donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Suchy TMR
juzek89    112

Swoją nagrodę chciałbym przeznaczyć na rzecz fundacji pomagającej ludziom z brakiem humoru i nietrzymaniem ciśnienia. Pozdrawiam Juzek89

Nie wiem. Dawaj?

Spoconą dłoń?

Chorobę weneryczną?

Edytowano przez juzek89
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Jak dożyje do rana to jeszcze do drugiego weta zadzwonię bo ten to już pomysłu nie ma na niego. 

Jak jest za***any na płucach to możesz mu miodem d*pę smarować i nic z niego nie będzie a weterynarze to tylko portfel podleczą ja już to tyle razy przerabiałem jak floron nie pomorze 3 razy. Trzy razy mi podleczył wet takie szt 300 kg wpakowałem 7-8 stów i za miesiąc powtórka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
2 godziny temu, Ursus11 napisał:

Tak waga na ubojni. Też tak sądzę ostatnia sztuka oddana do nich. Trzeba szukać odbiorcę dalej od domu to mniej się będzie wiedzieć komu się oddaje.

Nie napisałeś kto odbierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
9 godzin temu, szaman1 napisał:

Jak jest za***any na płucach to możesz mu miodem d*pę smarować i nic z niego nie będzie a weterynarze to tylko portfel podleczą ja już to tyle razy przerabiałem jak floron nie pomorze 3 razy. Trzy razy mi podleczył wet takie szt 300 kg wpakowałem 7-8 stów i za miesiąc powtórka. 

Za miesiąc powtórka, a jak dożyje dwóch lat to 600 kg może złapie A może i nie. 

Ciekaw jestem czy na przełomie maj czerwiec cena znów siadzie, gdy bydła po doplatach zrobi się multum do sprzedazy. Dodatkowo teraz znów siadlo i niektórzy czekają na lepszą cenę co spotęguje nadmiar bydła w jednym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Na przełomie czerwca cena moim zadniem pojdzie do góry. Teraz jest raczej wysyp byków bo kazdy szuka kasy na nawozy opryski itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Na przełomie czerwca cena moim zadniem pojdzie do góry. Teraz jest raczej wysyp byków bo kazdy szuka kasy na nawozy opryski itp itd.

Miejmy nadzieję że masz racje,bo hujnia jest teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Ogólnie z wszystkim jest nie ciekawie... Płody rolne do dołu a w sklepach wszystko do góry plus jeszcze wymyslaja tylko wiecej papierkowej roboty w rolnictwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gadałem z gościem co wozi mięso do Szwecji i gadał ze szwedom koło d*py latała ta afera jako konsumentom bo nigdzie w Europie nie ma takiego stosunku ceny do jakości mięsa.i ze polskie pryma sort.Ten spadek cen to j**ane spekulacje!!!!!nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

tylko co do ku..y nędzy zrobić sam mam do sprzedania 4 byki i jedna krowę na wczoraj bo miejsca mało i czekam i czekam i .uj z tego

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

U mnie ze 20 teraz dochodzi do swojej wagi,większość w maju kończy 2 lata więc potrzymac jeszcze mogę, pytanie tylko ile ...

20190305_085222.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Większość to hh x lm i hh x sm jest też z 5 angusow.  Kilka wziętych od znajomego, reszta kupiona jako 400sta kg biedy z mazur z pastwisk. Przeważnie kupuje takie po 400 kg i półtora roku mają a trafiają się i starsze w niewiele większej wadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1990    7

Sprzedany Hf 724 kg brutto po 6.2 netto. Wiek 21 miesięcy. Lokalny handlarz go wziął i mówił że najlepszy zbyt jest na jalowki bo idą poltusze na eksport. Mięso byków w większości zostaje w kraju stąd taki słaby popyt na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
29 minut temu, wiko napisał:

Większość to hh x lm i hh x sm jest też z 5 angusow.  Kilka wziętych od znajomego, reszta kupiona jako 400sta kg biedy z mazur z pastwisk. Przeważnie kupuje takie po 400 kg i półtora roku mają a trafiają się i starsze w niewiele większej wadze. 

400kg w półtora roku. Hm to jednak hh nie rosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie urośnie jak będzie jadło gałęzie i tataraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Średnia wychodzi około 3200 za szt. Mi nie zależy żeby się swiecil przy zakupie, najlepiej jak jest odsadzony od krowy zimą, wiosna wypuszczony na łąkę i do jesieni rósł w górę A nie tył i był okrągły. Najlepsze są zabiedzione siersciuchy 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

Mamy pare krzyżówek z angusem i limuzenem i stwierdzam że te angusy lepiej wychodzą jak po limuze zresztą ojciec jak małe cielaki maca i te co nie mają rogów z reguły zostawia i na prawde fajne byki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

sprzedane wczoraj 3 mieszance/miesne ładne sztuki srenia 760 kg po 7,1netto i jeden hf 650kg po 6,7 netto wlkp waga ogolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj