rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Bo u nas rolnik winien ASF , to walczą z rolnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy słyszeliście AgroUnia przemianowała się na partię Prawda, potem Prawda zmieniła nazwę na Zgoda. W parti  Zgoda nastąpiła nieZgoda i Michał Kołodziejczak z niej odszedł!!!!!!. Kurde ten cały Kołodziejczak jest chyba chory psychicznie  albo mózg przeżarty  od koksu. Jego zastępca F. Pawlik  takie cyrki w Manieczkach ( klub pod Poznaniem) za młodu odstawiał  ze ja nie wiem jakim cudem on do polityki trafił  . Do dziś dnia w swoim gospodarstwie rządzi jego ojciec ( członek Pis) a on wykonuje jego polecenia bez szemrania a tu przywódca rolników i niby wspaniały organizator i zażarty wróg PIS!!!!. Chce odstawić PIS od władzy niech zacznie od swojego gospodarstwa najpierw.

Jeżeli przyszłością rolnictwa mają być Kołodziejczak i Pawlik to Boże miej nas w swojej opiece.

O to wróg Pan Filipa Pawlika z którym na blokadach dróg walczy normalnie obłuda 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co tego Pana pokazujesz ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to tata Pan F. Pawlika, bardzo porządny gość. 

Pokazuje dlatego ze kiedy tata F. Pawlika startował w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Środzie wielkopolskiej  w tym samym czasie jego syn organizował protesty pod Środą krzycząć ze PIS kłamie rolników.

Zetorki czujesz klimat????  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
4 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Od samego początku twierdziłem że to choroba polityczna... 

Zniszczenie hodowli trzody chlewnej w Pl 

Już kilkanaście razy pisałem i napiszę jeszcze raz u nas w Polsce gospodarka jest upolityczniona , co do świń to wszystko winna zakupu zagranicznych prosiaków to wszystko popsuło w Polsce hodowlę , zagraniczni mają bardzo dobry zysk a teraz to już całkiem będą mieli bo u nas świń już prawie niema .

Co do c hodowli bydła mlecznego i bydła na mięso i kurczaki to bym tak się nie cieszył bo jak zacznie się tylko nad produkcja za granicą nasza hodowla zaraz padnie będą to nowe zjawiska to niebieski język to ptasia grypa . Polityka - a potem gospodarka .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Animex przedstawił mi aktualne warunki kupna trzody ze strefy czerwonej: Proszą podać ile samochodów trzeba podstawić do załadunku. Zgadzają się tylko na odbiór wszystkich świń z gospodarstwa na raz. Nie obchodzi ich, że nie wszystkie jeszcze dorosły... Sprzedawał im ktoś w ten sposób? Jak podchodzą do tematu z ceną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Płd Wlkp tucznik 5,40zł/kg, maciory 4,00zł/kg - ceny netto, małe ilości.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś kupował jakaś pasze dla trzody w sklepie pasze 24 pl ceny są atrakcyjne dowóz gratis ale czy to nie jakaś ściema i słabe jakościowo produkty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

U nas zaczynaja się kontrole dotyczace bioasekuracji, sypią sie mandaty i to niemale. Dzis prawdopodobnie czeka mnie kontrola. Zobaczymy czy przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mandaty za co ? Nie małe , czyli ile ? Dużo zależy od kontrolerów . Niektórym poczucie władzy w głowach przewraca , U nas chodzili normalni to i mandaty potrzebne nie były .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

A ,,U nas,, to gdzie to jest? Skoro z bio asekuracji to wuadomo za co mogli dostać mandaty. Niekrorzy ro myślą że pozjadali wszystkie rozumy, mam kolege trzyma kilkanascie swinek, jak mógł zrobil ogrodzenie, mate siatki w okna nikt sie nie czepiał. Jego sąsiad śmiał sie a jak przyszli drugi raz na kontrole doj**ali mandat i po smiechu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Tomasz531 napisał:

U nas zaczynaja się kontrole dotyczace bioasekuracji, sypią sie mandaty i to niemale. Dzis prawdopodobnie czeka mnie kontrola. Zobaczymy czy przejdzie.

Opisz "wrażenia" pokontrolne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Świętokrzyskie. Mi brakowało kilku kolczyków i jednej siatki w oknie, uzupelnilem braki i czekam na kontrole. Znajoma dostała 250 zl mandatu za przeterminowany Vircon i brak 2 kolczykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ja pier🤐ole,

Ciekawe kiedy do przechowywania zboża zaczną sie czepiać.

Jak dobrze że świnie to już historia, a takie były obawy jak żyć bez świń🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie raczej też ostatnie sztuki świniaków . Olać te durne wymogi . Lasy niech se ogrodzą i dziki zakolczykują . Kiedyś się ludzie obudzą i zrozumieją że małe hodowle to prawdziwe mięso .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Olać całkowicie nie można bo to jest woda na ich młyn, zrobić chociaż te minimum po kosztach i tak jak u nas jest ok. A mięsko od tych mniejszych w mojej okolicy się ceni i ludzie szukają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzie co wy macie za weterynarzy? Mój weterynarz PIW jest mega służbista( wszystkie ubojnie się go boją jak ognia co 2 tygodnie kontrola). 

Ale do rolników najpierw przyjachali jego ludzie w protokole wyszczególnili wszystko co ma być poprawione. Potem była rekontrola sam osobiście robił, i jak były nieprawidłowości to dawał dodatkowe 7 dni( nie oficjalnie) i była krótka piłka albo dostosowanie albo likwidacja. 

Ja na rekontroli  miałem jeden wlot nie zabezpieczony i brak mat w dzwiach komór od tuczników( raz na cykl otwierane). To kazał mi zatkac ten wlot i jedną mate na dwoje dzwi  chociaż kupić przysłać mu skan faktury  i zdjecie maty.

a kary to były do tych co nie mieli naprawdę grube nieprawidłowości i nie deklarowali likwidacji. Jak ktos deklarował likwidacje też odpuszczał.

A teraz to już egzekwuje wszystko bez litości ktoś sprzedał 100 sztuk tuczników i 23 nie miały tatuażu( sztuki z zakupu). zutylizował mu te 23 sztuki i zgłosił do prokuratury weterynarza co wystawił świadectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Dzisiaj 200 5,9 łódzkie. w zeszłym tygodniu środę by pojechały po 6.1

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
9 godzin temu, zetorki12 napisał:

U mnie raczej też ostatnie sztuki świniaków . Olać te durne wymogi . Lasy niech se ogrodzą i dziki zakolczykują . Kiedyś się ludzie obudzą i zrozumieją że małe hodowle to prawdziwe mięso .

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/targi-i-imprezy-rolnicze/16821-minister-ardanowski-jesli-chcemy-miec-dobra-wieprzowine-to-musimy-przeprosic-sie-z-ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj