Polecane posty

galan99    7583

Jest taki fil Noce i Dnie Bogumił posiadał majątek ziemski ale miał parobków też bywały lata albo sucho albo mokro i tak to trwa do dziś i będzie trwać ziemię obrobić czyli zasiać a między czasie pracować można żyć .

To jaka będzie cena pszenicy na Październik będzie 700 zł brutto w Zamojskim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Siwy chyba z tego wszystkiego. Luzno wypchne pszenicę ponad 700 netto. Jak ktoś puszcza w żniwa bez kontraktu bo nie ma gdzie magazynować to może czas przestać bawić się w ten nieopłacalny dla niego biznes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Zeszłym roku połowa października cena pszenicy była 820 zł sprzedałem po 800 zł brutto , czy taka cena w tym roku będzie ? .

Zasiewy zbóż , a jeszcze jak by padało to by pomogło podskoczyć cenie pszenicy bo ludziska by się borykali z zasiewami byłby przestój w sprzedaży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Zeszłym roku połowa października cena pszenicy była 820 zł sprzedałem po 800 zł brutto , czy taka cena w tym roku będzie ? .

Zasiewy zbóż , a jeszcze jak by padało to by pomogło podskoczyć cenie pszenicy bo ludziska by się borykali z zasiewami byłby przestój w sprzedaży .

A niechaj i po 200zł będzie w październiku, aby w późniejszym była po 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No nie, wprowadzą reformę krus - minimalna powierzchnia gospodarstwa 100ha :)

15 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

wypłoszyliście największego wieszcza rynku zbożowego, takiego drugiego już nie będzie

Jaki wieszcz? To raczej automat powtarzający w kółko "będzie tanieć, będzie tanieć....." w 2018 klepał że po żniwach będzie 600zł a było nawet 840 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

No dokładnie, zwłaszcza że nie wiemy co się stało.

Pewnie wyleciał za trollowanie. Tylko jeden szkodnik mniej, a ile mniej spamu. Tyrana też kiedyś poniosło i dziś udziela się z innego konta. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, susza wskazywała by na to że ceny powinny iść do góry, a informacje z rynku są odwrotne. Nikogo nie interesują partie 1000-2000t, małe paczki chcą robić po 100 t max., i mówią że i tak są zasypani.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Bo są zasypani wszędzie ta susza co powiadają nie ma wpływu na cenę pszenicy towaru nie brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

A co w portach się dzieje?

Patrząc na swoją okolicę to jest podobnie albo lepiej jak w ubiegłym roku. Co raz więcej ziemi trafia w ręce dzierżawców którzy potrafią wycisnąć więcej z hektara. 

Hodowli w okolicy zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Znam rolników co mają towar z dwóch lat. Przesypali do tylko. Sporo sprzedane w czerwcu. Teraz oczekiwanie na tanią kukurydzę. W sumie to może ustabilizować cenę na niskim poziomie na dość długo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
24 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

nie wiem, susza wskazywała by na to że ceny powinny iść do góry, a informacje z rynku są odwrotne. Nikogo nie interesują partie 1000-2000t, małe paczki chcą robić po 100 t max., i mówią że i tak są zasypani.

Chyba kupują na bieżąco by mieszać z ubiegłoroczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hodowców to weterynaria po kolei wyżyna od wschodu. W niebieskiej strefie blokują sprzedaż, rolnicy maja swoje zobowiązania, a świń nie mogą sprzedać i uregulować płatności. 

Wiem, że już idzie jęczmień z nowych zbiorów na paszarniach do domieszki, bo dowozilem jeszcze swój stary z gospodarstwa, a zostało mi 100t to chcieli dać cenę jak za świeże zboże. 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Pszenica była po 630 zł i spadała na 600 zł i to za wymianę za nawóz , zeszłym roku w tym czasie pszenica była na wymianę 690 zł .

W moich stronach jak pszenica na przełomie wrzesień / październik czy pszenica zyska na cenie do 700 zł , w tym roku może być problem uzyskać 800 zł .

Pada u nas już 3 dzień ponad 100 l już spadło i pada dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lubelskim kupie pszenicę 630 brutto jak ktoś chce sprzedać 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile Twoim zdaniem ta pszenica ma kosztować i na jakiej postawie? Bo żeś wyfantazjowal więcej czy jak? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

W lubelskim kupie pszenicę 630 brutto jak ktoś chce sprzedać 

W jakiej miejscowosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

W lubelskim kupie pszenicę 630 brutto jak ktoś chce sprzedać 

Jeśli już nagabujesz, trochę przesadziłeś z tą ceną.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

W lubelskim kupie pszenicę 630 brutto jak ktoś chce sprzedać 

wypad złodzieju !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wicherek idź lepiej latać dziury w stodole, żeby Ci pszenica nie zamokla, jak masz zamiar trzymać zboże :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
24 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

A ile Twoim zdaniem ta pszenica ma kosztować i na jakiej postawie? Bo żeś wyfantazjowal więcej czy jak? 

Pszenica powinna kosztować minimum dolna granica 700 zł brutto w dalszej perspektywie wahań rynku cena wyżej jak brak towaru , czy inne tam skutki jak susza .

Paliwo raz drożeje to tanieje - pomińmy to ale nawozy co roku do góry , tak samo środki ochrony roślin jakoś nie tanieją , opłaty jak śmieci do góry , energia tak samo podatek rolny drożeje .

To na  drugi rok pogoda dopisze będzie  urodzaj każdy zbierze po 8 t to pszenica będzie kosztować po 500 zł brutto , a opłaty dalej do góry .

Wapno już drożeje przez program .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galan ja nie mowie ile powinna kosztować, tylko ile chce zapłacić. Taka cena mi pasuje, jeżeli komuś nie to poprostu nie sprzedaje i trzyma dalej :)

Damian, nie dokonca zrozumiałem co miałeś na myśli. Mógłbys mi rozwinąć? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Lubelskie oferują 630 netto, to nie chodzi ile powinna kosztować tylko kto ile daje.... W tym roku parametry kosmiczne prócz gęstości...

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za jaką pszenicę tyle niby dają? za paszówke?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Mam w okolicy skup i jak na połowę sierpnia to na drodze prowadzącej jest cicho i spokojnie  jak żadnego roku Czy ludzie trzymają czy nie mają trudno powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj