Polecane posty

Łolek    12936
10 godzin temu, zetorr6441 napisał:

I to jest odpowiednia cena w stosunku do kosztow i ciezkiej systematycznej pracy, tylko pozazdroscic :)

 

Próbowałem do nich przejść ale nie mają trasy obok mnie jakieś 30 40km szkoda bardzo przyjemny gość w skupie pogada doradzi rzadko się tacy ludzie zdarzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

raczej nowe przedziały, najbardziej sprzyjajace dla srednich dostawcow 15-20k bo wtedy ponad 3gr roznicy+ non gmo. A dla pozostalych fakt po 1 gr. Najlepszy przedział ponad 90k a dopłata śmieszna bo tylko 3gr raz z non gmo więcej niż 30k-50k tylko czy jest tu chociaż 1 taki dostawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

A jak jest w końcu z tą obnizką w Piątnicy, niby odjeli po 1 gr od jednostki tł i bi  a dołożyli 10gr premii czyli wyszła podwyżka a nie obniźka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Proszę co w sklepie znalazłem co za opakowanie i smak całkiem całkiem widać że coś pozytywnego się dzieje w Łowiczu.

20190424_143739.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowak    0

Witam, witam !! 

Ktoś coś na temat MLEKOMY? Planuję się tam przenieść. Warto? nie warto? Jak z ceną i próbami? 

>20tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile waży? Sierpc ze swoim Królewskim lekko w uja robi ludzi. Za tę samą cenę co inni mamu 135 g zamiast 150 a przez plasterki świat widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
10 godzin temu, Łolek napisał:

Próbowałem do nich przejść ale nie mają trasy obok mnie jakieś 30 40km szkoda bardzo przyjemny gość w skupie pogada doradzi rzadko się tacy ludzie zdarzają 

Szkoda bo fajna cenę byś miał, koło mnie jeżdżą tylko że z polmleku dostawcow przyjmować nie chcieli bo układy jakieś maja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936
14 minut temu, RolnikTivi napisał:

Szkoda bo fajna cenę byś miał, koło mnie jeżdżą tylko że z polmleku dostawcow przyjmować nie chcieli bo układy jakieś maja. 

Ja jeszcze bylem w Jogo i dowiedzialem się  ze biorą od gościa koło Łowicza  ale on ma ze 4 może 5k na odbiór może gdyby było nas kilku ale każdy jest bohater gębą a co do czego to wiesz jak jest i po rozmowie z gościem z sierpca wybralem polmlek bo odradzil mi tych co biorą  byle białe a na liste oczekujących sie wpisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
21 minut temu, Łolek napisał:

Ja jeszcze bylem w Jogo i dowiedzialem się  ze biorą od gościa koło Łowicza  ale on ma ze 4 może 5k na odbiór może gdyby było nas kilku ale każdy jest bohater gębą a co do czego to wiesz jak jest i po rozmowie z gościem z sierpca wybralem polmlek bo odradzil mi tych co biorą  byle białe a na liste oczekujących sie wpisałem 

Polmlek też byle białe także spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936
20 minut temu, RolnikTivi napisał:

Polmlek też byle białe także spokojnie :)

Tak ale chociaż coś produkują  a tamci mają  tylko auta i przerzut ,to z jakiego rejonu jesteś chyba  że to tajne

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
1 godzinę temu, RolnikTivi napisał:

Szkoda bo fajna cenę byś miał, koło mnie jeżdżą tylko że z polmleku dostawcow przyjmować nie chcieli bo układy jakieś maja. 

Polmlek to wszędzie jeździ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja tego nie ograniam. Na giełdach cały czas w górę a tu obniżki. Jak nie widać lider zrobi to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, kr9292 napisał:

Ja tego nie ograniam. Na giełdach cały czas w górę a tu obniżki. Jak nie widać lider zrobi to samo

Trochę to dziwne, że Mlekpol był pierwszy, bo Mlwkovita pierwsza podawała cenę za przyszły miesiąc. Za kwiecień bez zmian a w Mlekpolu obniżka za kwiecień pewnie. Spodziewałbym się, że do maja zaczekają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

No wlasnie na giełdach kilka miesiecy na + a tu obniżki i wez to zrozum :/

Co do mlekovity i ceny za kwiecień to juz na koniec mrca podano ze bez zmian a co bedzie w maju niebawem się dowiemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Dziwić się małym mleczarniam , że obniżają a tu liderzy ostro walą w dół !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
11 godzin temu, Łolek napisał:

Tak ale chociaż coś produkują  a tamci mają  tylko auta i przerzut ,to z jakiego rejonu jesteś chyba  że to tajne

10 km od Raciąża, poprostu mówię jak jest, kolega mówił że nawet wody dolewal do zbiornika ale aż tak polmlek głupi nie jest i mu nie wierzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936
21 minut temu, RolnikTivi napisał:

10 km od Raciąża, poprostu mówię jak jest, kolega mówił że nawet wody dolewal do zbiornika ale aż tak polmlek głupi nie jest i mu nie wierzę 

Ja z samego centrum Polski a z takich opowieści i to o  różnych mleczarniach to by książkę napisał 😁 a co do obniżki może  uwierzyli w 500+

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
54 minuty temu, RolnikTivi napisał:

10 km od Raciąża, poprostu mówię jak jest, kolega mówił że nawet wody dolewal do zbiornika ale aż tak polmlek głupi nie jest i mu nie wierzę 

Kierowca cysterski miał w samochodzie wspawana komorę która napełniła woda przed wjechaniem do zakładu po zebraniu mleka z trasy. Po zdaniu mleka ta wodę gdzieś na boku spuszczał ale przyłapali go na tym i wyleciał z roboty

  • Thanks 1

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Jaro70 napisał:

Dziwić się małym mleczarniam , że obniżają a tu liderzy ostro walą w dół !!!

Jak opier.. z 10 groszy to wyjdzie mi 1,27 brutto. Żałosna zapłata przy kosztach produkcji w naszym regionie, gdzie są dostawcy z Piątnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj