donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
Gość   
Gość

trzeba ropy szukac a nie w bydło sie pchac xd 6,80 za kilo byka Boże to litr paliwa i nawet na browara nie wystarczy :O 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

od sierpnia 2018 co miesiac byki sprzedaje taniej. W sierpniu za hfy dostałem 7,4 a dziś za hf max 6,5.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no ten co odemnie bierze byki to swinie zbiera teraz po 6.2. No ale 3 tyg temu po 4 jeszcze były i praktycznie ze 2 całe lata  w okolicach tych 4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ja już pare miesiecy temu mówiłem ze bydło w porównaniu ze świniami to gówniany interes.   bo cene to mają Niemcy  a my tylko ochłapy dlatego nasza wołowina taka poszukiwana, a cena ( wtedy wysoka) jest o co najmniej 1 zł za mała. To mnie chcieli na tym forum zagryź. 

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

znajomy jakiś czas temu zlikwidował całkowicie hodowle i teraz gada ze w końcu jest wolnym człowiekiem.  Ma niedziele i świętą dla siebie a nie w oborze zapie.... Przy tych cenach trzeba się poważnie zastanowić czy nie iść w jego ślady..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, jasiuhonda napisał:

znajomy jakiś czas temu zlikwidował całkowicie hodowle i teraz gada ze w końcu jest wolnym człowiekiem.  Ma niedziele i świętą dla siebie a nie w oborze zapie.... Przy tych cenach trzeba się poważnie zastanowić czy nie iść w jego ślady..

Ja ci powiem tak przy bykach jako takiej roboty nie ma bo raz dziennie pasze rozdajesz a raz na tydz obornik i wsio to niedziele tez możesz miec wolna jak rano dasz żreć bydlu. Ja mam 25 lat i pracowałem w firmie na wlasnej dzialalonsci i to byll dopiero brak czasu ma wszystko bo na 3 zmiany jechane. Miedzy czasie tata mi jeszcze zachorowal i musialem sie zajasc gospodarstwem i z czegos trzeba bylo zrezygnowac albo z pracy albo z gospodarstwa, zrezygnowalem z pracy u kogos a dzisiaj przerabiam stodole na obore na krowy i stawiam wiate na byki bo chce sie rozwijac i sa z tego jakies pieniadze. Wiec także do góry łeb i sie nie zamartwiac! Teraz jest do d*py a za trzy miechy moze cena wróci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

w twoim wieku też mialem taki zapał, przy obecnych cenach z byków zostanie obornik i pecherze na rękach

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

Ja ci powiem tak przy bykach jako takiej roboty nie ma bo raz dziennie pasze rozdajesz a raz na tydz obornik i wsio to niedziele tez możesz miec wolna jak rano dasz żreć bydlu. Ja mam 25 lat i pracowałem w firmie na wlasnej dzialalonsci i to byll dopiero brak czasu ma wszystko bo na 3 zmiany jechane. Miedzy czasie tata mi jeszcze zachorowal i musialem sie zajasc gospodarstwem i z czegos trzeba bylo zrezygnowac albo z pracy albo z gospodarstwa, zrezygnowalem z pracy u kogos a dzisiaj przerabiam stodole na obore na krowy i stawiam wiate na byki bo chce sie rozwijac i sa z tego jakies pieniadze. Wiec także do góry łeb i sie nie zamartwiac! Teraz jest do d*py a za trzy miechy moze cena wróci !

kolego ty pracowałeś u kogos czy miałeś swoia działalnosc bo juz sam nierozumiem twoiej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
16 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

jednak warto zostać przy jałówkach

zależy jakich..czyste lm tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19
2 minuty temu, stonka15ak napisał:

Chyba napisał że u kogoś

Cytuje jego wypowiedz pracowałem w firmie na własnej działalnosci

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bykami jest teraz jak parę  miesięcy temu u świń. Kto wytrzyma ten później  będzie się cieszył jak teraz trzodziaże. Mam taką nadzieję przynajmniej. Ja świnie zlikwidowałem, wstawiam powoli bydło z nadzieją, że ta cena jednak wróci. Bo do świń już nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

ja na siebie sprzedaje od 2011 i wtedy cena była taka jak dzisiaj poznie do konca roku 2012 w góre i najdrozsze sprzedałem po 8.3netto pozniej cały czas w dół bo ubój rytualny hf po 5,8 mm 6.5... w 2015 mm szły po  ponad 7 zalezy co sie wyneocjowało, w 2016 cena była ok. na wiosne 2017 znowu była kiepska cena podobna do dzisiejszej i pozniej cały czas szła do góry do sierpnia 2018 od tego czasu idzie na dół. Takie małe podsumowanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/ceny-bydla-jalowka-wciaz-drozsza-od-byka,85239.html

Zamiast "agrofoto" to "farmer"

20 minut temu, nikolas29 napisał:

zależy jakich..czyste lm tak

Za te to ja podziękuję .... Mam mieszance ..  te bydło chwilami jest poj**ane 

Jak czystą rasę na opas to tylko SM albo bbb 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, John23 napisał:

kolego ty pracowałeś u kogos czy miałeś swoia działalnosc bo juz sam nierozumiem twoiej wypowiedzi.

Samozatrudnie=wlasna działalność i pracowałem u kogoś nie na umowe o prace a na kontrakt i nie mialem urlopu ani nic

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, nikolas29 napisał:

Tylko na takie mieszance nie ma ceny. Czyste lm to na zabój biora

I po dobrej cenie

Kto tak dużo za LM płaci w łódzkim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj