donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

No to spoko ale w sumie nic się z kosmosu nie bierze jak komuś dają więcej drugiemu muszą zabrać no chyba ze właściciel lub święty mikołaj ale to nie moja sprawa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

WP_20190406_09_16_56_Rich.jpg

Ten niżej ile ważył na żywo? Cena za kilogram dobra ale mięsa mało i suma za całego byka jak za moje renifery  , A Ty mówisz jaki to biznes na tych bykach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
18 minut temu, plutekz napisał:

byk 12.00 0 klasa to ile na żywą 62

6,3 max, pod warunkiem że ma się komu sprzedać mięso.

Z O klasą zrobił się problem, mała różnica między bykiem a krową. Więc albo byk w górę albo krowa w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
12 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

WP_20190406_09_16_56_Rich.jpg

ja to jestem bardziej ciekaw ile byki ważyły w domu na żywą wagę i jaki wiek od urodzenia, uważam że nie ma co porównywać końcowej kwoty jeśli nie zna się szczegółów czyli wagi i wieku bo to jest ważne, można wsiąść za byka 6000 zł jak Jarek ale np 18 miesięcznego byka, a można dostać ponad 7000 zł ale za 26 miesięcy i wtedy wynik Jarka jest lepszy, także napisz te powyższe informacje i wtedy możecie sobie porównywać Jarka byki ze swoimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak naprawie drukarkę to  sprzedam byki nawet za 18 czy ile tam mi się zamarzy :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991
48 minut temu, Ursus932 napisał:

Ten niżej ile ważył na żywo? 

To tak jakbyście chcieli zobaczyć nogi dziewczyny i krzyczeli; wyżej, wyżej, jeszcze wyżej.

 

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
6 godzin temu, Partyzant85 napisał:

To ta obiecana faktura z tamtego roku ? :D

Kawałek papieru od "znajomego" - ani pieczątki nie widać ani  nic - średnio ogarnięty użytkownik komputera zrobi taki świstek papieru w ciągu 30-40 min.

Nadal czekam na tamtą obiecaną fakturę.

Pieczatka ani podpis nie jest wymagany na fakturze drukowanej/ przeslanej w formie elektronicznej.

 

Ps. Jak chcecie jebac Jarka, a Jarek chce sie obronic to proste rozwiazanie. Niech pokaze jaka kwota wyszla na fakturze, wstawi zdjecie otrzymania przelewu i macie problem rozwiazany i wiecej spamu nie robicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

moim zdaniem jezeli mam za byka 6000zł to nie ma powodu do narzekania bo to jest dobra cena za byka, a im wiecej to oczywiscie lepiej. Ile razy mam sztuki co 5 tys mi nie da i wtedy to mozna narzekac ze kiepsko. Np kupuje 10 cielaków misiecznych niby wszystkie podobne pasza ta sama na wszystkie a przy sprzedazy najlepszy ma 900 a najsłabszy 600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troll11    0

Po ile u was płacą za jałówki za kg żywej wagi ?- chodzi mi przede wszystkim o woj. mazowieckie 

 

Edytowano przez troll11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

moim zdaniem jezeli mam za byka 6000zł to nie ma powodu do narzekania bo to jest dobra cena za byka, a im wiecej to oczywiscie lepiej. Ile razy mam sztuki co 5 tys mi nie da i wtedy to mozna narzekac ze kiepsko. Np kupuje 10 cielaków misiecznych niby wszystkie podobne pasza ta sama na wszystkie a przy sprzedazy najlepszy ma 900 a najsłabszy 600...

Jak policzyć koszty żywienia(6-7 kg treściwej) to nie wiem czy ta cena jest odpowiednia. Wg tego mięsa i wybicia 60 % to ile te byki miały? 700-750 kg? U kolegi wszystko zawsze ma po 850kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
13 minut temu, Thomas2135 napisał:

Jak policzyć koszty żywienia(6-7 kg treściwej) to nie wiem czy ta cena jest odpowiednia. Wg tego mięsa i wybicia 60 % to ile te byki miały? 700-750 kg? U kolegi wszystko zawsze ma po 850kg.

Widzę że na siłę próbujesz się ośmieszyć. Pisałem nie dawno że średnia byków oddawanych u mnie ma 750kg. Większych nie oddaje bo ubojnie się krzywia gdy byk daje ponad 450kg mięsa. Już nie wymyślaj bo zaraz będziesz się czepiał że zdjęcie krzywo zrobione. A i na koniec dodam że maksymalna dawka tresciwej to 6kg a widzę  że i tu probujesz dodać. Radzę wziąść się za robotę a nie czepianie się i na siłę nakrecanie na forum gownoburzy. Pozdrawiam

Edytowano przez JarekBazydlo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Niech się skończą w tym temacie zbędne dyskusje cena waga wiek i odbiorca tyle każdego powinno interesować 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Widzę że na siłę próbujesz się ośmieszyć. Pisałem nie dawno że średnia byków oddawanych u mnie ma 750kg. Większych nie oddaje bo ubojnie się krzywia gdy byk daje ponad 450kg mięsa. Już nie wymyślaj bo zaraz będziesz się czepiał że zdjęcie krzywo zrobione. A i na koniec dodam że maksymalna dawka tresciwej to 6kg a widzę  że i tu probujesz dodać. Radzę wziąść się za robotę a nie czepianie się i na siłę nakrecanie na forum gownoburzy. Pozdrawiam

to dziwny skup ... tam gdzie od nas jadą to jak powyżej 450kg na wbc to po prostu kilka groszy urywają z ceny za kilogram i tyle  biorą wszystko nie ważne czy ma 400 czy 900kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13
1 godzinę temu, troll11 napisał:

Po ile u was płacą za jałówki za kg żywej wagi ?- chodzi mi przede wszystkim o woj. mazowieckie 

 

Wczoraj sprzedałem byczka po 8 brutto bardzo ładny krowy poszły po 6 zaś za jałówki płacą u mnie też po 8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Większych nie oddaje bo ubojnie się krzywia gdy byk daje ponad 450kg mięsa

Ale głupoty bredzisz po raz kolejny. Ubojni taniej zabić dwa byki które dadzą w sumie xxx kg mięsa niż 3 sztuki które tego mięsa dadzą tyle samo.

Krzywi to się większość użytkowników czytając dyrdymały które wypisujesz na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
Przed chwilą, Partyzant85 napisał:

Ale głupoty bredzisz po raz kolejny. Ubojni taniej zabić dwa byki które dadzą w sumie xxx kg mięsa niż 3 sztuki które tego mięsa dadzą tyle samo.

Krzywi to się większość użytkowników czytając dyrdymały które wypisujesz na tym forum.

Spytaj się uzytkownika  AdamRo on jest w temacie trochę uboju i mięsa to Ci powie w jakiej wadze woli mięso ubojnia. Widzę na siłę szukasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto to ten Adam  ? Twoje kolejne multikonto z którego potwierdzasz swoje brednie i piszesz pozytywne komentarze pod własnymi zdjęciami pałaców dla bydła ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 minut temu, Partyzant85 napisał:

Ale głupoty bredzisz po raz kolejny. Ubojni taniej zabić dwa byki które dadzą w sumie xxx kg mięsa niż 3 sztuki które tego mięsa dadzą tyle samo.

Krzywi to się większość użytkowników czytając dyrdymały które wypisujesz na tym forum.

fakt jest taki że ubojnie ucinają z ceny powyżej np. tych 450kg

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A ja skończyłem hodowlę opasów i powiem szczerze że jakoś więcej kasy człowiek ma, poważnie. Nie hoduję już prawie rok i powiem szczerze że nigdy nie miałem na koncie 50% tej kasy co teraz a do żniw już minimalne nakłady zostały i nowa kasa, potem kukurydza na ziarno i nowy zastrzyk. Sprzedało się kilka sztuk zaraz kilka tys na cielaki, parę stówek na mleko i leki i tak kilka razy w roku , kosztowna kukurydza i sianokiszonka, dodatki białkowe i witaminowe, co rusz poidło, woda prąd itd itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widac kolega Partyzant nie zna sprawy bo nie zdawal w takiej wadze reniferow haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

25ha III-IV klasy, Sporo usług robię może wyszło by że jak bym ziemię oddał w dzierżawę to jeszcze lepiej by się żyło :D no ale po kasacji bydła różnica na plus duża i to mi wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj