Polecane posty

Gość   
Gość

Dolicz do mojej 2 gr za ocenę którą masz, 4 gr za wyższe przedziały, 3 gr za ryczałt i będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, alfa napisał:

Liczac wyplate z 10 stycznia 2018 do 10 grudnia 2018 1,6875 jak licząc od wyplaty za luty do tej z stycznia 2019 1,655 z tej ceny za grudzień 5 gr dodatkowo poszlo na udział

Chyba o 10 groszy się machnąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Łowicz za grudzień uje...li na białku pow. 40 tyś. 1.39 br vat. Bez komentarza.....!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

No to 40gr mniej niż Mlekpol. Tylko w jednym miesiącu co najmniej 16tys zł w plecy. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Idąc tym tokiem myślenia z ceną za grudzień to 40 groszy mniej niż Mlekpol, 45 groszy mniej niż Sierpc, 55 groszy mniej niż Ryki oraz ok. 65 groszy mniej niż Piątnica XD Akurat porównywanie kogokolwiek do Łowicza nie ma sensu, bo ciężko znaleźć mleczarnię, która jeszcze nie upadła, a płaci gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Tylko jest taki problem że ja mieszkam na takim zadupiu mlecznym że nikt nie jest z wyżej wymienionych mną zainteresowany zostałem jeden na gminę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Łowicz za grudzień uje...li na białku pow. 40 tyś. 1.39 br vat. Bez komentarza.....!

 

pewnie jeszcze minus 3.5 grosza na udziały?

Mlekovita 3.6 bi 4,25 tl <15k 1.52 brutto za grudzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, komizmo napisał:

pewnie jeszcze minus 3.5 grosza na udziały?

Mlekovita 3.6 bi 4,25 tl <15k 1.52 brutto za grudzień 

Tak minus 4 grosze udział przy tym białku co ty masz i tłuszczu to by mi wyszło1.48 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8
21 minut temu, leszek1000 napisał:

Jutro dostanę fakturę z curavii to zazdrości gul wam wyskoczy 

no ciekawe :D :D  u mnie w Piotrkowie Kujawskim 1,27 zł 8500tys  :D 

Edytowano przez lawa3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
5 godzin temu, mk9422 napisał:

Chyba o 10 groszy się machnąłeś.

mk9422 nie wiem jakie masz parametry i ilość ocena czy nie ale wez sobie faktury zsumuj podziel na 12 i ci wyjdzie. Mi wyszlo tyle a ile wyjdzie tobie zobaczymy

k

olego grabos mógłbyś podesłać mi cennik piatnicybardzo by mi się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
1 godzinę temu, komizmo napisał:

pewnie jeszcze minus 3.5 grosza na udziały?

Mlekovita 3.6 bi 4,25 tl <15k 1.52 brutto za grudzień 

jak na takie parametry to szału nie ma jeszcze z premią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@alfa Nie tak dawno liczyłem i za 11 miesięcy wychodziło coś koło 1,5 zł brutto. , przedział 15-30 tyś. Tłuszcz miałem w pierwszej połowie roku coś koło 3,9 - 4 a później 4,2-4,3. Białko 3,3 później 3,5-3,6. Bez oceny.  Jeśli dobrze pamiętam to użytkownikowi @karol091193 też cena podobnie wyszła. 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

a no to się nie dziw dolicz ocenę bialko caly czas 3,5 3,6 tluszcz powyżej 4.5 ilość ponad 50000. Ale dla wszystkiego usiadz i licz faktury od 10 stycznia lub 10 lutego bo i tak chyba więcej by wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, lawa3p napisał:

no ciekawe :D :D  u mnie w Piotrkowie Kujawskim 1,27 zł 8500tys  :D 

przy jakim bialku i tłuszczu ta cena

Przed chwilą, wielgus napisał:

przy jakim bialku i tłuszczu ta cena

ryczałt czy watowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1,58 zł a Tobie jak wyszło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
39 minut temu, Farmer6820 napisał:

Alfa pewnie te diety radnego doliczył i wyszło mu więcej za litr 😁😁

Chyba wszyscy radni z Mlekpolu tak bronią mleczarni - niedawno znajomy mówił mi, ze jeden radny dawał sobie niemalże rękę uciąć, że to nieprawda jakoby Piątnica płaciła lepiej ;) Twierdził (ten radny), że specjalnie wziął faktury od kilku znajomych dostawców Piątnicy i sprawdzał i co .. no i wyszło mu, ze Piątnica płaci płaci na papierze lepiej, ale więcej potrąca na udział czyli finalnie wychodzi niewiele lepiej, albo i gorzej ;) I to w klasie Super extra, a w niej się zmieścić to łohooo... mało który dostawca się łapie. A poza super extra to cena w Piątnicy jest dużo gorsza niż w Mlekpolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

musialbym w domu fakturę zobaczyć ale jak się nie mylę 1,66 . No to zobacz masz październik i listopad masz po 1,58 grudzień będzie 1,73 a reszta roku po 1,53 nie pamiętam tez czy początek roku nie byl droższy ale juz z tego co napisałem to masz 1,555 do tego dolicz ocenę ilość i parametry. Ogólnie slabutkie parametry masz mk9422

nie wiem soltys co tam inni radni ja mowie jak jest . Ja to bym chcial tego cennika wtedy mam dowody bo duzo dostawcow z piatnicy ma caly czas ponad dwa zl i jeszcze mowia ze cena na fakturze to juz bez udzialu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oddam ci moje zalewowe torfy które teraz są od prawie miesiąca pod wodą to pogadamy jak zbierzesz z nich tą ,,super'' paszę. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy ;) . Masz aktualny cennik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj