w tym roku średnia to 3,5 tony przy takim właśnie skromnym nawozeniu i niemal zerowej ochronie. W zeszłym roku plon identyczny. W normalnym roku te 6 ton żyta sie zbieralo na V klasie 

Na jakiej klasie rosło żyto? Bo ja miałem dańkowskie rubin , jesień oprysk expert , wiosna tylko 200 kg canwilu , i w żniwa 3,2t średnia z ha do tego w ciul słomy

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
7 minut temu, Uziu92 napisał:

jak wysiał na suche i nie padało x czasu to wyparował właśnie, a jak się wchłonął to i tak jest to składnik najłątwiej wymywalny.

czy ja wiem czy saletra wyparuje ssama z siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Kupujecie rsm czy czekacie? Po wyborach myślę że będzie rozeznanie co robić bo jeśli wygra pis to trzeba zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
9 minut temu, Mich9 napisał:

Kupujecie rsm czy czekacie? Po wyborach myślę że będzie rozeznanie co robić bo jeśli wygra pis to trzeba zamawiać.

A jak nie wygra PiS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
14 minut temu, Mich9 napisał:

Kupujecie rsm czy czekacie? Po wyborach myślę że będzie rozeznanie co robić bo jeśli wygra pis to trzeba zamawiać.

czemu jak wygra pis to trzeba zamawiac ? 

pozatym raczej pis wygra bo 500 plus zaglosuje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma ponad 45 procent w sondażach więc pewne że wygra , zresztą nawet opozycja się już z tym pogodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Wałęsa najpierw "pomógł " PO teraz ofiarował pocałunek śmierci psl-owi i kukizowi😁

Zadufany w sobie idiota😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze uważałem że to idiota , nie wiem jakim cudem został prezydentem:ph34r:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
34 minuty temu, Mich9 napisał:

Kupujecie rsm czy czekacie? Po wyborach myślę że będzie rozeznanie co robić bo jeśli wygra pis to trzeba zamawiać.

A to myślisz że ktoś inny wygra ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
54 minuty temu, Ursus932 napisał:

Na jakiej klasie rosło żyto? Bo ja miałem dańkowskie rubin , jesień oprysk expert , wiosna tylko 200 kg canwilu , i w żniwa 3,2t średnia z ha do tego w ciul słomy

Toż żem napisał, że na V. :P U mnie też było dużo słomy, 22 bele z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    109

Dyrektor z GA 17 czerwca wciskał nam taki kit:

Nawozy w pażdzierniku można kupić taniej niż w czerwcu, lipcu.

GA ogłosiła teraz przechowanie na Polifoski i Fosfory. Zobaczymy czy Dyrektor z GA jakiś wywiad jeszcze da do końca sezonu zapoda tj do 01.07.2020r.

Ciekaw jestem jaki bedzie wykup Polifosek i Fosforów bo ja oferty towarów ze wschodu bieżące mam takie:

Od jednej firmy

Mocznik prilla cena netto 1149 pln/t opakowania BB a'500 kg
 
Saletrzak 27%N cena netto 799 pln/t opakowania BB a'500 kg
 
Fosforan amonu 18-46 cena netto 1469 pln/t opakowania BB a'500 kg
 
Organizujemy transport, który wyliczymy indywidualnie po otrzymaniu kodu
pocztowego,
A od drugiej

Saletrzak 27%N, BB 500 kg – 790 netto, Hrubieszów

Mocznik 46%N, BB 500, prill – 1165 netto, Terespol

Mocznik 46%N, BB 500, gruba granula – 1220 netto, Szczecin

NPK 5-15-36 (3S), BB 500 – 1370 netto, Terespol

Ultra 5 NPK 5-15-30 (S), BB 500 – 1390 netto, Szczecin

Ultra 8 NPK 8-20-30 (5S), BB 800 – 1485 netto, Litwa

Nie chce reklamować co to za firmy ale jestem ciekaw co na to Pan Dyrektor z GA powie:

saletrzak w hrubieszowie tańszy od tarnowskiego o 100 zł, fosforan o 400 zł a mocznik o 150 zł.

Także moim zdaniem bedzie przecena na NPK w GA i Azot będzie w jednej cenie nie podniosa do końca sezonu bo zarżną dealerów.

Ja kupie nawóz wtedy jak będę miał siewnik za plecami i ze śpiewem będę jechał w pole po sprzedaniu pszenicy po 600 zł a moze 500 zł?.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj