donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342
grzesiek88 napisał:

No i pojechały z Karczewskim rano 7sztuk, tak jak ustalone 6,7 brutto i 6%. 734kg średnia bo ważone wszystko razem na wadze ogólnej. Teraz tylko aby przelew dotarł i będzie parę groszy na otarcie łez po hodowli opasów🤧

Handluje z nim juz kilka lat. Waga sie zgadza, płaci za dwa dni, przyjeżdża według umowy a nie obiecuje a jest za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pawelol111 napisał:

Handluje z nim juz kilka lat. Waga sie zgadza, płaci za dwa dni, przyjeżdża według umowy a nie obiecuje a jest za 2 tyg.

Ja też handlowałem z nim 5 lat ale teraz już nie,kiedyś można było się potargować i podniósł cenę a teraz ile powie i ni grosza więcej.Odbiera od 3000 ludzi się chwalił i już nie płaci najwięcej ale szybko.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ktos handlowal z Marcinem Rosa z Bialej Podlaskiej? Oglasza sie u nas w gazecie. Placi gotowka albo przelew dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ludzie co to się porobiło, ja sam myślałem postawić halę na takim 8 ha polu za stodoło i zasiać trawę i trzymać Limuzę i żeby same się pasły.A wydawał się taki stabilny interes tylko potrzebujący czasu na kasę,A w dodatku na tyle sztuk co mam, paszy starczało na 2 lata, a teraz aby na rok starczyło.Mleko sprzedaję się do jednego zakładu i ile dadzą trzeba brać, można się przepisać ale to trochę skomplikowane.A bydło jak nie jeden zakład czy pośrednik to drugi,, bez problemowo,a tak się porobiło ze każdy płaci tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

A ja napisze co mysle i pewnie zaraz bede obsmarowany ale to jest temat producentów bydła,sytuacja jest gorzej niz ch...owa więc nie rozumiem zdziwienia że ludzie narzekają.to co mają robić skakać z radości?no chyba ze ktoś jest zadowolony z obecnej sytuacji.

Pokazujemy że jesteśmy najmniej zjednoczoną branżą.strajkowali świniarze,sadownicy a my co?ale nie no przecież nie ma powodu do narzekania...

Może nie wiele by to dało ale chociaż szezej pokazało problem a my zamiast to nagłośnić siedzimy i spinamy między sobą wiec nic dziwnego ze robią z nami co chcą...

Nie pije tu do nikogo ot taka moja myśl

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Troche zly czas na strajki bo przed zniwami nikt niema czasu... a tak z innej beczki ile moge wziąć za balota slomy zytniej 125  z tegorocznych żniw ? Mam prase lely pasowa poludnie wlkp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

50 u mnie cenią za belę słomy pszennej ale to wszystko zależne od regionu i zapotrzebowania.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
15 minut temu, danielek24 napisał:

A ja napisze co mysle i pewnie zaraz bede obsmarowany ale to jest temat producentów bydła,sytuacja jest gorzej niz ch...owa więc nie rozumiem zdziwienia że ludzie narzekają.to co mają robić skakać z radości?no chyba ze ktoś jest zadowolony z obecnej sytuacji.

Pokazujemy że jesteśmy najmniej zjednoczoną branżą.strajkowali świniarze,sadownicy a my co?ale nie no przecież nie ma powodu do narzekania...

Może nie wiele by to dało ale chociaż szezej pokazało problem a my zamiast to nagłośnić siedzimy i spinamy między sobą wiec nic dziwnego ze robią z nami co chcą...

Nie pije tu do nikogo ot taka moja myśl

Masz racje trzeba sie jakos zorganizowac bo jest tragedia... Od polowy sierpnia bd po zniwach to trzeba cos pomyslec bo my tracimy teraz grube tysiace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

Wczoraj rozmawialem z człowiekiem  który brał słomę w zeszłym roku po 170/t czyli wyszło ok 30zł sztuka i mówił ze w tym roku cena taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

trzeba kombinować żeby słomę w dobrej cenie wyrwać ... ja to już w kwietniu załatwiłem słomę z żyta tegorocznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

po tyle to 2 letnią ze stoga kupowałem

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

U mnie w lubelskim 170/t to taka normalna cena na handel no chyba ze ktoś sprzedaje na bsi to wtedy niby cos więcej ale ja tam nigdy nie puszczałem bo tu handlarz konkretny i kasa pewna tylko warunek ze ma być zbita a więc z ,,ranną rosą''

Mi tam pasuje bo sobie też ostatnio zwijam tylko w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

dawajcie po 70 to też będzie dobrze u nas Ci co wołaj po 20 jak sam sprasujesz nie mają chętnych ja płace w przybliżeniu 100-150 za ha i sami przychodzą żeby brać a ja wybrzydzam że mam dosyć ale taniej mogę wziąć😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
6 godzin temu, beata12596 napisał:

To ciekawe 😲🤔

Dlaczego ?😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Wiesi0 napisał:

2 godziny temu, pawelol111 napisał:

Handluje z nim juz kilka lat. Waga sie zgadza, płaci za dwa dni, przyjeżdża według umowy a nie obiecuje a jest za 2 tyg.

Ja też handlowałem z nim 5 lat ale teraz już nie,kiedyś można było się potargować i podniósł cenę a teraz ile powie i ni grosza więcej.Odbiera od 3000 ludzi się chwalił i już nie płaci najwięcej ale szybko.

 

Trzeba się z nim targować. A kto od Ciebie odbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Targować się trzeba,Teraz to szalony czas i każdy płaci podobnie, ale wcześniej jak miałeś byka mięsnego bardzo ładnego to G.K płacił 8,5 a ADEK z Bielska Podlaskiego dał i 9,5.Złotówkę drożej, a co do HF Byków,Krów to samo tu i tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, jasiuhonda napisał:

Wlkp okolice Kepna

 

ponad 200km także już to sie nie opłaca w moim przypadku

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

jak mam skądś kupić po 30 + transportu a w okolicy mogę kupic po 40-50zł to średnio to sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Witam. Dawno tutaj nie zaglądałem, co się porobiło z ceną byka to jest szok, w tygodniu po 2 obniżki nieraz, po ubojowo klasa O po 10,80 to prawie tyle co stara krowa wyeksplatowana jaja w biały dzień. A w sklepie byle ochlap na rosół po 19 zeta🤔. Gdzie mamy Izby rolnicze i inne związki czekają już tylko na wybory 😂. A może rząd by ruszył jakąś rekompensatę z programu Deminimis ilu jest tutaj hodowców co praktycznie nic z tego nie skorzystali 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj