Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
7 minut temu, Baks00 napisał:

Pojedyńczy rolnik nic nie zdziała,jedynie pozew zbiorowy  i ,,dobra papuga''

baks i co Ci to da??? polskie sądy produkuja papier toaletowy nie wyroki

mój kuzyn 8 miesięcy  czeka za kasą a sprawa juz 6 miesiąc gnije w sądzie. Jak go wkońcu dostanie to sobie nim dupe podetrze ( inny handlarz)

Edytowane przez tyran3
Opublikowano
2 minuty temu, tyran3 napisał:

baks i co Ci to da??? polskie sądy produkuja papier toaletowy nie wyroki

mój kuzyn 8 miesięcy  czeka za kasą a sprawa juz 6 miesiąc gnije w sądzie. Jak go wkońcu dostanie to sobie nim dupe podetrze ( inny handlarz)

Drogi papier...

Opublikowano

Baks ale tu nie chodzi o trudność sp[rawy ale o czas pracy sądu. wecławiak sądząc po wpisach to przekrecił ludzi na 500 tys myslisz ze on ma tyle majątku???? i czy majatek jest jego a nie zony z rozdzielnością

Znając zycie ludzie kasy niedostaną a ewentualne śledztwo zostanie umorzone

Opublikowano

W piątek była u mnie firma Ur......k z Mińska Mazowieckiego. Po ciężkich negocjacjach dogadaliśmy się co do ceny. Chcieli ważyć na swojej wadze ale zaproponowałem jednak ogólną- bydło z luzu. Jednak stwierdzili, że coś na pokładzie im nie pasuje i odbiorą dziś. Jednakże nikt nie dojechał i tel milczy. Resztę możecie sami sobie dośpiewać. Dodam tylko że klasyfikator lekko podpity i jałówka MM nie jest dla niego mięsna. Takich kabaretów jeszcze nie miałem :) 

Nazwy celowo nie wpisałem aby nie mieć problemów jednak każdy kumaty w tym temacie się zorientuje 

Edytowano 1 godzinę temu przez robert123farmer

@zkordalski ich zachwalał

 

Tak dokładnie tak było waga zawsze sie zgadzała ale jak napisałem był tam inny klasyfikator Pan L który miał cenę rzetelną i wagę jednak już nie pracuje  a ten jak mówisz podpity Klasyfikator to sam Kierownik a za razem właściciel Pan U . Ja zaprzestałem współpracy po ostatniej jego wycenie  aż szkoda bo dobre chandle były . 

A teraz szok Teść sprzedał jałówkę 485 kg po uboju dostał 3400zł brutto do reki a za krowe 602 kg 3500zł brutto oddawał przez pośrednika Łukasza M ( faktóre wystawia Łukasz  M nie ma na niej rozliczenia wyboju )

 

Opublikowano

Pamietacie w tym kraju oszustwo jest bezkarne. ZA oszustwo do 8 lat ale za 1 oszustwo 8 lat i 200 oszustw tez 8 lat . wiec jak raz ukradniesz mozesz kraść do woli bez konsekwencji

a realne wyroki 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Opublikowano (edytowane)
8 minut temu, zkordalski napisał:

W piątek była u mnie firma Ur......k z Mińska Mazowieckiego. Po ciężkich negocjacjach dogadaliśmy się co do ceny. Chcieli ważyć na swojej wadze ale zaproponowałem jednak ogólną- bydło z luzu. Jednak stwierdzili, że coś na pokładzie im nie pasuje i odbiorą dziś. Jednakże nikt nie dojechał i tel milczy. Resztę możecie sami sobie dośpiewać. Dodam tylko że klasyfikator lekko podpity i jałówka MM nie jest dla niego mięsna. Takich kabaretów jeszcze nie miałem :) 

Nazwy celowo nie wpisałem aby nie mieć problemów jednak każdy kumaty w tym temacie się zorientuje 

Edytowano 1 godzinę temu przez robert123farmer

@zkordalski ich zachwalał

 

Tak dokładnie tak było waga zawsze sie zgadzała ale jak napisałem był tam inny klasyfikator Pan L który miał cenę rzetelną i wagę jednak już nie pracuje  a ten jak mówisz podpity Klasyfikator to sam Kierownik a za razem właściciel Pan U . Ja zaprzestałem współpracy po ostatniej jego wycenie  aż szkoda bo dobre chandle były . 

A teraz szok Teść sprzedał jałówkę 485 kg po uboju dostał 3400zł brutto do reki a za krowe 602 kg 3500zł brutto oddawał przez pośrednika Łukasza M ( faktóre wystawia Łukasz  M nie ma na niej rozliczenia wyboju )

 

U mnie to już są skreśleni. Jedyny + to szybka kasa jak komuś  potrzeba. 

Edytowane przez robert123farmer
Opublikowano
12 minut temu, tyran3 napisał:

Baks ale tu nie chodzi o trudność sp[rawy ale o czas pracy sądu. wecławiak sądząc po wpisach to przekrecił ludzi na 500 tys myslisz ze on ma tyle majątku???? i czy majatek jest jego a nie zony z rozdzielnością

Znając zycie ludzie kasy niedostaną a ewentualne śledztwo zostanie umorzone

Fakt jeżeli chodzi o długosć......to długo trwa.Kasy nie dostaną,ale słonko przez kratki może oglądać.Zresztą u mnie w okolicy pare lat temu przerabiali podbony przypadek.Tyle że tam facet ogłosił upadlość......

Opublikowano
2 minuty temu, Baks00 napisał:

Fakt jeżeli chodzi o długosć......to długo trwa.Kasy nie dostaną,ale słonko przez kratki może oglądać.Zresztą u mnie w okolicy pare lat temu przerabiali podbony przypadek.Tyle że tam facet ogłosił upadlość......

 

I co poszedł siedzieć??? raczej nie???

Opublikowano
17 minut temu, zkordalski napisał:

Nazwy celowo nie wpisałem aby nie mieć problemów jednak każdy kumaty w tym temacie się zorientuje 

Nazwa firmy nie jest chroniona żadnym RODO więc z tego tytułu nie miałbyś problemów. Wyrażanie opinii  nawet niepochlebnej też nie jest żadnym przestępstwem dopóki nie nosi znamion zniesławienia.

Opublikowano

widzisz Baks sprzedał wcześniej jak w sądzie sprawy gniją po 6 miesięcy to tak jest. 

Najlepsze są kancelarie windykacyjne  takie z lat 90. Kasa do ręki albo ręka.))))))

własnie przydało by się tu podać albo załorzyć nowy watek, hehehe

Opublikowano

w każdym razie już po wecławiaku  bo nawet jakby chciał spłacić  rolników to z czego??? teraz mu nikt nawet kota nie sprzeda.

a druga sprawa tak wygladajaj przelewy nawet od tych wypłacalnych. dziś płaci a jutro jemu nie zapłacą a on tobie. 

Ja się wyleczyłem z przelewów.  

Opublikowano
1 godzinę temu, Marmurek12 napisał:

A wie ktoś komu ten Darek sprzedawał to bydło co go wydymali? 

pewnie Biernackim, mają kasę i plecy, bo po takich przejściach że to się jeszcze wszystko kręci, sam im nawet czasem sprzedaje ale jak kasa przed odbiorem

43 minuty temu, Baks00 napisał:

Raczej nie, po ogłoszeniu upadłości to raczej wiesz jak jest??? Ślad, słuch zaginał.Wszystko sprzedał wcześniej....

Nawet nie musi sprzedawać firma ,,Kowalscy" ogłasza upadłość wchodzi syndyk zabezpiecza jakieś pierdoły co do ściemy zostały. Po sprawie otwiera na żonę  ,, Kowalscy SA" zaczyna z czystą kartą i płacić gotówką, szybki przelew  lub przed odbiorem

Opublikowano
44 minuty temu, szaman1 napisał:

pewnie Biernackim, mają kasę i plecy, bo po takich przejściach że to się jeszcze wszystko kręci, sam im nawet czasem sprzedaje ale jak kasa przed odbiorem

Nawet nie musi sprzedawać firma ,,Kowalscy" ogłasza upadłość wchodzi syndyk zabezpiecza jakieś pierdoły co do ściemy zostały. Po sprawie otwiera na żonę  ,, Kowalscy SA" zaczyna z czystą kartą i płacić gotówką, szybki przelew  lub przed odbiorem

Wiadomo a po roku znowu opóxnienia, znowu ubojnia nie płaci  i znowu upadłość. 

 

 

 

Opublikowano

W moim rejonie nie ma takich kwiatków b..  zdaje tylko do sprawdzonych odbiorców i nigdy żadnych problemów z kasą nie było. Gdybym dowiedział się że że odbiorca zalega komukolwiek to nie zdaje bydła i tyle i won z podwórka. 

Opublikowano

Kolego w sasiedniej gminie wiele lat temu ubojnia  działała 8 lat płaciła jak w zegarku a potem jak przestała płacić  to jeszcze 6 miesiecy ludzi nabierała  to prokurator zliczył straty na milon.

A twierdzenie ze byś sie dowiedział  nieraz to dowiadywanie 2 miesiące trwa bo w jednym miejscu płaci a w innych nie . 

Oszut zawsze bedzie oszustem i jak bedzie chciał  to Cię oszuka.

a niestety polskie sady to wielka kpina.

miałes dane za zeszły rok komornik skuteczny w 20 % a te 20 % to emeryci, renciści i na umowie o prace. Innymi słowy sądy gospodarcze produkuja papier toaletowy nazywany wyrokiem  bo tego wyroku komornik i tak nie wyegzekwuje.

Opublikowano
13 godzin temu, robert123farmer napisał:

Wszyscy się wykruszą ale na szczęście zostanie nam BRATEX , który jest rewelacyjny 😂

handlujesz z BRATEXem??  byli ostatnio u mnie i niewiem czy z nimi Handlowac czy nie moze cos podpowiesz??

Opublikowano
10 godzin temu, tyran3 napisał:

Kolego w sasiedniej gminie wiele lat temu ubojnia  działała 8 lat płaciła jak w zegarku a potem jak przestała płacić  to jeszcze 6 miesiecy ludzi nabierała  to prokurator zliczył straty na milon.

A twierdzenie ze byś sie dowiedział  nieraz to dowiadywanie 2 miesiące trwa bo w jednym miejscu płaci a w innych nie . 

Oszut zawsze bedzie oszustem i jak bedzie chciał  to Cię oszuka.

a niestety polskie sady to wielka kpina.

miałes dane za zeszły rok komornik skuteczny w 20 % a te 20 % to emeryci, renciści i na umowie o prace. Innymi słowy sądy gospodarcze produkuja papier toaletowy nazywany wyrokiem  bo tego wyroku komornik i tak nie wyegzekwuje.

Jest tak i dlatego zdaje od paru lat do Luniewskich i czasem do jednego handlarza którego znam i ktory płaci i jest wyplacalny od lat a jak popłynie to będę wiedział bo bazę ma u szwagra. 

Opublikowano
1 godzinę temu, rolnik34 napisał:

jaka cena za byka mm

Jakbyś chciał pobajerować lub popisać z nudów to dobrze trafiłeś, ale jak chcesz się ceny dowiedzieć to lepiej zadzwoń sobie do paru handlarzy lub zakładów i zapytaj. Na to forum już nie warto wchodzić, tu jest kilkanaście stałych osób które nie mają innego zajęcia i sobie wzajemnie tu czat urządzają. 183 strony w niecałe 3 miesiace a może 1% pisania na temat. Szkoda czasu żeby tu zaglądać.

Sam jestem ceny ciekaw i studiowałem tu z 10 stron wstecz to więcej jak 8 brutto raczej nie dostaniesz, ogólnie krowy jeszcze jako tako płacą ale byk słabo.

  • Like 6
  • Thanks 2
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez chuck00
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cała procedura przepisania stada bydła mlecznego na małżonka. Dlaczego? Żeby ominąć okres wypowiedzenia w mleczarni, który jest długi i kosztowny dla dostawcy w moim przypadku i przeniesienie się do lepszego odbiorcy mleka. Czy w przyszłości po takiej akcji można wrócić do pierwotnego właściciela czy to już zbyt kręcenia?
    • Przez paw11
      wywar paszowy ktoś stosuje
      Treść ogłoszenia żeby było wiadomo o czym mowa /Moderator
      ''Cena 12 groszy za 1 Litr/KG, dowóz na CAŁY KRAJ w pojemnikach 1 tona lub w cysternie.
      WYWAR dla bydła i trzody chlewnej, świeży z tegorocznych zbiorów pszenicy.
      Produkt: Wywar wysoko białkowy i wysoko energetyczny
      Pochodzenie: Produkcja glutenu pszenicznego, NIE GORZELNIANY!!!
      Nikt z biorących od nas wywar nie zrezygnował jeszcze z tej paszy, zwłaszcza ze względu na stosunek niskiej ceny do jakości czyli dużych przyrostów zwierząt. Rolnicy twierdzą, że jak zliczyli koszty, np. uprawy kukurydzy, to wolą sprzedać na ziarno a zwierzęta karmić wywarem z dodatkiem włókna.
      Hodowcy, którzy zaopatrują się u nas w wywar stosują wywar wraz z dodatkiem tylko włókna siano lub słoma lub inny zapychacz oraz stały dostęp dowody. Można stosować zmniejszając dawkowanie do TMR czy wraz z kiszonką lub inną paszą, wtedy przyrosty są bardzo duże przy dobrych krzyżówkach mięsnych do 1,8-2,0kg na dobę.
      Zastosowanie: bydło (opasy) powyżej 150kg, trzoda chlewna.
      Przechowywanie: 2 miesiące (maj-wrzesień), 3 miesiące (październik-kwiecień), miejsce (silosy, piwnice murowane, inne zbiorniki, beczki, pojemniki pcv, cysterny, wanny, baseny, inne.
      Dawkowanie dla bydła: 5-15l na dobę/1szt. w zależności od wagi (150kg-1000kg), można stosować pompy do rozlewania do koryt, paśników, grawitacyjnie lub w pojemnikach, wiadrach.
      Towar odbiera kilkudziesięciu klientów u których przyrosty bydła MM wynoszą: 1,4-1,8kg z dodatkiem włókna (słabej jakości siano lub słoma) i wody a bydła HO 1,2-1,4kg na dobę. W przypadku polania wywarem śruty, kiszonki lub innej paszy treściwej przyrosty dochodzą do 2kg, bydła mięsnego.
      Analizę zawartości białka i suchej masy wykonało laboratorium kontroli jakości (CoA), badanie na wartość energii w suchej masie wykonało laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
      ANALIZA LABORATORYJNA:
      1. Białko – 27,3%
      2. Sucha substancja – 20,6%
      3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)
      Badanie wykonał: prof. dr hab. inż. Andrzej Wilczkiewicz oraz mgr inż. Anna Deptuszewska.
      (PL): Numer weterynaryjny aPL 223 - pokaż numer telefonu - p
      1 litr waży ok. 1,1-1,2kg. Podano w cenach netto.
      Produkt zgodny z:
      Rozporządzenie 767/2009 w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz.
      Dostawy do siedziby gospodarstwa (pojemniki 1tonowe na palecie w okratowaniu) lub w cysternie, beczkach lub pojemnikach pcv 1000l.
      Możliwość odbioru towaru indywidualnie na terenie gminy Wińsko (woj. dolnośląskie). Wielu hodowców zaopatruje się u nas w zbiorniki pcv 1000l na stałej palecie (zbiorniki nowe po 150zł/1szt. dla naszych odbiorców wywaru) i w przypadku mniejszej hodowli zabiera 4-6 zbiorników przyczepą lub samochodem zostawiając puste na wymianę jak butelki w sklepie. Wówczas przyjeżdżając po następną partię na umówioną godzinę, pełne zbiorniki już na rolnika czekają i hodowca nie traci czasu zanim zbiorniki zostaną zalane.
      Obecnie wywar odbiera kilkudziesięciu hodowców i jak dotychczas żaden nie zrezygnował, twierdząc, że to najbardziej ekonomiczne żywienie, podając przy tym wcześniejszy rachunek ekonomiczny, kiedy to stosowali kiszonki, śruty rzepakowe, pasze i koncentraty. Hodowcy przede wszystkim twierdzą, że wywar glutenowy ma bardzo wysoką wchłanialność pokarmową, stąd duży przyrost masy zwierząt przy bezkonkurencyjnej cenie. Przy zapotrzebowaniu 5-20l na dobę, średni koszt tej paszy to ok. 1,4zł na dobę plus słoma lub nawet słabej jakości siano (zwierzę potrzebuje tylko włókna-zapychacza) oraz osobno wody.
      Bydło po wywarze ma apetyt na włókno i pochłania każdy rodzaj siana, słomy jednocześnie podnosząc radykalnie przyswajalność pokarmu co przekłada się na przyrosty masowe.
      Oczywiście żadna reklama towaru nie zastąpi wypróbowania go w praktyce, dlatego zapraszamy Państwa do odbioru 1 czy 2 pojemników na próbę aby sami Państwo ocenili jakość tej paszy.
      Pojemniki 1000l nowe, okratowane na t''
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v