donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Rolnik1973    15388

Ale co oczekujesz?

Masz dopłatę do bydła

Masz zwiększony zwrot akcyzy za paliwo i co jeszcze chcesz?

Produkować 10× tyle i mieć zawsze dobrą cenę.

Jak jest dobra cena to się odkłada na konto by potem jak kryzys było z czego brać, a nie zwiększać w nieskończoność produkcję.

Edytowano przez Rolnik1973
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tego co Ty . Dobrobytu .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marb80 napisał:

Wieś Polska sprzedała się za 500+ to teraz musimy za to zapłacić.

Ubojnie niby zbytu nie ma a kupują i straszą żeby sprzedawać...  w mojej okolicy dużo że sprzedażą się wstrzymuje aż strach pomyśleć jak zaczną i cena jeszcze poleci.

w ubiegłym tygodniu HF -  5,3 netto

Wytłumacz mi jaki związek ma niska cena bydła w skupie z 500+. Zakłady nie są już kolego państwowe 😏 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

A ja nie wyciągam łapy,

Sami dają.

Jakbym chciał to bym i 60000 na modernizację wziął ale mi się niechce być więźniem przez 5 lat i tańczyć jak będą grać.

Bierz i ty jak tak zazdrościsz darmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ale co oczekujesz?

Masz dopłatę do bydła

Masz zwiększony zwrot akcyzy za paliwo i co jeszcze chcesz?

Produkować 10× tyle i mieć zawsze dobrą cenę.

Jak jest dobra cena to się odkłada na konto by potem jak kryzys było z czego brać, a nie zwiększać w nieskończoność produkcję.

taa ... jak jest cena to odkładać  na konto żeby było z czego dołożyć w dołku .... genialne myślenie

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rolnik7343 napisał:

taa ... jak jest cena to odkładać  na konto żeby było z czego dołożyć w dołku .... genialne myślenie

Popieram, nie widać szans na zmianę, prawie wszyscy bydło zaczęli chować no i jeszcze mercosur. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
26 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jakbym chciał to bym i 60000 na modernizację wziął ale mi się niechce być więźniem przez 5 lat i tańczyć jak będą grać.

Bo się boisz że będziesz musiał zwierząt wstawić albo z hektar warzyw zasiać żeby wielkość ekonomiczną zwiększyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
32 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Ale co oczekujesz?

Masz dopłatę do bydła

Masz zwiększony zwrot akcyzy za paliwo i co jeszcze chcesz?

Produkować 10× tyle i mieć zawsze dobrą cenę.

Jak jest dobra cena to się odkłada na konto by potem jak kryzys było z czego brać, a nie zwiększać w nieskończoność produkcję.

Niestety się mylisz jak ktoś długo siedzi w bydle to odrabiał straty z roku 2013-14 i co niby miał odkładać, w drugiej strony to przez 1,5 roku to strasznie na odkładać możesz przy 2 rocznym cyklu odchowu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
29 minut temu, OsiolKUMURUN napisał:

Popieram, nie widać szans na zmianę, prawie wszyscy bydło zaczęli chować no i jeszcze mercosur. 

nie wiem czy sie zrozumieliśmy ;) ja uważam że wtedy kiedy są dobre ceny trzeba inwestować jak jes możliwość a co sie bedzie w dołku dziać to sie bedzie martwić jak ten dołek przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44
4 godziny temu, OsiolKUMURUN napisał:

Obojan cena na dziś: mieszańce do 5,50 hf do 5,00 cena gorsza niż 10 lat temu. 

Obojan jeszcze istnieje?

 

Edytowano przez ciastek12
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mohyl napisał:

Już rozsyłają by bydła nie przytrzymywać bo będą przeceniać 

IMG_20190708_103300.jpg

Mohyl zobacz jaki piękny szantaż. Jak byk będzie miał 31 miesięcy to zapłacą ci za klase P krowy ( krowa po wycieleniu 2 dni do zdechniecia) a za krowę 10 letnią normalna cenne z cennika. 

a swoją droga klasa P krowy ze Stycznia to chyba więcej wynosiła niż klasa E rasowego byka teraz))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a co sie dziwisz ? byki wszystkie jadą za granice a krowy zostają w kraju ;) a jak wiadomo do MCdonaldsa i KFC najlepsze jest mięso dojrzałe z 10 letniej krowy :P w zeszłym roku pojechałą 14 letnia i już pewnie dawno zjedzony z hamburgerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz dziwie się bo za krowę nawet 20 letnia ubojnia Mohyla zapłaci normalnie ale byk 31 miesięczny to już najgorsze badziewie.

Chyba powoli zaczyna brakować towaru do ubicia  i trzeba nastraszyć rolnika żeby nie wstrzymywał tylko dalej przywoził  za cenę mniejszą niż karma dla psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jestem ciekaw co oni będa kupować za 1, 5 roku przecież 80% hodowców sprzeda rogate badziewie co ma w oborach i nowego już nie wstawi. Ja nowego ogona z zakupu  nie mam od listopada albo grudnia i nie zamierzam mieć nawet jakbym cielaka od sołtysa za darmo dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ciastek12 napisał:

Obojan jeszcze istnieje?

 

Ludzie mówią, że tylko właściciel się zmienił reszta po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

nie wiem czy sie zrozumieliśmy ;) ja uważam że wtedy kiedy są dobre ceny trzeba inwestować jak jes możliwość a co sie bedzie w dołku dziać to sie bedzie martwić jak ten dołek przyjdzie

W nową oborę i kolejne +100% zwierzyny by były tańsze

Ot inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a w maszyny i ziemię to sie nie inwestuje ? ;) a nie bo wtedy ceny zbóż bedą niższe bo za dużo ziemi bedzie .... co nie ? a ceny maszyn bedą wyższe bo firma bedzie widziała że ludzie kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
42 minuty temu, ciastek12 napisał:

Obojan jeszcze istnieje?

 

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
25 minut temu, kanalia36 napisał:

 Ja nowego ogona z zakupu  nie mam od listopada albo grudnia i nie zamierzam mieć nawet jakbym cielaka od sołtysa za darmo dostał.

Ja, od jesieni redukuję stado krów o 50 %. Rodzina truje, a dopłaty te same wyjdą... nie będę dziadom łąk kosił za darmo, nie @ogarek ?.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
10 minut temu, Rolnik7343 napisał:

a w maszyny i ziemię to sie nie inwestuje ? ;) a nie bo wtedy ceny zbóż bedą niższe bo za dużo ziemi bedzie .... co nie ? a ceny maszyn bedą wyższe bo firma bedzie widziała że ludzie kupują

Ziemi się nie zwiększy ile Polska ma hektary tyle dalej będzie miała, najwyżej z rąk do rąj przejdzie ale się nie zwiększy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj