donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    423

ale odwaliłem, ja południowe mazowsze, tak to jest jak się prawie zasypia... a telefon podpowiada, odnośnie ceny to 7.8 tydzień temu za mieszańca prawie jak hf a 7.5 za hf


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

czyja waga?

11 minut temu, hoodoowca napisał:

Skąd pochodzą cielaki z literami EE na kolczykach.?

estonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

tak brutto ale te 2 sztuki to typowe ,,żyrafy,, były


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koło Żuromina to jaja jak nie wiem sama chlewnia i kurnik(ziemia na olx widziałem ostatnio po 200 000zł ha)   to w sumie już doszło do nas tylko mamy zajebiśćie bo jest natura 2000 i nie można gówna stawiać na tak wielką skalę ale 7 km od nas już są jedna obok drugiej a ci najmniejsi mają po 2000 szt a ci już wieksi w budowie po 2 -3  ale średnią mają po dwa 3 kurniki czy chlewnie a np w miejscowości  zalesie na jej obrzeżach powstają już fermy po 10-15 tyś ale wszystko idzie nakładczo nikt nic swojego nie ma tylko kontrakty i jest z tego kasa 55 zł sztuka x tyle tysiecy razy 3 wstawki .... znajomy mówi że 10 lat bedzie robić na kredyt ale już zostaje z tego a potem czysta kasa wiec temat świń czy kurników jest dobrą alternatywą .  Jedyne ten zapach dość mocny  no i trochę uciążliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Sprzedane 3 krowy przed niedziela.

1. 510kg po 4.20

2. 658kg po 5.60

3. 803kg po 6.30

Waga i cena brutto. Mam tez byka ok 700kg mieszaniec hoxbb ladnej budowy narazie nie mam zamiaru go sprzedawac tylko zapytalem z ciekawosci ile by dal to mowi ze 8.30 ale na byka nie ma wcale zainteresowania. Mial na samochodzie same krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie to mają szczęście,200tyś za ha😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tacy rolnicy co 100ml kredytu to da nich pikuś odpuścili z kurnikami na szczenscie i będą pieczarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

znajomy do mnie napisał że ma 2-3 tygodniowe 3 byczki hf do sprzedania chce za dwa po 850 i jeden 900zł ... chyba sporo nie ? napisałem mu że możemy sie dogadać ale tyle mu na pewno nie dam

a sprzedaje bo już ma full i nie ma gdzie je trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
2 godziny temu, hoodoowca napisał:

Skąd pochodzą cielaki z literami EE na kolczykach.?

Estonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

znajomy do mnie napisał że ma 2-3 tygodniowe 3 byczki hf do sprzedania chce za dwa po 850 i jeden 900zł ... chyba sporo nie ? napisałem mu że możemy sie dogadać ale tyle mu na pewno nie dam

a sprzedaje bo już ma full i nie ma gdzie je trzymać

Przyjedz do mnie to Ci za 700zl sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Artek27  a jałówki LM dało by rade załatwić takie 2-3 tygodniowe.  u ciebie. dawno co prawda już na podlasiu nie byłem ale mam 2 sztuki  które kupiłem w cenie byka HF i normalnie rewelacja. w krzyżu 2 razy szersze od byków  spokojne, jedyne co je interesuje to zarcie i spanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
50 minut temu, tyran3 napisał:

Artek27  a jałówki LM dało by rade załatwić takie 2-3 tygodniowe.  u ciebie. dawno co prawda już na podlasiu nie byłem ale mam 2 sztuki  które kupiłem w cenie byka HF i normalnie rewelacja. w krzyżu 2 razy szersze od byków  spokojne, jedyne co je interesuje to zarcie i spanie.

Mozna mieszance z lm nawet ja mam taka 2tyg.

27 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Kujawsko-pomorskie ;)

Do mnie kiedys od was przyjezdzali po cielaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Też dzwoniłem do osób prywatnych za jałówkami to teksty typu a wie pan chyba zostawie bo 500+ ma byc.... A na zdjeciach skóra i kosci i da sie wyczuć że wadzą bo ferma mleczna a jak sie umawiałem na oględziny to niech pan dzwoni bo ktos też jedzie.... Dzwonie po tygodniu a one dalej stoją na sprzedaż uznałem że nie warto i odpuściłem sztuczne zawyżanie cen

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ja i tak dopiero coś w czerwcu kupie, teraz to sztuczne ceny szkoda zachodu na jakie kolwiek targi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Ponowie Jestem z okolic Sochaczewa Płocka, które ubojnie same przyjechały by w ten rejon  po bydło? Chodzi mi, żeby ominąć pośredników.  Narazie, wiem, że napewno  Sokołów Podlaski. Polecacie?

Edytowano przez Vinci007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślisz, że jak ominiesz pośrednika to ubojnia Cię nie wydyma? Otóż zrobi to na sucho o dostaniesz nawet mniej niż gdybyś sprzedał na żywo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj