manieks120

Co muszę wiedzieć przy zakupie Case 844XL 845XL 854XL 885XL 895XL 985XL 995XL ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja nie proponowałem mu 4230 tylko o skrzynie pytałem. Ja jak szukałem traktoru tez wybierałem tylko w case. Podobnych modeli szukałem trafił się 885 i taki kupiłem. Ciężko znaleźć coś sensownego w miarę blisko jak szukasz tylko jednego modelu Ja byłem nastawiony na 844 xl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1005

Mogę się mylić ale 844 był robiony na Niemcy, a 845 na Francję i Anglię..taka wersja exportowa (chociaż to ten sam ciągnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wij2323    0

Sam się oglądam za podobnymi ciągnikami w przedziale mocy 80-90 km . Miałby u mnie zastąpić zetora 7211 z 1984 roku. Pracował by przy wszystkim. Orka, sianie z agregatem biernym ( tylko jakim, żeby udźwigną?) , w opryskiwaczu i rozsiewaczu i do jakiegoś grubera i do transportu. Oczywiście maszyny chciałbym stopniowo zakupić nowe . Ile by kosztowało założenie pneumatyki do któregoś z tych ciągników. I który z nich byłby najlepszy do tych wszystkich prac. Na plus w tych ciągnikach jest to że mają oddzielnie zbiorniki olejów. Proste, bez elektryki . Ale czy jeszcze warto pchać się w taki stary ciągnik co będzie miał już z 30 lat. Czy są jeszcze ciągniki w przedziale lat 1995 do 2000 roku  co nie miały by załączanych biegów elektrohydraulicznie i miarę wygodne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1005

Koszt instalacji pneumatycznej to jakieś 5-6 tys na olx, można też samodzielnie coś złożyć z używanych części. Z prostszych ciągników do 2000r zostaje jeszcze Renault xx.54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
2 godziny temu, jaco512 napisał:

Koszt instalacji pneumatycznej to jakieś 5-6 tys na olx, można też samodzielnie coś złożyć z używanych części. Z prostszych ciągników do 2000r zostaje jeszcze Renault xx.54

I MF 300  i 4200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez dwa lata 845xl plus z 93r, byłem mega zadowolony, kabina cicha, ogrzewana, widoczność bardzo dobra, skrzynia z jednym półbiegiem zalanczanym dźwignią, miałem zamontowanego tura emili który bez problemu dźwigał 1700kg, zimą poniżej - 10' trochę ciężko palił ale za to ładnie gasł 😉, bardzo oszczędny w paliwie a co najważniejsze nie miałem najmniejszej usterki. Ogólnie polecam - świetne maszyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

A tak mnie ciekawi z jaką maksymalną prędkością da się jechać tymi ciągnikami ?

Edytowano przez manieks120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Czyli tak jakby 16+8 było w dwóch wersjach ? Tylko czy ciekawe czy w tej szybkiej nie był znowu mułowaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Bo przy dłuższej skrzyni silnik potrzebuje więcej mocy . Mam też problem z rozszyfrowaniem czym w modelu np 895 różni się wersja duo i super , chyba że są też jeszcze inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1005

Jakieś dziwne teorie czytałeś.. W szybszej masz więcej kół w skrzyni, większe opory ..?  Po prostu zamiast ruszać z 2jki ruszasz z jedynki( prędkość masz zbliżoną). Bieg dopasowujesz do warunków z czym pracujesz i która to jest skrzynia nie wpływa na mulenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu9708    38
Mam wersję duo ale czym ona się różni oprócz czerwonego korpusu to niemam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Z tego co jeszcze dzisiaj zauważyłem to jest wersja super two i z wyglądu ma dach od 844 itp Ale też gdzieś na angielskich stronach wyczytałem że duo to wersja standard bez klimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

To tylko w zetorach taki myk ze przełożenia dluzsze 

Case International pewnie wiecej biegów i wystarczy przelozen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1005

Pomyśl na spokojnie mając szybszą skrzynię(40) zawsze można ten bieg w dół zredukować w razie kłopotu.. odwrotnie nie da rady- na wolnej skrzyni pojedziesz max 30 i nie da rady tego zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpisaliscie się o tej skrzyni 😀 Ja w swoim mam tę wolniejszą jakie było moje zdziwienie gdy zmierzyłem prędkość GPSem  i wyszło mi że jadę 27 km/h  ,wyczytałem w necie że ma mieć  prędkość 36 km/h a tu takie rozczarowanie.  Mam pytanko bo tych skrzyń jest trochę (chyba 3 rodzaje)  mam skrzynie 16×8 z tym zającem przy kierownicy i to nie jest skrzynia powershift ? Bo się już pogubiłem w tym. Ostatnio na jakiejś  stronie wyczytałem że z tym wzmacniaczem momentu załączonym obok kierownicy to power shift .

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Witam 

Polece stary ciągnik 844  kupiłem z turem i silnikiem do remontu, z zdążyłem po dwóch latach zajeździć sprzęgło.

Traktor fajny i naprawde mocny. Jestem pozytywnie zaskoczony i polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek14    0

Witam, mam pytania co do Case 885xl.

1.Przy odpalaniu na zimnym jest tzw. ssanie. (Dźwigienka wyciągana także do gaszenia.) Czy silnik jest rozgrzany również rozpalać na tym ssaniu?

2. Wspomaganie działa ale ciężko jest szybko skontrować kierownice w drugą stronę w czasie jazdy. Czy to wina pompy czy po prostu można to wyregulować jakoś no pompie czy na siłowniku podając większe ciśnienie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj