rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

adamn999    271

Tak na szybko licząc to z powodu likwidacji ogniska ASF na fermie 6000 loch agri plusa, to w przeciągu roku ( tyle potrzeba na odtworzenie fermy) nie zasiedlą około 100 tuczarni po 1000 szt każda, czyli 100 tyś sztuk mniej 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

gdy tylko pojawił się asf to trzeba było wybić wszystkie dziki od granicy aż do wisły, rozejście się tego syfu po wschodniej Polsce to wina poprzedniego rządu a winą obecnego jest to, że prawdopodobnie asf będzie w całej Polsce, małym, bardzo małym usprawiedliwieniem jest to, że dokonując standardowej ilości odstrzału dzików, na obecny rząd nastąpił wściekły atak ekoterrorystów, celebrytów, mediów, pół fejsbuka, partii opozycyjnych, nawet kół łowieckich, pisali nawet donosy do brukseli, a co by to było gdyby zarządzono odstrzał wszystkich dzików?? co jest nieuchronne, miejmy nadzieję, że po wyborach rząd zrobi co trzeba

w Bułgarii też nie mają wesoło 

W Bułgarii jest już 31 ognisk choroby ASF, w tym w pięciu przemysłowych farmach, w których hoduje się prawie 100 tys. świń - poinformowała w środę minister rolnictwa Desisława Tanewa na nadzwyczajnym posiedzeniu, zwołanym przez prezydenta Rumena Radewa.

Najnowsza farma, na której stwierdzono ASF, to Bułgarskie Sliwowo w okolicach naddunajskiego miasta Swisztow. Hoduje się tam 17 tys. sztuk trzody chlewnej.

Na terenie obejmującym ponad połowę północnej Bułgarii - w regionach Ruse, Plewena, Silistry, Razgradzie, Swisztowie, Widinie - ogłoszono stan klęski żywiołowej. Wszyscy właściciele świń, hodowanych na podwórkach, są zobowiązani do ich likwidacji.

Jeżeli epidemia jeszcze nie dotarła do ich wioski, mięso można zakonserwować, jeżeli dotarła - mają być zutylizowane. Termin dobrowolnego uboju zwierząt w małych gospodarstwach upływa w środę.

Wokół wszystkich 62 farm w kraju stworzono 20-kilometrowe strefy sanitarne, w których zakazane jest hodowanie świń w małych gospodarstwach. Miejscowości, w których stwierdzono obecność choroby, zostały otoczone 3-kilometrowymi strefami sanitarnymi.

Prawdopodobieństwo przedostania się choroby do południowej części kraju jest bardzo wysokie. W okolicach miasta Parardżik we wtorek znaleziono dwa martwe dziki, ale wyniki analiz, które wykażą, co było przyczyną śmierci, nie są jeszcze gotowe.

Przedostanie się ASF na południe grozi likwidacją niemal wszystkich przemysłowych hodowli trzody chlewnej. W Bułgarii, na 62 farmach, hoduje się ponad 600 tys. tuczników. Od wybuchu epidemii na początku miesiąca cena wieprzowiny w sklepach wzrosła o 25 - 30 proc. Eksperci prognozują dalszy 15-procentowy wzrost do września.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98
sylwekbarca2 napisał:

7 godzin temu, dudek998 napisał:

7.4 wbc 20szt

Kto tyle płaci? 

Mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Dontcry napisał:

11 minut temu, FarmerAdi napisał:

A dziś będzie +4😁

Dobrze by było😋

Pomyliłeś się +7

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, kopin napisał:

ale tylko Staszkowi i jego rodzinie ;-)))))

staszek od 17 czerwca sie nie loguje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Staszek jak to Staszek zapakował walizki wsiadł w samolot i wakacje do września, a świnie zabrał z sobą, poleciały całego 😆😆 Kto bogatemu zabroni

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj