donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michalcium    1368

Jeszcze klienta z daleka jeden strzał zrobią oszukaja i o pieniądze trzeba poprosić jest sens sprzedaży bezpośrednio jeśli się ma znajomości w ubojni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a co ty sie dziwisz ? niemcy to już unią rządzą i nikt ich nie ruszy

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1
44 minuty temu, mont napisał:

Czesi to pudel Niemiec, więc nawet nie zaszczekają:):)

50 minut temu, Thomas2135 napisał:

Myślisz, że jak ominiesz pośrednika to ubojnia Cię nie wydyma? Otóż zrobi to na sucho o dostaniesz nawet mniej niż gdybyś sprzedał na żywo. 

 

Zawsze sprzedawałem na żywą wagę . Teraz mam ładne sztuki i chciałbym spróbować po ubojowo.  Sokołów Podlaski to chyba wypłacalna firma jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dowiedz się jakie mają wymogi. Byk za duży cena w dół, byk za stary cena w dół. Inni tak nie kroją. Trzeba wiedzieć jaki ma się towar oraz jakiego oczekuje ubojnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Byka juz nikt nie chce cena 12 zł za O klasę (kilka sztuk po starej znajomości mogę wziąść usłyszałem od kierownika )Jałowka poszukiwana cena 12.5 zł O klasa. 

Może to i dobrze bo juz definitywnie zerwę z hodowlą  byków Jak cena drgnie na duże to zapraszam po takie 350+ i kilka mniejszych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Zawsze o było było ciężko bo każdy byk byk a jałówki można było od ręki kupić teraz sytuacja może się odwrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Powtórzę jeszcze raz. Na dobry i miarowy towar zawsze dobra cena. Czy byk czy to jałówka.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Powtórzę jeszcze raz. Na dobry i miarowy towar zawsze dobra cena. Czy byk czy to jałówka.

Ile według twoich cenników mogę u nas dostać za ładną krowe Sm ?

2 godziny temu, marijusz napisał:

Byka juz nikt nie chce cena 12 zł za O klasę (kilka sztuk po starej znajomości mogę wziąść usłyszałem od kierownika )Jałowka poszukiwana cena 12.5 zł O klasa. 

Może to i dobrze bo juz definitywnie zerwę z hodowlą  byków Jak cena drgnie na duże to zapraszam po takie 350+ i kilka mniejszych 

Jutro ostrze brzytwe i jajca obcinam będą jałówki😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno cena się zmieni. 

 

 

W dół lub w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odbije sie spokojnie troche cierpliwości a co do jałówek to fakt poszukiwany towar znajomy handlarz zawsze bił plakaty skup byków jałówek krów teraz same jałówki i krowy :D:D:D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byczki cielaki idą jak świeże bułeczki gorzej z jałówkami cielakami czyli ludzie wierzą ze będzie cena i kiedyś będzie ale kiedy nie wiem ale susza robi powoli swoje, trawa nie rośnie zboże na piachach usycha i w dodatku zimno.Cielaków będzie tyle samo ale paszy kto wie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

bez sensownej dopłaty do krów mamek jak pokolenie starych zakopiorów zakonczy prace na roli cielaków bedzie ubywało , coraz wiecej rolników do 20 krów dojnych konczy produkcje i próbuje w hodowle bydła miesnego wejsc z tym ze mamki są utrzymywane na użytkach ekscensywnych wiec tu hodowla zmiejszy sie o połowe sztuk  w ich gospodarstwach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To coś może zmienić ludzie skąpi są i składają przeważnie dopłaty w ostatnim tygodniu  ale za starsze niż 24 kasy nie weżną i tak będą do sprzedania.

PŁATNOŚĆ DO BYDŁA

Płatność przysługuje do zwierząt gatunku bydło domowe (Bos taurus), na terenie całego kraju, niezależnie od płci (samce lub samice) i kierunku produkcji, które:

  • w dniu 15 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatności, nie przekroczą wieku 24 miesięcy,
  • będą w posiadaniu rolnika przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności.                                     
Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Wiesi0 napisał:

morze zmienić

Nie ma takiego morza . 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

 

19 minut temu, hoodoowca napisał:

Sprzedane 9szt byka 12,54-13,03 poubojowo Mc-Keen.

Brutto skąd ten mc Kern?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj