donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Cybulek17    1903
2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Poprostu Cybulek ma mocno zmechanizowana obsługę stada.

Gdybym miał przy choćby  50 sztukach gnój wywalać  i dawać pasze ręcznie to już dawno byka by u mnie nie doświadczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
6 minut temu, soltys48 napisał:

czyli rozliczenie wałek?

Tak cena wbc i wybicie ale zewca się zgadza bo na początku  miałem uzgodnione 8,2netto minus 5%

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
Dnia 17.12.2019 o 13:32, Azor07 napisał:

Sam oceń ,myślę że jak by dobrze zjadły to i na żywo by wyszło lepiej . Jeden byłem pewny że załapie dobrą R a tu O+ ,tego co nie byłem pewny R to załapał ale sporo go ubyło i na jednym cenę obniżyli bo przekroczył 450kg

byki.PNG

Pewnie wrzuce kij w mrowisko ale... to rozliczenie jest przerabiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mechanizacja też kosztuje.  Oleje, smary, paliwo, części. Ale pewnie o tym się już nie mówi bo to "przy okazji" czyli za darmo jak  darmowy pomocnik w postaci ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
7 minut temu, Kentar napisał:

Pewnie wrzuce kij w mrowisko ale... to rozliczenie jest przerabiane.

bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Krzywo. Widzialem setki rozliczen z tego zakladu i kazde jest idealnie rowne. Ktos tu kombinowal cos.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Nikt za 100  od sztuki nie powiezie byków   takie jest moje zdanie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
7 minut temu, Kentar napisał:

Krzywo. Widzialem setki rozliczen z tego zakladu i kazde jest idealnie rowne. Ktos tu kombinowal cos.

Każdy mierzy swoją miarą.,🙅🧐🙋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
10 minut temu, juzek89 napisał:

Każdy mierzy swoją miarą.,🙅🧐🙋

Czy ten wydruk wyszedł z twojej drukarki ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
13 minut temu, ab23 napisał:

Nikt za 100  od sztuki nie powiezie byków   takie jest moje zdanie 

Moje również.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Gora rozliczenia cena itp kazda kreseczka idealnie piekna, rowna. Tam gdzie ceny liczbowe, ph, mieso, juz jest krzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ch*j nie rozliczenie

aa dziś mi się trafił montaż mebli u handlarza😆w biurze,który to z Was?przyznać się to powiem gdzie jajo kurze schowałem żeby śmierdziało😆

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
12 minut temu, Kentar napisał:

Gora rozliczenia cena itp kazda kreseczka idealnie piekna, rowna. Tam gdzie ceny liczbowe, ph, mieso, juz jest krzywo.

Dawałeś kiedyś tam przez większego od siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 minuty temu, AdamRo napisał:

Dawałeś kiedyś tam przez większego od siebie ?

Nie. Ale ogolem rozliczenia przychodza w takiej samej formie, tylko, ze rowno jest. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
48 minut temu, Partyzant85 napisał:

Mechanizacja też kosztuje.  Oleje, smary, paliwo, części. Ale pewnie o tym się już nie mówi bo to "przy okazji" czyli za darmo jak  darmowy pomocnik w postaci ojca.

Paliwo to duży udział w kosztach,  smary , oleje , części,  noże do paszowozu  , stal do obory bo często urwą jakaś rurę tu czy tam, wymiana poideł etc. To wszystko amortyzacja zawarta w kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak. "pomoc" ojca to też duży udział w produkcji - ale tego pewnie nie wliczasz do kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ma chociaż coś policzone i na 200 ,bykach robi2,5 osoby. U innych na 10 sztukach robi cała 3pokoleniowa rodzina i narzekają „jak żyć panie premierze „

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
45 minut temu, AdamRo napisał:

Czy ten wydruk wyszedł z twojej drukarki ?

Oczywiście że nie, bo ja bym zrobił RÓWNIUTKO KRESECZKA POD KRESECZKĄ 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma policzone tak, żeby było złudzenie że jest dobrze. Podobnie jak wszyscy "panowie" hodowcy u których rodzice za friko zapieprzają na gospodarstwie. No ale tych kosztów się nie wlicza bo to przecież "pomoc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 minuty temu, juzek89 napisał:

Oczywiście że nie, bo ja bym zrobił RÓWNIUTKO KRESECZKA POD KRESECZKĄ 

Ale wiesz, ze mi nie chodzilo, ze Ty to przerobiles tylko osoba ktora Ci to wreczyla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj