donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kentar    864

Gdzie tyle za Rke placa? ;o Chetnie sie dowiem. U mnie na dwoch zakladach Rka wzrasta: na pierwszym 20gr w stosunku do O klasy a na drugim 40gr w stosunku do O klasy. To nawet niech bedzie O klasa po 12 netto to masz 12.40 a stad daleko do 13.20. Aczkolwiek wciaz nie zalapales o co mi chodzilo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

Nie kiedyś  był  i tak mi gadał i jeszcze płakał że  jego transport 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339
Dnia 25.08.2019 o 20:04, debrzyna napisał:

Po cholere przeglądasz Idź lepiej coś łyknąć dla spokojności 

PO JAJCO, temat to temat


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Z czwartku 6 jalowek, 1 raz sprzedałem do OSI, mam też wagę ogólna 3420kg nim trafiły na zakład zrobiły ok 150km na aucie. Ja jestem zadowolony i z wagi i z ceny jak na obecne realia. 

PhotoEditor_20190901_215612809.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kentar pytanie bo trochę w tym siedzisz po h...Ja naszym ubojniom czysta rasa? Jak i tak sklasyfikuja r o p a ruznica 40 gr między hf a lm czy charolez w mięsie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Naszym ubojniom potrzebne sa czyste miesne rasy, potem mozna zamiast E klasy zaplacic za U klase... :) Bo tak z O klasy to nie ma czego krasc. :D

  • Thanks 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Kentar dobrze kojażę chandlujesz bydłem? Jeśli tak to normalne jest dogadywanie ceny na żywą wagę a odbiór na warunkach wbc i jeśli będzie wybicie i tak dalej to dopiero faktura i zapłata na konto?? 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Dnia 30.08.2019 o 17:24, ACoCieTo napisał:

Nie wiem dokładnie skąd ale z tego rejonu a że padlina to się zgadzam 

 

Dnia 30.08.2019 o 18:41, kanalia36 napisał:

W Zagórowie to jest chłam, tam jadą cielaki których handlarz nie może u siebie w domu sprzedać, lepsze sprzeda u siebie albo porozwozi po rolnikach a padlina  jedzie na rynek w Zagórowie. A ceny to głowa mała.

a od kogo braliście ze jesteście tacy znawcy tak się składa ze mieszkam 5 km od Zagórowa i jest tam chyba z 6 handlarzy i jest jak wszędzie cielaki w rożnej cenie i wadze, po ile by nie były to zawsze będą za drogie... biorę stamtąd ok 30 rocznie i zdrowotnie nie jest najgorzej. a wy ile stamtąd kupiliście ze wydajecie opinie?? 2 sztuki czy jedna??

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
6 godzin temu, damian007 napisał:

Kentar dobrze kojażę chandlujesz bydłem? Jeśli tak to normalne jest dogadywanie ceny na żywą wagę a odbiór na warunkach wbc i jeśli będzie wybicie i tak dalej to dopiero faktura i zapłata na konto?? 

Odpowiedz nie bedzie jednoznaczna. Ogolem to albo sie umawiasz na zywa albo na wbc. ALE jest jedno ale. Np. odbieram od Ciebie 10 sztuk na zywa wage i trafia sie jedna jakas mala sztuka, trefna, powiedzmy byczek 580kg z wyschnietym udem i jest duza szansa, ze mieso z tego uda bedzie odrzucone na zakladzie i byk nie da 280kg miesa i jego cena bedzie nizsza i wtedy zebym ja nie dolozyl za duzo a Tobie nie zaoferowal za niego za malej ceny to go bierzemy na WBC i mamy wilka sytego i owce cala. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
10 godzin temu, Bartek01 napisał:

Z czwartku 6 jalowek, 1 raz sprzedałem do OSI, mam też wagę ogólna 3420kg nim trafiły na zakład zrobiły ok 150km na aucie. Ja jestem zadowolony i z wagi i z ceny jak na obecne realia. 

PhotoEditor_20190901_215612809.jpg

mieszance te jałówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kentar napisał:

 odbieram od Ciebie 10 sztuk na zywa wage i trafia sie jedna jakas mala sztuka, trefna, powiedzmy byczek 580kg z wyschnietym udem i jest duza szansa, ze mieso z tego uda bedzie odrzucone na zakladzie i byk nie da 280kg miesa i jego cena bedzie nizsza i wtedy zebym ja nie dolozyl za duzo a Tobie nie zaoferowal za niego za malej ceny to go bierzemy na WBC i mamy wilka sytego i owce cala. :)

W tym przypadku tylko wilk syty czytaj handlarz 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile można w tym tygodniu dostać na żywą wagę za krowę SM ok 850 kg? Po 2 tyg czekania może jakiś handlarz przyjedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6744

Ten co odbierał ode mnie byka mówił ze krowa maksymalnie 6zl to Twoja się chyba na to łapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mało realna cena. Do R jej brakuje, bo zadu nie ma. Takie dobre O by złapała. Z tydzień temu każdy przez telefon proponował to samo max 5,5 brutto bez pytania jaka krowa.

eed134f8988920bamed.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

znacie ubojnie leszek gregorczuk bukowice?? wczoraj oddałem im byka z koniecznosci bo cały brzuch miał napompowany ze masakra. Zadzwoniłem do nich bo na olx było ogłoszenie i oddałem byka... w ciągu 2 godzin przyjechał. mówił ze jak mieso bedzie ok to 10 zł za kg a jak bedzie ropa w tej bani i weterynarz nie dopousci dla ludzi to po 6zł. Miałem strach ze do dzisiaj mu to peknie albo cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6744

Daleko 😛 a jeszcze mam innego sprzedawałem mu kiedyś ale to na oko i dąb pol dojedzie wszędzie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
30 minut temu, Bartek01 napisał:

tak mieszance, najmniejsza lm, dwie simentalki najcięższe byly, i 3 miks z hf

dobrze wyszedles na tych jałowkach ,nie duże sztuki przede wszystkim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ona waży 850 kg no nie wygląda ale pewnie taka nabita jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

teraz tam dzwoniłem co tam z nim wyszło to powiedział ze usiadł wczoraj na aucie i nie chce wstac i beda zabijac na aucie... kurde byk ponad 700 kg i takie cos znowu...  na auto weszedł sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, zkordalski napisał:

Ona waży 850 kg no nie wygląda ale pewnie taka nabita jest

Jak się nażre to będzie ważyć. 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj