donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2504
Przed chwilą, kanalia36 napisał:

Elvis nie po temacie trzeba takich młodych u świadamiać aby zycia nie marnowali na rogate dziadostwo,  nawet jak zlikwiduje bede na tym temacie  uświadamiał. Ktoś to musi robić za dużo tu entuzjastów hodowli i tzw. niby opłacalności 

Myslisz że jak ktos  bedzie tu czytał twoje wypociny to dzieki Tobie zrezygnuje z bydła??? Tu jest może 5%-10% osób z Polski które opasają bydło.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzie ale dajcie już z tym spokój ,najeżdżanie jednych na drugich nic nie zmieni . ja też kilka lat temu zakończyłem hodowle świń i nie pierdole w temacie świń o likwidacji 😏 . A kanalia jak chcesz tak mówić to chociaż nie używaj do tej swojej propagandy innych użytkowników co chcą hodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Myslisz że jak ktos  bedzie tu czytał twoje wypociny to dzieki Tobie zrezygnuje z bydła??? Tu jest może 5%-10% osób z Polski które opasają bydło.

ja pracuje w firmie prywatnej i dodatkowo posiadam gospodarstwo dopóki jest Tesc który pomaga mi wszystko ogarnąć to tak robię jeśli nie będę miał pomocy to zrezygnuje z pracy u kogoś nie u siebie, bo mi się opłaca wiec nie przesadzajcie i przestańcie wkoncu płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
39 minut temu, mareknh napisał:

Jest to moj rozplodnik LM, kawal dobrego byka pod koniec stycznia przekroczy 30 i tak sie zastanawiam wlasnie, czy jeszcze go zostawic, czy sprzedac.

To jak masz jakichs stalych handlarzy to zadzwon zapytaj czy maja gdzie oddac w normalnej cenie byka 30+ i wtedy wiesz, czy trzymac.

Kazdego kogo znam z handlarzy da rade puscic starego w normalnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kanalia nie życzę sobie żeby mnie czy innych użytkowników wyzywano od durniów czy innych 😏tylko dlatego że mi zostaje z opasu bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
25 minut temu, kanalia36 napisał:

Elvis nie po temacie trzeba takich młodych u świadamiać aby zycia nie marnowali na rogate dziadostwo,  nawet jak zlikwiduje bede na tym temacie  uświadamiał. Ktoś to musi robić za dużo tu entuzjastów hodowli i tzw. niby opłacalności 

Kanalia vel. Tyran - samozwanczy psycholog z tendencjami do Psychozy 😉. Religijny - bo z wielką misją nawracania ludzi, leniwy - bo zamiast robić  - czas spędza NA forach internetowych . Zainteresowania : uświadamianie Gejów na hetero, hetero na Gejów, głupich na mądrych, i odwrotnie. Hodowców opasów na świnie, trzodziarzy na krowy, a krowiarzy na kozy. 

OGÓLNIE UWAŻANY ZA OAZE MĄDROŚCI, KAGANEK OŚWIATY I NAMIASTKĘ NAJWYŻSZEGO NA ZIEMI... BIERZCIE I SŁUCHAJCIE JEGO WSZYSCY... 

  • Haha 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

i to sam siebie tak nazwał 😉. Bo hodować to trza umić żeby zostawalo 😆

  • Like 1
  • Thanks 2

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo dekalog hodowcy co chce dochodowrozpoczyna sie tak.nie pozadaj ziemi blizniego swego jesli doplata i czynsz dzierzawy jest jego.zamiast sanbullow i koncentratow poczekaj do kwartalu nastepnego.nie haruj calymi dniami zeby biernacki sie cieszyl kokosami i unikaj handlarza co slabym rozliczeniem obdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo tu co drugi polonista.literatka bardziej swiatecznie brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja z kanalia zgadzam się w jednym. Większość tutaj nie potrafi liczyć. Dyskusje czy HF czy mięsny, czy kukurydza czy wypas nie mają najmniejszego sensu skoro na samym poczatku nie wiadomo co ile kosztuje. Jak przeczytałem ostatnio że koszt cielaka jest 0 bo wlasny byk skoczyl albo100zł bo tyle wziął inseminator, to stwierdzilem że na takie tematy dyskusja z kimkolwiek nie ma sensu. Idą święta lepiej je z rodziną spędzić a nie z bykami na oborze siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
2 godziny temu, TomiAgroKujawy napisał:

Sebastianie Cybula, teraz tutaj chwalisz się swoimi wynikami?😁😁🤣 Na fb jadą po Tobie jak po starej kur..e, to na af się przerzuciłeś???

Screenshot_20191223-074652_Samsung Internet.jpg

Jak chcesz zabłysnąć to się brokatem obsyp. Niczym się nie chwalę,  zdj i informacje udostępniam jako ciekawostki . Zarówno na af jak i na grupie jestem cały czas aktywny. Wiele osób z tego forum się tam udziela i mam z nimi kontakt.  To , że ktoś po mnie "jedzie" chyba mi umknęło bo nie przypominał sobie.  Nie myśl,  że jak wykasowałeś szybko swoje wypociny z pod mojego postu to Cię nie pamiętam,  dziadu od kiepskich bydlaków . Nie dziwnie się , że Ci się nie opłaca z takimi przeszczepami.  I nie życzę sobie udostępniania moich danych osobowych w sieci , nie podpisywałem Ci rodo.

1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Cybulek17 widzę na FB ze Ty młody cielak jesteś taki śliczny  milusi Haefik. Jak Ty możesz coś o opłacalności powiedzieć jak idąc tym tropem to ledwo wypadłeś z pod ogona  jeszcze dobrze się siarą nie odpoiłeś w branży rolnej. Kolego ty jesteś fikający i radosnym zyciem bobasem. Zobaczymy  jak bedziesz meczał jak twoją obore nawiedzą bydlece zarazy takie jak np. handlarz 

Nigdy nie kryłem swojego wieku , niejednokrotnie pisałem tu , że mam trochę wyżej 20tki , część osób z tego forum mnie zna i wie o tym . Nie sądzę,  żeby wiek miał wpływ na opłacalność , wszystko licze i wiem ile zostaje,  mam już trochę wiedzy i praktyki , a człowiek uczy się całe życie,  czy ma 25 czy 55 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze ze choć te kilka osób likwiduje..... W sumie to kanalia robi dobra robotę  bo to taki pożyteczny idiota...😁😁😁 jak będzie mniej niedzielnych chodowcow to więcej miejsca dla innych i cena podskoczy jak mniej towaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Ogarek, to tak nie działa. Nawet jak zrezygnują mali hodowcy to zaczną powstawać fermy produkcyjne o obsadzie kilku tysięcy sztuk. Nikomu to na zdrowie nie pójdzie. 

Kanalia zejdź Ty wreszcie z Cybulka. Chłopak wyspowiadał się przed nami, jak przed przyszłym teściem. Chłopak współprowadzi gospodarstwo rodzinne i to jest jego siła i szansa na przetrwanie w tych porąbanych czasach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, ogarek napisał:

Dobrze ze choć te kilka osób likwiduje..... W sumie to kanalia robi dobra robotę  bo to taki pożyteczny idiota...😁😁😁 jak będzie mniej niedzielnych chodowcow to więcej miejsca dla innych i cena podskoczy jak mniej towaru 

ogarek czytaj  posty z lat wczesniejszych   cena podskoczy jak bedzie mniej hodowców   bujda na resorach Biernacki prędzej zwolni 90% załagi zakładu  niż da godną cene to bracie kraj POLSKA tu prawa rynku nie obowiazuja i ja uświadamiam własnie  o tym. Tu zmowa cenowa i złodziejstwo to jest prawo rynku wołowinny 

Jarku kochany mysle ze moje pisanie dużo zmieni na tym forum może i jest 5 % hodowców ale tych najmłodszych najbardziej zinformatyzowanych  i ich trzeba uswiadamiać żeby się w rogaty syf nie pchali,  dla tych starych co komputera obsługiwac nie umią nie ma ratunku oni chować bedą dla gnoju lub bo lubią oni muszą wyginąć bądz ze starości bądz z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toc się nie opłaca to jak będą powstawać ?... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, ogarek napisał:

Dobrze ze choć te kilka osób likwiduje..... W sumie to kanalia robi dobra robotę  bo to taki pożyteczny idiota...😁😁😁 jak będzie mniej niedzielnych chodowcow to więcej miejsca dla innych i cena podskoczy jak mniej towaru 

Ty też nie zbyt mądry jak liczysz na to że Ci coś podskoczy😄a jeśli nawet to to co straciłeś będziesz odrabiał latami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niczego nie straciłem i mam się dobrze.... Mam krowę, mam mleko i mam cielaka na opas.... Mimo że trudny rok z opasem i cena słaba to nie dokładam bo mam niskie koszty.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lada moment przyjedzie wołowina z Ameryki Południowej idealna na hamburgery, a tutaj co niektórzy się łudzą, że im ceny na HFy podskoczą jak kanalia i kilku innych przestaną hodować swoje kilka byków. Tutaj nadaje się tylko jedna piosenka: 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na tym forum jest masa handlarzy masa naganiaczy dla nich jak TelefonyRadom którzy bez skrupułów też piepszyli o opłacalności bydła zeby naganiać miesiącami naiwniaków dla zawodowych złodzieji i troszę naiwniaków co mają niskie koszty. Gdybym nie miał racji nie był by taki hejt na mnie wyzywanie i ośmieszanie  a to jest i to mnie bardzo motywuje, po prostu psuje złodzieją propagandę wyśmiewam lewe ceny ze dają za HF 8 zł itd...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, ogarek napisał:

chodowcow

🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, ogarek napisał:

..😁😁😁

 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, kanalia36 napisał:

Na tym forum jest masa handlarzy masa naganiaczy dla nich jak TelefonyRadom którzy bez skrupułów też piepszyli o opłacalności bydła zeby naganiać miesiącami naiwniaków dla zawodowych złodzieji i troszę naiwniaków co mają niskie koszty. Gdybym nie miał racji nie był by taki hejt na mnie wyzywanie i ośmieszanie  a to jest i to mnie bardzo motywuje, po prostu psuje złodzieją propagandę wyśmiewam lewe ceny ze dają za HF 8 zł itd...... 

Z tym wyzywaniem to przesadzasz ,no chyba że chodzi oto jak Ty się odnosisz do innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
36 minut temu, ogarek napisał:

Toc się nie opłaca to jak będą powstawać ?... 😁😁😁

Jeżeli przy 100 sztukach opas wynosi 6 zł dziennie, to przy 5000 sztuk można zejśc do 2-3 złotych. Ferma na 5000 sztuk to koszt ok. 15 milionów złotych. Dla instytucji finansowych to nie są duże koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj