donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ACoCieTo    99
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

A Pięta jeszcze skupuje ja myślałem ze już dawno skończony?????.

Skupuje .miałem bydło na Olx to sam dzwonił w sprawie kupna dobrze że nie sprzedałem .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

prawda ze byk w dol ?bo dziś od kowalczyka brali to mowil ze od poniedziałku spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

@BENNY82Co artykuł to inne zdjęcie Tu np jest jakaś krowa w podeszłym wieku 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-24/zmarl-68-latek-przygnieciony-przez-byka/

A tu jakis amerykański rozpłodnik

 https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Byk-przygniotl-68-latka.-Tragedia-w-Gostyniu

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Sprzedany w piątek MMxSM 792kg 23 miesiące.Dzisiaj miałem dzwonić jaka cena i jak wyszedł.Okazalo się że dziś już kasa wpłyneła-5617zl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy już dawno mówił że przyszłość należy do czystych ras mięsnych a hf-ów nikt nie będzie chciał.... I tak jest, hf-y po 5.5zł a Limousine nawet po nad 9zł na eksport biorą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13
23 minuty temu, Baks00 napisał:

Sprzedany w piątek MMxSM 792kg 23 miesiące.Dzisiaj miałem dzwonić jaka cena i jak wyszedł.Okazalo się że dziś już kasa wpłyneła-5617zl

Kto brał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Baks w porządku cena. Ja za MMa 795 kg dostałem równo 5000.  Wybicie 50%...  w Getmorze. Wcześniej tam oddawałem i było w miare ok, już nigdy więcej. Pierwszy lepszy handlarz dałby więcej kasy. A oni mi  11,6 za R policzyli.  Reszta byków też słabo. Odradzam Getmor od dziś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, debrzyna napisał:

A jakie to ma znaczenie. Starszy gospodarz lubiał bydło i zginął robiąc to co lubi tak jak piłkarz na boisku czy alpinista w górach. Sam mając 26 lat otarłem się przynajmniej o kalectwo przez jałówkę więc nie ma co zwalać winę na wiek choć osobiście uważam że większość rolników w tym wieku powinno ograniczyć kontakt z byłem do minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Dzwoniłem tak z ciekawosci po paru handlarzach,dawali za dobrego mięsnego po 8zł.Ale takie biadolenie przez tel-Jak ich zaprosiłem tak zero kontaktu,nikt nie przyjechał.Ja nie nawidzę jak ktos się umawia i nie dotrzymuje słowa......Rozumiem jak by  oddzwonił,,coś wypadło''nie biorę nie mam miejsca''-Wkońcu to im ma zależec a nie nam.To my ich utrzumujemy.

Byki poleciały na łep odrazu  praktycznie 1zł a teraz wielkie podwyżki 20gr na wbc-Zreszto nie ma co gadac.

 

36 minut temu, barttt napisał:

Kto brał?

Król

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mlodyhef napisał:

Baks w porządku cena. Ja za MMa 795 kg dostałem równo 5000.  Wybicie 50%...  w Getmorze. Wcześniej tam oddawałem i było w miare ok, już nigdy więcej. Pierwszy lepszy handlarz dałby więcej kasy. A oni mi  11,6 za R policzyli.  Reszta byków też słabo. Odradzam Getmor od dziś. 

Z czegoś muszą uskrobć takiemu  @JarekBazydlo , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
13 godzin temu, kazik6 napisał:

prawda ze byk w dol ?bo dziś od kowalczyka brali to mowil ze od poniedziałku spadki

Prawda .od Kowalczyka jaki kierowca do mnie nie chcą przyjechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

pisałem na priv ze możemy się zgadac bo będę sprzedawal,lysy Janusz bral ceny lipa w kulki lecą ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, jarecki napisał:

krowa hf 720 kg - 6 % cena 4 ,8 brutto waga swoja krowa  , kiepska 2 klasa .

http://wiescirolnicze.pl/ceny-rolnicze/maciory/

Kuźwa do czego to doszło krowa tańsza jak maciora a nawet knur!!!!!!

Jeszcze taki Pięta mimo takich cen jeszcze dyma rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

http://wiescirolnicze.pl/ceny-rolnicze/maciory/

Kuźwa do czego to doszło krowa tańsza jak maciora a nawet knur!!!!!!

Jeszcze taki Pięta mimo takich cen jeszcze dyma rolników.

Rozumiem oburzenie ale jesli chodzi o krowy hf to nigdy za nie nie bylo ceny sprzedajac na rzez.Moj znajomy likwidowal miesiac temu stado krow,te ktore byly cielne ktos tam kupil a te ktore byly jakis czas po ocieleniu nikt nie chcial i poszly na mieso takie niewielkie ponizej 600 kg to dostal za nie ponizej 4 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Baks00 napisał:

Dzwoniłem tak z ciekawosci po paru handlarzach,dawali za dobrego mięsnego po 8zł.Ale takie biadolenie przez tel-Jak ich zaprosiłem tak zero kontaktu,nikt nie przyjechał.Ja nie nawidzę jak ktos się umawia i nie dotrzymuje słowa......Rozumiem jak by  oddzwonił,,coś wypadło''nie biorę nie mam miejsca''-Wkońcu to im ma zależec a nie nam.To my ich utrzumujemy.

Byki poleciały na łep odrazu  praktycznie 1zł a teraz wielkie podwyżki 20gr na wbc-Zreszto nie ma co gadac.

 

Król

U mnie po krowę jeden od zeszłego wtorku jedzie a drugi od soboty obiecuje. Dziś miał być i znów nie przyjechał. I siedź kur.. w domu i czekaj aż łaskawca raczy przyjechać. Nigdzie wyjechać nie można na dłużej, żeby coś załatwić tylko czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
6 godzin temu, kazik6 napisał:

pisałem na priv ze możemy się zgadac bo będę sprzedawal,lysy Janusz bral ceny lipa w kulki lecą ostatnio

Tak ja odpisałem i było bez odzewu .wszędzie tak samo mi za krowę staruszkę dali po 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6632

Hej poznaniaki nie chcecie byczków HF 60 kg? 😛 bo co oferują teraz handlarze to śmiech na sali 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj