Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WOJTUNIO    73

Młyn Kijowiec 760 netto

Lokalny skup 770 brutto z ich transportem.

Lokalizacja LBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś sms RYPIN pszenica 800netto pasza - rok temu marzec 670. Nowe zbiory 650 w ubiegłym roku 630 - czyli nie jest tak źle stanisław bredzisław 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzwoniłem teraz do cedrobu to na kwiecień piszą po 800 netto pszenicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
19 godzin temu, ws71 napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/15283-rosja-gotowa-na-zniesienie-embarga-na-unijna-zywnosc

Jeżeli starym zwyczajem Niemcy z Francją sie dogadają , do tego dojdzie bezcłowy kontyngent drobiu z Ukrainy[ 50 tyś t] to ze wszystkim zostaniemy , ja akurat to kupuję dla siebie i rodziny żyto pasz 795,jęczmień 860,kuku 800 wszystkie ceny brutto było to zakupione na początku lutego, z tego co widać to magazyny producentów świecą pustkami, została kuku i rzepak ,na moje cena pójdzie do góry ,przynajmniej w północno-zachodniej Polsce do ok 900zł  za dobrą psz.konsumpcyjną

No i w końcu mądrze napisane. O takie posty chodzi a nie o p... tego naszego magika forumowego. Cały czas podkreślam, że cena powinna odzwierciedlać obecną sytuację popytowo podażową, a nie jakieś gówniane wykresy giełdowe i imperatywy kanclerzowej. Ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby rząd zaczął kontrolować naszych kochanych kupujących, bo gdy cena powinna rosnąć następuje zmowa cenowa i zarabiają tylko oni, a nie Ci którym się coś więcej należy. Tak jak z dzierżawcami, którzy chcą więcej zarobić, niż Ci co nakładają na pole i robią na nim. 

Ws71 kiedy twoim zdaniem zacznie drożeć kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kukurydza nie podrożeje bo nie ma podsataw ku temu są  spore zapasy i cena też już szczyt osiągnęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Józek jak ktoś pisze o podwyżkach to prawdę a o spadkach to kłamie przecież już we wrześniu po 900 miała być  pół roku czekasz i się  nie doczekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wstaw ptaka miedzy drzwi i futrynę i przytrzaśnij. Może wtedy będziesz się skupiał na czymś innym niż pisaniem farmazonów na forum. paszówka 800 zł brutto

Edytowano przez magnum123
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Konsumpcja 760 brutto paszowa 740 brutto pszenica , jak drobna to szkoda gadać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4120
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Przed Zamościem Udrycze .

 Ale macie tam dużych złodziei !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, magnum123 napisał:

Wstaw ptaka miedzy drzwi i futrynę i przytrzaśnij. Może wtedy będziesz się skupiał na czymś innym niż pisaniem farmazonów na forum. paszówka 800 zł brutto

TY poszukaj najcięższy kamień jaki poradzisz i walnij się nim w łeb może w końcu zmadrzejesz ludzie farmazony wypisują że sprzedają bóg wie po ile tylko nie napiszą że sąsiadowi do kur worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Hahahaha na tym samym portalu podają że cena pszenicy dochodzi do 840zł netto ale tego już nie napiszesz. 840 po spadkach a kolegę wyśmiałeś że za 850 sprzedał przed spadkami... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
19 godzin temu, JozB napisał:

No i w końcu mądrze napisane. O takie posty chodzi a nie o p... tego naszego magika forumowego. Cały czas podkreślam, że cena powinna odzwierciedlać obecną sytuację popytowo podażową, a nie jakieś gówniane wykresy giełdowe i imperatywy kanclerzowej. Ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby rząd zaczął kontrolować naszych kochanych kupujących, bo gdy cena powinna rosnąć następuje zmowa cenowa i zarabiają tylko oni, a nie Ci którym się coś więcej należy. Tak jak z dzierżawcami, którzy chcą więcej zarobić, niż Ci co nakładają na pole i robią na nim. 

Ws71 kiedy twoim zdaniem zacznie drożeć kukurydza?

Prawdopodobnie cena bardzo będzie zależeć  od regionu Polski ,cena dziś kuku po sąsiedzku 800 brutto[sprzedaż tylko dla stałych klientów ] , 20km dalej 860 brutto ,dzis podczas rozmowy z przedstawicielem firmy Car...,stwierdził że pół-zach Polsce występuje brak zbóż pasz i co najciekawsze to ostatnie obniżki są dla maluczkich,ceny za kilkuset tonowe partie się nie zmieniły ew spadly o10-20 zł na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Prawdopodobnie cena bardzo będzie zależeć  od regionu Polski ,cena dziś kuku po sąsiedzku 800 brutto[sprzedaż tylko dla stałych klientów ] , 20km dalej 860 brutto ,dzis podczas rozmowy z przedstawicielem firmy Car...,stwierdził że pół-zach Polsce występuje brak zbóż pasz i co najciekawsze to ostatnie obniżki są dla maluczkich,ceny za kilkuset tonowe partie się nie zmieniły ew spadly o10-20 zł na tonie

Dobrze napisałeś 860 kukurydzę?? To dawaj mi kupca mam około 260 ton. U mnie w okolicy 750 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj