rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

RafaKdziela    443

Siema siemano .

Cena dopisuje na świniaki to interes się kręci .

Puławiaki fajnie urosły i sprzedaję je na spęd .Agropolsus wystawił mnie i innych do wiatru .Tak więc jeżeli ktoś chce zakładać stado puławiaków radzę się zastanowić i to przemyśleć .Wyroby ,jak i mięso z puławiaków jest bardzo smaczne polecam .Ostatnia cena to 6zł netto .

  • Sad 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
14 minut temu, RafaKdziela napisał:

Siema siemano .

Cena dopisuje na świniaki to interes się kręci .

Puławiaki fajnie urosły i sprzedaję je na spęd .Agropolsus wystawił mnie i innych do wiatru .Tak więc jeżeli ktoś chce zakładać stado puławiaków radzę się zastanowić i to przemyśleć .Wyroby ,jak i mięso z puławiaków jest bardzo smaczne polecam .Ostatnia cena to 6zł netto .

Pamiętasz co pisałem o Twojej ekscytacji ? Bez urazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Kolejni ludzie przez Ardzia d*pą do wiatru wystawieni,a tak się ślinił jak wiosną o tym gadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
GRZES1545 napisał:

Dziś teść wywoził Zakłady Wierzejki 10szt 5.30netto. Jak to możliwe że taka różnica w cenie🤔

Wierzejki zawsze słabo placa a w ich sklepach firmowych bardzo drogo...

  • Like 1

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
52 minuty temu, RafaKdziela napisał:

Siema siemano .

Cena dopisuje na świniaki to interes się kręci .

Puławiaki fajnie urosły i sprzedaję je na spęd .Agropolsus wystawił mnie i innych do wiatru .Tak więc jeżeli ktoś chce zakładać stado puławiaków radzę się zastanowić i to przemyśleć .Wyroby ,jak i mięso z puławiaków jest bardzo smaczne polecam .Ostatnia cena to 6zł netto .

Możesz rozwinąć jak Cię wystawili do wiatru? O ile pamiętam miałeś "obiecaną" złotówkę więcej na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

pewno nikt tyle nie da ile może obiecać ,znane powiedzenie Ardzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
44 minuty temu, AdamRo napisał:

Pamiętasz co pisałem o Twojej ekscytacji ? Bez urazy :)

Mam umowę z nimi i tak odmówili skupu .

No nic całe życie człowiek się uczy .

Nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło .

Cena jest spoko za żywiec .Tanio karmię świniaki a swoje ważą ,jak wiozę na spęd .Często mają po 130kg to i grosz wpadnie .

Dużo ludzi ma teraz problem sprzedać do Agropolsusu .Coś mi się wydaje ,że program Polskie białko czy żywienie bez gmo za wyjątkiem wymogów to bajki .

Obecnie karmię dalej bez gmo.Czyli żyto ,łubin i groch do oporu :D

  • Like 2

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

malopolska -wbc 8 zl + vat, poltusze sprzedaja po 10,5 + vat, 

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
47 minut temu, RafaKdziela napisał:

Mam umowę z nimi i tak odmówili skupu .

No nic całe życie człowiek się uczy .

Nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło .

Cena jest spoko za żywiec .Tanio karmię świniaki a swoje ważą ,jak wiozę na spęd .Często mają po 130kg to i grosz wpadnie .

Dużo ludzi ma teraz problem sprzedać do Agropolsusu .Coś mi się wydaje ,że program Polskie białko czy żywienie bez gmo za wyjątkiem wymogów to bajki .

Obecnie karmię dalej bez gmo.Czyli żyto ,łubin i groch do oporu :D

Jedziesz bez koncentratu? Jakie proporcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

RafałKdziela, cena ceną ale pisałes wczesną wiosną ze 1 zł za kg żywca więcej i ci zrekompensuje mniejsze mioty kiedy pisałem Ci ze to nie interes jak puławiak bedzie miał 8-10 prosiąt a zwykła swinia 12-14.

Na dziś cena wysoka a co zrobisz jak będzie znowu po 4 zł jak maciora da ci 8 prosiąt to nawet koszta jej karmy ci sie nie zwrucą, i hodowle zlikwidujesz. 

a skoro masz umowę to bajka dla Ciebie  gnaj do prawnika  niech zakłada sprawę  wypłacą ci za 2-3 lata odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144

Wczoraj było spotkanie z powiatowym lekarzem weterynarii odnośnie ASF, byli także myśliwi oraz rolnicy z terenów na których ASF już jest. Generalnie można streścić całe spotkanie do słów, że trzeba pilnować bioasekuracji, oni nic nie mogą więcej zrobić, myśliwi nie mogą więcej odstrzelić bo prawo im zabrania a rolnicy ze stref powiedzieli, że mimo spełnienia warunków bioasekuracji to odszkodowań za wybicie stada ni widu ni słychu. Paranoja.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nastawienie się na odszkodowanie to jak liczenie na to, że człowiek przeżyje spotkanie z lwem ;)

@mickas092 pisze, że w lubelskim wracają do świń po długiej przerwie 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Siema siemano .

Cena dopisuje na świniaki to interes się kręci .

Puławiaki fajnie urosły i sprzedaję je na spęd .Agropolsus wystawił mnie i innych do wiatru .Tak więc jeżeli ktoś chce zakładać stado puławiaków radzę się zastanowić i to przemyśleć .Wyroby ,jak i mięso z puławiaków jest bardzo smaczne polecam .Ostatnia cena to 6zł netto .

A nie mówiłem że to ściema? Jedyny zysk to dopłata do macior

Też miałem w to wejść ale nie dałem się wykiwać

Byś mnie posłuchał to nie siedziałbyś tera z ręką w nocniku

13 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Ubezpieczenie upraw już jest obowiązkowe tylko nikt nie wyciąga konsekwencji

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/ubezpieczenie-upraw-obowiazek/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rafał jak już masz te puławiaki to spróbuj Rolniczego handlu detalicznego   miesko dobre to mieszczuchy kupią, a jak bedziesz sprzedawał na skupie to szkoda zabawy  z tą rasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do RHD to mogą startować ludzie z 3 maciorami (limit sprzedaży do 2300 kg mięsa bądź wyrobów), a z tego co pamiętam to trochę tych świnek Rafał hoduje.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
16 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Mam umowę z nimi i tak odmówili skupu .

No nic całe życie człowiek się uczy .

Nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło .

Cena jest spoko za żywiec .Tanio karmię świniaki a swoje ważą ,jak wiozę na spęd .Często mają po 130kg to i grosz wpadnie .

Dużo ludzi ma teraz problem sprzedać do Agropolsusu .Coś mi się wydaje ,że program Polskie białko czy żywienie bez gmo za wyjątkiem wymogów to bajki .

Obecnie karmię dalej bez gmo.Czyli żyto ,łubin i groch do oporu :D

A powiedz jak długo Ci rosną od urodzenia ? Podobnie jak zwykłe czy dłużej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Piegus napisał:

Do RHD to mogą startować ludzie z 3 maciorami (limit sprzedaży do 2300 kg mięsa bądź wyrobów), a z tego co pamiętam to trochę tych świnek Rafał hoduje.

a powyżej tej sumy 2% podatku  wiec  to raczej problem nie jest, kwestia zbytu bo ktoś wezmie szynkę, schab a już gorsze elementy nie  i to jest bariera ze ludzie sie w to nie bawią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kanalia36

Maksymalna ilość produktów pochodzenia zwierzęcego innych niż surowce:

-zbywana rocznie w ramach rolniczego handlu detalicznego: 1) świeże mięso wołowe, wieprzowe, baranie, kozie, końskie, lub produkowane z tego mięsa surowe wyroby mięsne lub mięso mielone – 2300 kg/rok.

Tego limitu nie wolno przekroczyć, a jak przekroczysz 40 tys. limitu to dodatkowo 2% podatku.  Gdyby nie było limitu kg to przedsiębiorczy rolnik trzymałby 2000 świń, do tego mała ubojnia i zyski niesamowite. Ubojnie nie dopuszczą nigdy do czegoś takiego jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piegus ale 2% podatku to sobie policz. kiełbasa swojska mieszczuch obecnie 25-30 zł da to % to 50-60 gr podatku to naprawde żadna suma. 

A to ze ubojnie się tego boja to wiadomo. Masz jeść mięso czyste w sanitarnych warunkach odkazane chemią i polepszacami, a nie świeże , zdrowe ale za to może lekko brudne.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj