donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

z tego co widzę tutaj tylko licytacja kto sprzeda taniej.sami na siebie bat kręcicie. szkoda tego czytać. bo u mnie ceny hf 6 netto a mm 7 i wogole co ja tutaj jeszcze robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Handlarze i naganiacze wrzucają newsy i badają czy za darmo wezmą i mają kazać dopłacać? Nie ma nic lepszego od zbiorowej paniki...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31
3 godziny temu, soltys48 napisał:

To obojan żyje jeszcze?

Nie wiem czy pod tą samą nazwą ale ludzie co tam pracowali nadal pracują. 

2 godziny temu, bamberszol napisał:

Mój sąsiad sprzedał rok temu 20 hektarów lasu sosnowego 50 letniego kupił za to 85odsatkow limousine takie po 250kg. jak uważacie dobrze zainwestował?

Zależy na kiedy będą do sprzedania. 

32 minuty temu, wojak1986 napisał:

A 2zł nie dają już? Palnie ktoś cenę niczym nie popartą i zamęt sieje. Te forum obecnie wyglada jak sytuacja opasów, burdel i nic więcej. Gdyby nie wyzwiska i obrażanie siebie nazwajem jaka tu jest aktywność pozytywna?

Dobrze mówi polać mu. By ktoś powiedział i doradził gdzie najlepiej sprzedać bo dobra cena i rzetelny kontrahent to tylko licytacja gdzie taniej. Ogólnie to dzwoniłem do tego Grzegorza Karczewskiego i do 7 zl płaci za dobrego byka. Pytałem czy ktoś wie do kogo sprzedaje to cisza. I informacja że do mnie nie przyjedzie bo ma bydła opór w swojej okolicy. 

Edytowano przez bekba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon55    6

Nareszcie dobre wieści. Od przyszłego tygodnia ceny stopniowo w górę. Nowe kontrakty z muzułmanami duże zakłady podpisują. Pewne info. Potwierdza się

Edytowano przez leon55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka8888    5
31 minut temu, kali2107 napisał:

z tego co widzę tutaj tylko licytacja kto sprzeda taniej.sami na siebie bat kręcicie. szkoda tego czytać. bo u mnie ceny hf 6 netto a mm 7 i wogole co ja tutaj jeszcze robię.

W ubiegłym roku za byka mm wzięłam 8,40 a w tym roku 7,50 a powinien iść po 9 bo był bardzo ładny umięśniony a co najważniejsze nie miał jeszcze 24 miesięcy kurcze z tymi cenamy to jakaś Masakra !!!😠😠😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, asus921 napisał:

Panowie ile na zywa mniej/wiecej Jalowka mieszaniec LM z mleczna cala czarna sztuka ponizej 24msc i krowa taka srednia ?

Ktos poleci kogos na poludniowa Wielkopolske ?

Wczesniej sprzedalem Walenski/Pieta i bylem zadowolony z cen, ale teraz czytam, ze tam cos sie dzieje. Nawet dostalem polowe przelewem na podworku. Wczesniej cos czytalem, ze jeden od drugiego odszedl, teraz ten artykul na wiescirolnicze. Ktos sie pod niego podszywa, czy rzeczywiscie to oni w wuja polecieli ?

 

Kolego południowa wielkopolska to zagłębie oszustów. Walenski Krzysztof  ma na siebie 3 firmy każda nie wypłacalna. Wiem ze już powstają kolejne nowe. mechanizm jest ten sam przez jakiś czas płacenie gotówką na podwórku  albo szybki przelew, potem termin i poślizgi a potem jebanie na całego  i zakładanie nowych firm na słupa.

Gostyń, Krotoszyn, Ostrów , Leszno, Pleszew, Rawicz tam nikomu nie sprzedawaj na przelew tam działa szajka złodziei  jak sam czytałeś od 2013 r. i to bezkarnie Prokuratury i sady chronią złodziei.

 Dziś firma płaci a jutro Cię wydyma.

A Pieta/Waleński Sebastian mieli już poślizgi w lutym z płaceniem teraz od maja Jimemiemu też nie zapłacili tak więc resztę sobie dośpiewaj sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
2 godziny temu, bamberszol napisał:

Mój sąsiad sprzedał rok temu 20 hektarów lasu sosnowego 50 letniego kupił za to 85odsatkow limousine takie po 250kg. jak uważacie dobrze zainwestował?

wszystkio przez twego sąsiada gdyby nie on zmowy cenowej by nie było a my dalej byśmy za hf brali po 8,5 złotego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolnik są tylko kto ci zagwarantuje ze np. Nowak skup żywca to nie nowa firma Pięty. Jimi kasy nie dostał  a nowak kupi od ciebie za gotówkę. Ty sąsiadowi  firmę polecisz a firma za pół roku wydyma sąsiada i zacznie kupować jako Kwiatkowski skup żywca. Niestety w Wielkopolsce zwłaszcza południowej to od oszustów się aż roi. Sam czytałeś okrada ludzi od 2013 roku ma wyroki wiezienia i dalej sobie kupuje. 

p.s A nasz kolega  z forum Dariusz Więckowski tez ludzi poprzekręcał i co oddał kase??? nie siedzi w pierdlu? też nie Tak to niestety działa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

i dlatego lepiej oddac do tego co sie kreci po okolicy z 10 lat i wiecej i ma pewna opinie a nie temu co sie pojawi i da 10 gr wiecej a pozniej placz. Sam raz sie na tym przejechalem ale kase odzyskalem po 3 miesiacach anastepnym razem jak chcieli bydlo to krptka pilka kasa na stol i odziemy byki ogladac to juz wiecej sie nie pojawili

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
45 minut temu, leon55 napisał:

Nareszcie dobre wieści. Od przyszłego tygodnia ceny stopniowo w górę. Nowe kontrakty z muzułmanami duże zakłady podpisują. Pewne info.

to zadzwon na ubojnie w poniedzialek to kopara ci opadnie jak cene ci podzadzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

przy obecnych cenach  coraz wiecej rolników nie sprzedaje bydła a przytrzymuje , 2 znajomych miało oferte jeden 6 zł , a drugi 6, 2 zł /kg. brutto  i nie sprzedali za byki mieszance .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
15 minut temu, kanalia36 napisał:

rolnik są tylko kto ci zagwarantuje ze np. Nowak skup żywca to nie nowa firma Pięty. Jimi kasy nie dostał  a nowak kupi od ciebie za gotówkę. Ty sąsiadowi  firmę polecisz a firma za pół roku wydyma sąsiada i zacznie kupować jako Kwiatkowski skup żywca. Niestety w Wielkopolsce zwłaszcza południowej to od oszustów się aż roi. Sam czytałeś okrada ludzi od 2013 roku ma wyroki wiezienia i dalej sobie kupuje. 

p.s A nasz kolega  z forum Dariusz Więckowski tez ludzi poprzekręcał i co oddał kase??? nie siedzi w pierdlu? też nie Tak to niestety działa.

dla tego wole oddać do OSI nawet jak jest kilka groszy mniej ale pewna firma

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, silny84 napisał:

Sredniccy biora byki na wbc. Wojtek Kulesza. Wszystko Podlaskie

A nie przypadkiem Sitnicki.

3 godziny temu, norbert098 napisał:

Byka

a czemu nie chcesz do Brzeznicy? Wczoraj dzwonilem do Marcin Rosa z Bialej Podlaskiej to mowil ze na zywo byki do 7zl. Pytalem tutaj na forum o niego ale nikt nic nie powiedzial o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Podwyzka w przyszlym tygodniu.😂 Dwa zaklady wczoraj przyslaly obnizki na poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
35 minut temu, kanalia36 napisał:

 

p.s A nasz kolega  z forum Dariusz Więckowski tez ludzi poprzekręcał i co oddał kase??? nie siedzi w pierdlu? też nie Tak to niestety działa.

Nie siedzi

31 minut temu, Mikruss napisał:

i dlatego lepiej oddac do tego co sie kreci po okolicy z 10 lat i wiecej i ma pewna opinie a nie temu co sie pojawi i da 10 gr wiecej a pozniej placz. Sam raz sie na tym przejechalem ale kase odzyskalem po 3 miesiacach anastepnym razem jak chcieli bydlo to krptka pilka kasa na stol i odziemy byki ogladac to juz wiecej sie nie pojawili

Nie do końca....właśnie mam problemy z odbiorcą z którym jeszcze ojciec handlował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
33 minuty temu, rolnik34 napisał:

to zadzwon na ubojnie w poniedzialek to kopara ci opadnie jak cene ci podzadzo

ty to rolnik czy handlarz bo co dziennie u ciebie spadki po 50groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
8 godzin temu, kanalia36 napisał:

No tak do dziś kuzyn Sebastiana , Krzysztof Waleński z Magdalenek  cały czas twierdzi mojemu koledze. Prokuratura sprawdziła gdzie jego byki poszły  i sie okazało ze poszły  do McBeef. Ale kasy już od 10 miesięcy niema 

Teraz mówicie ze Pieta też nie płaci  a on też oddawał do McBeef

Reasumując Sebastian Waleński pracuje w McBeef  bydło tam oddaje jego kuzyn i wspólnik i obaj są nie wypłacalni, to jeden wielki kant i tyle

gdzie jest ta ubojnia MCBEEF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, kw22 napisał:

gdzie jest ta ubojnia MCBEEF

Mckeen -Beef sp. z o. o. Linne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

w dobrej kolo turku drugi zakład w Liskowie tam tylko rozbierają półtusze nie ubijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon55    6
40 minut temu, rolnik34 napisał:

to zadzwon na ubojnie w poniedzialek to kopara ci opadnie jak cene ci podzadzo

Za miesiąc ceny będą wyższe o 1-2 zł/kg.Nie panikujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy a zobaczycie ile teraz będzie wydymanych rolników żniwa sie zbliżają ceny tragedia, wiec oszuści będą grasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj