donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

karolr2    767

He to prawie tak jak u mnie tylko ja zacząłem w2012r i w tym roku mi się prow  kończy. Prawdopodobnie ostatnie 46 sztuk na wiosnę opuści moje wości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
1 godzinę temu, Bananek napisał:

robiłem na etacie, była kasa. przyjąłem gospo w 2006r, a w nim 4 rogate i 50 świń. od tamtej pory do teraz mam 4 świnie, prawie 40 rogaczy (HF!!!). ozenilem się, stać mnie na utrzymanie rodziny, odlozenie trochę grosza, jestem na etapie wykanczania poddasza (kupa kasy już poszła). nie mam ani grosza kredytu. z prow nigdy nie korzystałem. na mr nie lapalem się.

To teraz nie pracuje na etacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

To jednym słowem rolnictwo  cały czas upada.liczba gospodarstw maleje a i tak duże gospodarstwa też.nie mają ludzi do pracy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

My tez myslimy nad zakonczniem opasow kup cielaka ktory przewaznie razem z odpajaniem itp.. wychodzi ok1tys i to zalezy co sie trafi.. a potem sprzedaz przewaznie srednia 650x7=4550- 1000cielak=3550 i odliczyc od tego paliwo,nawozy, sor upadki zwierzat  itp.. juz nawet ciezko swoja dniowke policzyc marne grosze z tego zostaja a wy mowicie ze kanalia narzeka gosc dobrze tlumaczy ze za taka prace jest zbyt slabe wynagrodzenie nawet na stronie odr jest wyliczenie kosztow opasu bydla i wychodzi ok 7.5zl

  • Thanks 2

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
24 minuty temu, karolr2 napisał:

He to prawie tak jak u mnie tylko ja zacząłem w2012r i w tym roku mi się prow  kończy. Prawdopodobnie ostatnie 46 sztuk na wiosnę opuści moje wości. 

To ile ten prow u Ciebie trwa? 7 lat? Ja składałem w 2014 i w tym mam mam koniec.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

może w tym szkopuł, że średnie gospo łatwo ogarnąć w pojedynkę i nie musisz z nikim dzielić wypłaty z ubojni. A tu ponastawiaja po 150 szt byków od handlarza, obora za miliony, która za jego życia się nie zwróci w połowie i płacz, że przeinwestowali. Ale tak tego nie nazywają, tylko że się nie opłaca.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam rezygnuję.postanowione.etat nie ten to inny i świety spokój.a będę trzymał 2-3 szt na mięso sobie i znajomym i tyle.

Jak ubojnie takie mądre to mogę odochować.200 od szt miesięcznie i niech przywożą cielaki i żarcie

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Szczęśliwi są Ci co nie mają zobowiązań ja niestety skusiłem się na MR gdzie mam wpisaną hodowle bydła jeszcze 3 lata trzeba się mordować. W tym roku poszedłem na 3/4 etatu do roboty i widze jak ludzie żyją. Popatrzcie sobie jak wzrosły zarobki w innych branżach a rogate badziewie jak było pięć lat temu po 7 zł tak jest i teraz.

Edytowano przez daroo9876
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

kanalia ma racje,ale mogl by w delikatniejszy sposób to przekazywać nie wyzywając ludzi od debili bo są osoby którym brakuje kilka lat do emerytury i taki człowiek nie pójdzie na etat bo by się nie odnalazł w tym wszystkim,są tez ludzie którym duma nie pozwoli zlikwidować bo przecież dziadzio hodował,tato hodował bamber z dziada pradziada a tu młody gospodarke przepier…. bo się nie opłacało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Część ludzi nie potrafi liczyć, albo nie chce liczyć. Ja też myślałem, że do emerytury dokulam się z hodowlą. Ale widzę, że nie ma to sensu. Kanalia jest ofiarą części ludzi, którzy wylewają na niego swoje frustracje. Nie mam kredytów, więc mam jeden problem mniej, ale jakbym nie liczył, to nie widzę tu biznesu. Widzę tylko, że żona w przeciągu 2-3 lat dostała 1,5 tysiąca podwyżki, do tego wysługa lat, konkretny ZUS do emerytury. Ludzie żyją na podobnym poziomie, ale jakie to życie...A ja 2x365 w roku przy bydle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Najciekawsze ze każdy narzeka że się nie opłaca a gdzie się nie pojedzie to każdy ma opasy ;) Hmmmm... i wszyscy rezygnują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

To i ja dołożę swoje 5gr. trzymałem ok.90szt opasów ale czas już skończyć tą zabawę .U mnie zaważyły względy losowe.Zostało kilka latek do emerytury ale chyba teraz to wielkiej różnicy w dochodach nie będzie .Jeszcze trzeba rok się pomęczyć,kupiłbym parę prosiaków ale ta ASF może parę kurek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zarobki u nas min.3 tyś za 8ha i się proszą żeby iść. Kolega ma firmę budowlaną to na początek 30zl na godzinę daje i wystarczy abyś umiał młotek trzymać. Sam  jako kierowca c+e około 5.5 średnio zliczyć cały rok bo wiadomo dużo nie jeżdżę bo robota w domu. Z bydlakow wiadomo coś tam zostaje ale za mało by żyć za dużo by zepchnąć. Mimo młodego wieku już odczuwam skutki nocy nie przespanych bo wiecznie coś trzeba zrobić i to przeważnie na wczoraj.  Za małe zyski za duże nakłady żeby się zabijać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
10 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Najciekawsze ze każdy narzeka że się nie opłaca a gdzie się nie pojedzie to każdy ma opasy ;) Hmmmm... i wszyscy rezygnują...

Hodowli nie zamkniesz z dnia na dzień, 2-3 lata temu był boom na opasy ludzie pokupywali cieląt i muszą to dotrzymać, część ma jeszcze zobowiązania. Są jeszcze tacy starsi gospodarze że tłumaczą że oni trzymają byki dla obornika bo im żytko nie będzie rosło- dla nich nie ma ratunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi mi tylko o to, żeby szczególnie młode chłopaki dali sobie spokój z hodowlą. Często mają jeszcze rodziców, których materialna pomoc fałszuje obraz dochodów. Do tego to pomoc przy pracy, oczywiście darmowa. Gdy ich pomocy zabraknie, budzisz się z ręką w nocniku z oborą pełną zwierzaków, które nie dają dochodu, masz już wówczas już parę latek, zero doświadczenia w innej pracy i co? Jesteś zmuszony siedzieć w tym dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

pamietam jak sie smieli ze swiniarzy ze 50zl czy nawet mniej maja od sztuki a teraz patrzac na rynek bydla to samo sie robi a nawet i gorzej , nie zapomnialem obornik zostaje , do ludzi pomalu dociera ze nie ma zysku i zgodze sie coraz wiecej osob likwiduje. Tylko Jarku tak szybko nie zlikwiduje sie calej hodowli zawsze ktos bedzie trzymal , ale tobie to zawsze chyba byki beda sie oplacaly pamietam jak san bulla kupowales paletami i fakt ladne bydlo masz ale jestem ciekaw twoich kosztow i zyskow. praca 365dni w roku a wynagrodzenie marne...

Widze ze coraz wiecej osob popiera Kanalie..

Edytowano przez darek16

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
8 minut temu, piotrekbud napisał:

oferta za byki 8.8  brutto z duzym dolewem lm 

Byki z luzu czy łańcucha. Od kogo propozycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Ja tam utrzymuję się z dziadostwa wyjebałem 107 sztuk w tym roku z czego połowę w ch*jowej  cenie gdyby nie ta afera  i cena kręciła by się koło 8 było by dobrze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj