rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

krilan06    2428

Do zakładu do którego odstawiam tuczniki, cena bazowa w ciągu ostatnich miesięcy gdzie u Niemców wzrosła o 30 eurocentów - wzrosła o 30gr - szał. Mogę się założyć że w przyszłym tyg w tym zakładzie duża obniżka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja mam tłumaczyć? przecież to Ty się pomyliłeś  mówiąc że po Nowym Roku ostro w dół,teraz się tłumacz czemu się pomyliłeś;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wczoraj u nas skupujący pożegnał się, do zobaczenia 7 stycznia także jakieś miarodajne notowania co do ilości oferowanych sztuk i sytuacji na rynku po 15-tym stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
9 minut temu, ws71 napisał:

Wczoraj u nas skupujący pożegnał się, do zobaczenia 7 stycznia także jakieś miarodajne notowania co do ilości oferowanych sztuk i sytuacji na rynku po 15-tym stycznia

U nas tez dzis ostatni dzien brali, dopiero po nowym roku. Takze tak jak mowisz po 15 stycznia dopiero mozna sie przejmowac spadkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a ja bym obstawiał że nie będzie spadków ,jak już to na chwilę  bo przecież wiadomo że szkopy już towaru nakupili,to po co cenę zostawiać jak i tak nie biją ,a potem będzie okazja znowu cenę podnosić ,ale do tej co już była;-) a teraz sobie świętują ,jadą na narty itd

jak po 15-20 stycznia u szkopów cena będzie poniżej 1,80-1,85 to przyznam że sie pomyliłem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś słyszałem o przypadku podrzucenia martwego dzika i nagłego przyjazdu dwóch radiowozów policji, rolnik to widział z pola i z użyciem ładowacza czołowego zdążył go zakopać. Czy to historia prawdziwa - nie wiem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa . Znieśli w całej Polsce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
44 minuty temu, sumek666 napisał:

Przesuń sobie te datę na 1 lutego

Ale po co? mi nikt za analizę rynku nie płaci więc mnie nie zwolnią,najwyżej będę musiał przyznać że się pomyliłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Przed chwilą, Bartek933 napisał:

Dziś słyszałem o przypadku podrzucenia martwego dzika i nagłego przyjazdu dwóch radiowozów policji, rolnik to widział z pola i z użyciem ładowacza czołowego zdążył go zakopać. Czy to historia prawdziwa - nie wiem

W każdym powiecie krąży ta legenda.

Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Taaaa . Znieśli w całej Polsce ...

W wlkp mieli wycofać częściowo  strefy bp źle przeczytali 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 minuty temu, Bartek933 napisał:

Dziś słyszałem o przypadku podrzucenia martwego dzika i nagłego przyjazdu dwóch radiowozów policji, rolnik to widział z pola i z użyciem ładowacza czołowego zdążył go zakopać. Czy to historia prawdziwa - nie wiem

bzdura, słyszałem o tym już wiosną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sumek666 napisał:

Cofnęli te strefy?

Nie, ja nic nie słyszałem, ale Ty mówiłeś, że z początkiem tego  tygodni już z żółtej pisał będziesz 

Przed chwilą, soltys48 napisał:

bzdura, słyszałem o tym już wiosną

Ja jesienią, zeszłegoroku ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tylko nie była to opowieść o anonimowym rolniku a o konkretnej miejscowości i nazwisku. W ubiegłym tygodniu to niby było


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm . I nie zauważyli policjanci świeżych śladów kopania ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

parę stron wcześniej już to też ktoś opisywał

 

czarna wołga

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba od paru lat tak robią . U nas podobnie , tylko rolnik szpadlem zakopał . Wiadomo . Wschód . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska-swiat/specjalna-jednostka-zandarmerii-bronic-ma-francuskich-rolnikow,90618.html

farmer

 

tam idzie ,u nas nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj