donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
dawcio2218    42
bobienko napisał:

@dawcio2218 Masz może zdjęcie tego lm?bo wybicie mega

Fotka w galeri ale stara. Miałem zrobić na wadze mu ale podczas załadunku dwa uciekły z kojca i było trochę latania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
3 minuty temu, dawcio2218 napisał:

Na żywa nikt mi takiej ceny nie dawał. Jedynie dziwi mnie jedno lm u mnie 800 na rzeźni 720. I tak wyszedł po 9,2 brutto także nie chciałem już dociekać

spadek bardzo spory, jeszcze nigdy mi się nie zdarzył tak duży a już kilka razy tam sprzedawałem, a na gospodarstwie ważony na ich wadze czy na twojej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pojebali wagę.nie raz tak mialem.ważne że mięso dobrze ważyło

Ja miałem jeszcze większy spadek 😊w domu byk 809 a na ubojni 620 czy 600 😂 ale mięso 453 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Na mojej. Tyle że akurat było po obrządku i przyjechali. Dzwoniłem do gościa i mówi że na drugi dzień pojechał na zakład i przez to możliwe ze tyle z niego zeszło choć wątpliwe według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
38 minut temu, Ursus932 napisał:

Są nie dawno był na forum ten temat Ale jak masz Pande z kratką ciężarową to śmiało ładuj😊https://www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/kalisz-kierujacy-fiatem-panda-przewozil-cielaka-w-bagazniku/241c8b1.amp

Eee tam panda to jakiś biedak do mnie kiedyś bawara E60 po byczka przyjechal😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
10 minut temu, dawcio2218 napisał:

Na mojej. Tyle że akurat było po obrządku i przyjechali. Dzwoniłem do gościa i mówi że na drugi dzień pojechał na zakład i przez to możliwe ze tyle z niego zeszło choć wątpliwe według mnie

wszystko jest możliwe ale bardziej by przyjął wersje @bobienko że na zakładzie źle zważyli i najważniejsze że waga mięsa jest ok co się przekłada na dobry końcowy wynik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handlarz jak zawozi na ubojnie to jemu nie płacą za tą sitke zwaną on Ci sciągnie te 7% a bydło nie raz okarmione tak ze i te 7% mało to raz a dwa za skórę tez nikt nie płaci łeb kopyta up***dolą w stawie kolanowym więc pomnóż pi razy oko ile kg odpada na wbc niektóre ubojnie jeszcze ogon obcinają świeczkę tzw, noże elektryczne do łoju itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do h*ja tak jest zbudowane bydło że ma łeb ,kopyta i skórę to może jeszcze to mają nam handlarze potrącać..... 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Co to polityka ze rolnik samego miesa handlarzowi nie sprzedaje tylko całego zwierzaka? Tyle trzeba się namęczyć i ten rolnik karmi jeszcze tego zwierza a przecież plukanie żołądka powinien zrobić przed sprzedażą...tylko waga żywa a nie wycieczki turystyczne, które funduje handlarz i ubojnia, a później skitka zła ale podczas jazdy na wbc uciekło więcej więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
16 godzin temu, tyran3 napisał:

koledzy ale ja pisze o tych co mówia ze mają z luzu i czy jedzie na wbc czy do handlarza tak samo okarmiony. I pisze ze dostał na wbc po przeliczeniu na zywą 7 zł  to zamiast odjąc od  ceny skite to dodaje i wychodzą kwiatki ze na fakturze 7 zł a na forum podaje formułkę " po przeliczeniu 7,5"

a okarmienie  to inna kwestia 

policz mi proszę ile bym dostał

sprzedawałem ostatnio 5 sztuk bydła były ważone na wadze ogólnej były normalnie okarmione po śniadaniu są na luzie mocniej ich nie nakarmisz choć byś chciał. razem ważyły 4250kg policzcie mi teraz ile bym dostał na żywą wagę jeśli bym sprzedawał do handlarza na żywo miałem propozycje 7,1zł netto i 6% skitki

później napisze ile dostałem na WBC

 

podam ile dostałęm na WBC jak to policzysz, kolega wyżej już policzył ale może źle to zrobił i Ty już poprawnie policzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 godziny temu, Dawid151599 napisał:

Handlarz jak zawozi na ubojnie to jemu nie płacą za tą sitke zwaną on Ci sciągnie te 7% a bydło nie raz okarmione tak ze i te 7% mało to raz a dwa za skórę tez nikt nie płaci łeb kopyta up***dolą w stawie kolanowym więc pomnóż pi razy oko ile kg odpada na wbc niektóre ubojnie jeszcze ogon obcinają świeczkę tzw, noże elektryczne do łoju itp 

Ale ty pies....lisz 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Mat ok

liczę cenę netto przy założeniu ze byki tak samo nakarmione dla handlarza i do ubojni na wbc- ( zadnego dodatkowego karmienia i głodzenia)

handlarz proponował Ci 7,1 zł i 6 % skity czyli od wagi 4250  odciągnie Ci 255kg i zapłaci za 3995 kg po 7,1 więc dostaniesz za byki 28 364,50 zł ( dane na fakturze)

I teraz prawidłowe liczenie  zeby porównać WBC do ceny żywej - nie odliczamy skity

handlarz proponuje 7,1 zł i 6% skity więc realnie okradł Cię z ceny 0,426zł i zapłaci Ci za całego byka bez skity 6,674 zł  I taką realnie cene ci zaproponował

4250kg( nie liczymy skity) x 6,674 zł więc dostaniesz  28364,50 zł za całość.

Jeżeli teraz mat z z przeliczeniu z WBC  dostałeś więcej niż 6,674 zł na zywej  to wbc Ci się opłacało jezeli dostałeś mniej to nie.

Zaznaczam to liczenie jest prawidłowe kiedy byk do handlarza i do ubojni na wbc tak samo nakarmione.

 

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Gdybyś mieszkał w kraju w którym niema skity przy sprzedaży na żywo to miałbyś rację, ale niestety tak nie jest i utrodniasz sobie życie takim przeliczaniem. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

juzek ale masa ludzi pisze tutaj ze nie jest stanie opaść byki bo są na luzie i czy jedzie handlarz czy ubojnia na wbc to nakarmione są tak samo. Dlatego wyjasniłem im ze 7,1 zł ze skitą 6% u handlarza  i 6,674 zł po przeliczeniu z WBC to to samo. Innymi  słowy jak handlarz proponuje 7,1 zł a Ciebie z wbc wyjdzie na zywą 6,8 zł to na WBC poprostu zarobiłeś. 

Jeżeli nie jesteś stanie nakarmić byki przed sprzedażą  to musisz właśnie liczyć jak ja 1% skity to 1% ceny mniej 7 zł to będzie 7 groszy  mnożysz przez skite np. 7 % i masz ze handlarz zapłaci ci 49 gr mniej realnie. Czyli handlarz proponuje 7 zł ale realnie płaci 6,51 zł i jeżeli na WBC dostaniesz po przeliczeniu 6,60zł  to więcej kasy masz na koncie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Właśnie dlatego twoje obliczenia są błędne bo nikt nie kupuję byka z wagi brutto, tylko netto i ty tego nie zmienisz bo jesteśmy w Polsce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
3 godziny temu, tyran3 napisał:

Mat ok

liczę cenę netto przy założeniu ze byki tak samo nakarmione dla handlarza i do ubojni na wbc- ( zadnego dodatkowego karmienia i głodzenia)

handlarz proponował Ci 7,1 zł i 6 % skity czyli od wagi 4250  odciągnie Ci 255kg i zapłaci za 3995 kg po 7,1 więc dostaniesz za byki 28 364,50 zł ( dane na fakturze)

I teraz prawidłowe liczenie  zeby porównać WBC do ceny żywej - nie odliczamy skity

handlarz proponuje 7,1 zł i 6% skity więc realnie okradł Cię z ceny 0,426zł i zapłaci Ci za całego byka bez skity 6,674 zł  I taką realnie cene ci zaproponował

4250kg( nie liczymy skity) x 6,674 zł więc dostaniesz  28364,50 zł za całość.

Jeżeli teraz mat z z przeliczeniu z WBC  dostałeś więcej niż 6,674 zł na zywej  to wbc Ci się opłacało jezeli dostałeś mniej to nie.

Zaznaczam to liczenie jest prawidłowe kiedy byk do handlarza i do ubojni na wbc tak samo nakarmione.

 

Ja pierd się zaczęło. 

Dodaj jeszcze,o kupnie swojej wagi i koszcie legalizacji,  że tuczniki powinny więcej płacić bo byk w Pl  się nie opłaca i nie ma warunków na tanie utrzymywanie.  Znamy to na pamięć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można to zmienić , nie hodować i już ,wtedy nikt skitki nie odliczy 😊

3 minuty temu, juzek89 napisał:

Właśnie dlatego twoje obliczenia są błędne bo nikt nie kupuję byka z wagi brutto, tylko netto i ty tego nie zmienisz bo jesteśmy w Polsce. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Ja znam zakłady które kupują na żywo bez potrąceń. Nawet jeden z użytkowników AF tak sprzedaje i to za bardzo dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
19 minut temu, AdamRo napisał:

Ja znam zakłady które kupują na żywo bez potrąceń. Nawet jeden z użytkowników AF tak sprzedaje i to za bardzo dobre pieniądze.

Ile zakładów w Polsce na 100 tak kupuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
4 godziny temu, tyran3 napisał:

Mat ok

liczę cenę netto przy założeniu ze byki tak samo nakarmione dla handlarza i do ubojni na wbc- ( zadnego dodatkowego karmienia i głodzenia)

handlarz proponował Ci 7,1 zł i 6 % skity czyli od wagi 4250  odciągnie Ci 255kg i zapłaci za 3995 kg po 7,1 więc dostaniesz za byki 28 364,50 zł ( dane na fakturze)

I teraz prawidłowe liczenie  zeby porównać WBC do ceny żywej - nie odliczamy skity

handlarz proponuje 7,1 zł i 6% skity więc realnie okradł Cię z ceny 0,426zł i zapłaci Ci za całego byka bez skity 6,674 zł  I taką realnie cene ci zaproponował

4250kg( nie liczymy skity) x 6,674 zł więc dostaniesz  28364,50 zł za całość.

Jeżeli teraz mat z z przeliczeniu z WBC  dostałeś więcej niż 6,674 zł na zywej  to wbc Ci się opłacało jezeli dostałeś mniej to nie.

Zaznaczam to liczenie jest prawidłowe kiedy byk do handlarza i do ubojni na wbc tak samo nakarmione.

 

tak byki okarmiam tak samo.

za te byki dostałem 32541,71 zł brutto

przelicz mi teraz proszę ile to wychodzi na żywą wagę jakbym sprzedawał do handlarza z 6% skiti

mi wychodzi 4250-6%=3995

32541,71/3995= 8,14zł brutto (7,49 netto)

tyle musiał by mi dać handlarz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Pewnie z 5zł/kg netto bo skitka bo okarmienie bo kaprys skupnika bo faza księżyca. Brawo ty. Wygrałeś na wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
40 minut temu, mat22889 napisał:

tak byki okarmiam tak samo.

za te byki dostałem 32541,71 zł brutto

przelicz mi teraz proszę ile to wychodzi na żywą wagę jakbym sprzedawał do handlarza z 6% skiti

mi wychodzi 4250-6%=3995

32541,71/3995= 8,14zł brutto (7,49 netto)

tyle musiał by mi dać handlarz

mati skoro ja pisze netto czemu przeszłeś na brutto  i mieszasz ludzią w głowie.

Reasumując dostałeś z WBC po przeliczeniu na wage zywą 7,1zł  netto 7,66zł brutto

I poprostu zebyś miał tyle samo kasy na koncie  to  handlarz powinien Ci zapłacić jak piszesz 7,49 netto , 8,14 brutto.- Te 40 gr. to właśnie zysk tej bandy złodzieji

Tylko tu są tacy którzy zamiast podać na forum  ile mają naprawdę  na fakturze  w twojim przypadku 7,1 netto  to piszą  cytuje " po przeliczeniu 7,49 netto 8,14 brutto "

i potem wchodzisz na forum i czytasz pierdoły ze ktoś za HF zapłacił  8,14 brutto mimo ze na koncie ma 7,66. brutto doliczają wartość ewentualnej skity do faktury i wychodzi kosmos

 

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Na fakturze na żywo masz wagę brutto? Odpowiedz: NIE, mam netto. To po jakiego wacka liczyć brutto? Odpowiedz: bo mam teorie z kosmosu żeby sobie utrudnić życie. A ty tyran jaką wagę wpisuje ci handlarz na fakturę, bo ona przecież nie kłamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj