donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bananek    16868

600kg w 12mcy i potem zdziwieni, ze slabe wybicia. a jakie maja byc jak to nie mieso tylko szum? dajcie im rosnac powoli w swoim tempie. wtedy i hodowca i rzeznik zadowolony.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, michalcium napisał:

Nie wierzę w średnia na dzień wyjdzie u hf 1,5 kg/dzień u mnie mieszanki mont x hf wychodzily 1,2 kg na dzień i to sztuki odchowane bez biegunki itd a jak dwa trafiły biegunkę to ledwie kilogram 

Ostatnia moja sprzedaż najlepszy hf miał 1,43 na dobę a wcześniej nawet ciut więcej miały 

2 godziny temu, debrzyna napisał:

Co trza dac bykowi zeby 1,5 kg przybył 

Jajca zostaw na miejscu😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy handlarze  forumowe co wy mówicie o nowych wstawieniach cielaków, dziś byłem u znajomego handlarza cielaków po 1 sztukę ( zal mleka od krowy) i gość nic niema mówi ze od miesiąca nie kupuje bo niema kto mu tego kupić, ostatnią parię co kupił na mazurach chowa sam pod wiatą mówi 90 % kupna cielaków mniej niż przed aferą a zajmuje się handlem 10 lat.!!!  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

@Ursus932 u mnie byki te lepsze w ciągu 24 miesięcy osiągnęły ok 940 kg brutto- ok 60 kg waga urodzeniowa zostaje nam 880 kg przyrostu na 730 dni więc 880/730 daje nam nieco ponad 1,2 kg na dzień to ile u Ciebie wazyly przez jaki czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
3 godziny temu, Bananek napisał:

600kg w 12mcy i potem zdziwieni, ze slabe wybicia. a jakie maja byc jak to nie mieso tylko szum? dajcie im rosnac powoli w swoim tempie. wtedy i hodowca i rzeznik zadowolony.

A słyszałeś o czymś takim, że papier przyjmie wszystko? Jeździłem za jalowkami na wiosnę 150-200kg, tyle i tyle. A w końcu " to pan zarejestrujesz czy ja mam rejestrować?" Albo u drugiego pytam gdzie kolczyki, a on mówi że wszystko będzie tylko musi zarejestrować, a bydlaki ok roku. Stąd biorą się wszystkie imponujące przyrosty


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
35 minut temu, pedro2 napisał:

A słyszałeś o czymś takim, że papier przyjmie wszystko? Jeździłem za jalowkami na wiosnę 150-200kg, tyle i tyle. A w końcu " to pan zarejestrujesz czy ja mam rejestrować?" Albo u drugiego pytam gdzie kolczyki, a on mówi że wszystko będzie tylko musi zarejestrować, a bydlaki ok roku. Stąd biorą się wszystkie imponujące przyrosty

To pewnie jedna strona medalu ale druga to geny konkretnego zwierza. Kiedyś kupiłem 3 sztuki, najmniejszy, najgorszy z wyglądu bo jakaś siers słaba ale 600 złotych wziąłem, tamte po 1200 ładne bysiorki, tak samo karmione itp, efekt taki ze ten słaby w 17 miesięcy złapał 790 kg a tamte w 28 miesięcy 610 i 630. Tylko ze on potrafił wy***ac taczkę kukurydzy rano i druga wieczorem a tamte zjadały taczkę na na dzień dwie sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, michalcium napisał:

@Ursus932 u mnie byki te lepsze w ciągu 24 miesięcy osiągnęły ok 940 kg brutto- ok 60 kg waga urodzeniowa zostaje nam 880 kg przyrostu na 730 dni więc 880/730 daje nam nieco ponad 1,2 kg na dzień to ile u Ciebie wazyly przez jaki czas?

Co do dnia w tej chwili nie wylicze dokładnie bo nie mam książki przed sobą ale ten ostatni miał 18 miesięcy i ważył 840 kg. I ten był najlepszy jak do tej pory , wcześniej napisałem że miały nawet ciut więcej To muszę sprostowć tamte miały 1,30-1,40. Ale nie mówię że każdy hf tak wychodzi ,   są takie takie 1,0-1,2 .  wszystkie cielaki po moich krowach

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, BENNY82 napisał:

Bobienko popadało u Was troche? 

Ani kropli,no dziś to paliło niemiłosiernie,nawet się nie zachmurzyło.Za mną na wschód się coś utworzyła i poszło na Białoruś bo ładne chmury było widać tak po.17stej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723
6 godzin temu, debrzyna napisał:

Co trza dac bykowi zeby 1,5 kg przybył 

Żadne kokosy, kukurydza i sianokiszonka do woli treściwej z 2,5kg i na dodatek dobry gen i jakoś rośnie nawet ponad 1,5kg

6 godzin temu, leszek1000 napisał:

Trzeba żywić tak jak wydajną krowę. 8kg treściwej 😂

daj mi takiego byka co tyle będzie jadł

6 godzin temu, michalcium napisał:

Nie wierzę w średnia na dzień wyjdzie u hf 1,5 kg/dzień u mnie mieszanki mont x hf wychodzily 1,2 kg na dzień i to sztuki odchowane bez biegunki itd a jak dwa trafiły biegunkę to ledwie kilogram 

Najlepszy mont przyrost dzienny ok 1,65k

5 godzin temu, wojak1986 napisał:

Powiedzcie skąd się biorą byki w przedziale 450-600kg w 12 miesięcy?

Naprawdę nie wiesz skad sie biorą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Koledzy handlarze  forumowe co wy mówicie o nowych wstawieniach cielaków, dziś byłem u znajomego handlarza cielaków po 1 sztukę ( zal mleka od krowy) i gość nic niema mówi ze od miesiąca nie kupuje bo niema kto mu tego kupić, ostatnią parię co kupił na mazurach chowa sam pod wiatą mówi 90 % kupna cielaków mniej niż przed aferą a zajmuje się handlem 10 lat.!!!  

Ciekawe po co pojechales do tego handlarza? Mowisz ze sie nie oplaci a jezdzisz po handlarzach czyzbys chcial kupic jakies cielaki😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Koledzy handlarze  forumowe co wy mówicie o nowych wstawieniach cielaków, dziś byłem u znajomego handlarza cielaków po 1 sztukę ( zal mleka od krowy) i gość nic niema mówi ze od miesiąca nie kupuje bo niema kto mu tego kupić, ostatnią parię co kupił na mazurach chowa sam pod wiatą mówi 90 % kupna cielaków mniej niż przed aferą a zajmuje się handlem 10 lat.!!!  

A moj znajomy handlarz przywozi 40 szt hf z podlasia tygodniowo i sprzedaje wszystko jak leci po 500 zl i jakos chętnych nie brakuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wiadomo każdy byk jest inny. Też były byki po 900+ a nie miały 2 lat 

Ja mam od swoich krów byczki to każdy jest inny. Już po wycieleniu wydać co z tego byka będzie. Ostatnio urodził się byczek grube nogi,wysoki i jest to mieszaniec MO. Taki to może dużo mięsa dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, artek27 napisał:

Ciekawe po co pojechales do tego handlarza? Mowisz ze sie nie oplaci a jezdzisz po handlarzach czyzbys chcial kupic jakies cielaki😉

On kupuje dziadostwo ,cielakami tego nie nazywa😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No i wiem czym było kryte i po jakiej krowie to też ma znaczenie. Mam kilka takich dużych krów które zazwyczaj rodzą duże cielaki. Takie cielaki już na starcie mają przewagę. 

Ale hodowca mleka woli łatwe porody czyli wybierają mniejszy kaliber i rodzą się koty i później jest problem bo byk waży 600kg a już ma 2 lata 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Ursus932 napisał:

On kupuje dziadostwo ,cielakami tego nie nazywa😊

No chciałem kupić dziadostwo bo moje dziadowskie urodzone 3 miesięczne byki  źrom sianokiszonkę i byczą pasze treściwą wiec mleko piją już z łakomstwa tylko. Chce aby mleko sie nie marnowało wiec  chce coś kupić 1-2 sztuki normalnie szał ilościowy, heheheh

ja za chwile bede hodowca hobbysta)))

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

Wszyscy  macie rekordowe przyrosty i wagi  po 900kg ale jak auto  przyjeżdża  po bydło  to sa sztuki po600 plus a rogi to k**wa mają jak trzy letnie 

  • Like 3
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Co powiecie o firmie Mit-Pol łódzkie koło Rzgowa jakieś opinie AdamRo znasz tych smyków co możesz o nich powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co Ty przecież tak byłaś 'zadowolony z EPD😊

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

powiem na przykładzie mojego ojca - sprzedał opasy rano, a wieczorem już nie wiedział co z sobą zrobić i zaczął szukać cielaków. Mimo, że długo przekonywałem go, że to już nie ten wiek i poza tym opłacalność z trzymania opasów jest zerowa. Myślę, że wielu hodowców ma podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ha! Panie jakbym swojego słyszał 6szt poszło, z handlarzem gadałem/ negocjowałem godzinę i non stop gadka o tym, że tylko gnój zostaje, ile co kosztuje blablabla... Bardzo żywo ojczulek uczestniczył w dyskusji, a wieczorem "trzeba by było kupić z 10 cielaków weź poszukaj" 🤣 

Dobrze, że internetów nie ogarnia bo jakby zobaczył ceny cielaków to żyć by nie dał. 

  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
9 minut temu, pedro2 napisał:

Ha! Panie jakbym swojego słyszał 6szt poszło, z handlarzem gadałem/ negocjowałem godzinę i non stop gadka o tym, że tylko gnój zostaje, ile co kosztuje blablabla... Bardzo żywo ojczulek uczestniczył w dyskusji, a wieczorem "trzeba by było kupić z 10 cielaków weź poszukaj" 🤣 

Dobrze, że internetów nie ogarnia bo jakby zobaczył ceny cielaków to żyć by nie dał.

Mentalność i przyzwyczajenia😏 

Z drugiej strony to jak ktoś to lubi to sfiksuje bez rogatych. Chcecie mieć ojca w depresji??😊 Jak wszyscy którzy robią to z zamiłowania się wykruszą to staniemy przed końcem rolnictwa w tym kraju. Zostaną tylko biznesmeni i fabryki rolne..

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

u nas hf'y jednodniowe to może od 500 można kupić, ale mieszany byczek, to już bliżej tysiąca się ceni. Handlarze cenią sobie jeszcze więcej. Więc może cielaki staniały, ale nie za dużo. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Wyślijcie tych swoich ojców na wczasy zagraniczne to zmienia zdanie, że nie samą obora ludzie żyją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj