Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek2201    51
Witam Czy ktoś się orientuje odnośnie wymogów zbiornika dwupłaszowy na ON? Czy każdy musi mieć jakiś atest czy tylko te powyżej 2500 l. Znalazłem ogłoszenia o takim zbiorniku i jestem ciekaw czy by się nadawał. Ewentualnie z kim się kontaktować żeby się czegoś dowiedzieć. https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-paliwo-dwuplaszczowy-1000l-pcv-zbiornik-na-rope-olej-CID757-IDxLJ1u.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
53 minuty temu, tomek2201 napisał:

to znaczy według ciebie się nadaje czy nie?

nie ma żadnego atestu więc pewnei nadaje się tak samo jak zwykły mauzer w świetle przepisów.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Zbiornik z atestem do pojemności 2500L nie jest objęty dozorem technicznym tz. obowiązkowymi przeglądami za które się płaci. Od przyszłego roku firmy sprzedające ON nie będą nalewać oleju napędowego do zbiorników bez atestów. Sprawdzone info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwonił do mnie klient i mówił, że firmy które handlują paliwem sprzedają zbiorniki taniej w moim rejonie niż ja, ale rolnik musi podpisać umowę i zobowiązać się do zakupu paliwa u nich przez dwa lata.

Cuda na Kiju ;D
 

Gdyby ktoś był zainteresowany, to mam na sprzedaż zbiorniki SWIMER wszystkie pojemności,

Edytowano przez DamianRolnikSkup
Nie ustawiłem opcji powiadomienia, ale nie ma takiej opcji żeby to poprawić.

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
A czy jest ktoś na tym forum kto miał lub zna kogoś kto miał kontrolę takiego zbiornika i jaki urząd to kontroluje? Dzisiaj dzwoniłem do Urzędu Skarbowego, Celno-Skarbowy, ARiMR, Urząd Dozoru Technicznego ( ich wogóle nie interesują zbiorniki do 2500 l ) i żaden z tych urzędów nie kontroluje sposobu przechowywania paliwa w gospodarstwie rolnym. Jutro mam kontaktować się z kontrolerami z Urzędu Ochrony Środowiska zobaczymy czego się dowiem. W takim razie dlaczego dostawca twierdzi że muszę mieć zbiornik dwuplaszczowy bo są kontrole z US? Na forum też nikt do tej pory nie chwalił się taka kontrolą. Jeżeli jutro w UOŚiu powiedzą mi że również nie kontrolują gospodarstw to nie zamierzam wydawać 6 tysięcy na jakiś zbiornik typu Swimer tylko dla świętego spokoju żeby dostawca się nie czepiał kupuję taki jak pytałem w pierwszym poście i tyle.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Najlepiej zadzwonić do firmy dostarczającej ON i się wszystkiego dowiedzieć na czym polegają przepisy od Nowego Roku.  Dozór techniczny (tylko po wyżej 2500L) to co innego niż możliwość zakupu paliwa tylko do zbiornika z atestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Co urząd skarbowy może mieć do zbiorników, ich tylko legalna faktura może i powinnacobchodzić.

Zbiornik dwupłaszczowy to tylko ochronę środowiska powinien obchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek2201 napisał:

A czy jest ktoś na tym forum kto miał lub zna kogoś kto miał kontrolę takiego zbiornika i jaki urząd to kontroluje? Dzisiaj dzwoniłem do Urzędu Skarbowego, Celno-Skarbowy, ARiMR, Urząd Dozoru Technicznego ( ich wogóle nie interesują zbiorniki do 2500 l ) i żaden z tych urzędów nie kontroluje sposobu przechowywania paliwa w gospodarstwie rolnym. Jutro mam kontaktować się z kontrolerami z Urzędu Ochrony Środowiska zobaczymy czego się dowiem. W takim razie dlaczego dostawca twierdzi że muszę mieć zbiornik dwuplaszczowy bo są kontrole z US? Na forum też nikt do tej pory nie chwalił się taka kontrolą. Jeżeli jutro w UOŚiu powiedzą mi że również nie kontrolują gospodarstw to nie zamierzam wydawać 6 tysięcy na jakiś zbiornik typu Swimer tylko dla świętego spokoju żeby dostawca się nie czepiał kupuję taki jak pytałem w pierwszym poście i tyle.


Kontrole przeprowadza UDT, przyjeżdza inspektor i sprawdza czy masz dokumenty

 

Ja na gospodarstwie mam 5000

Kupujesz zbiornik dwupłaszczowy, wzywasz elektryka żeby zrobił Ci uziemienie i musisz mieć na to od niego dokument np. fakturę, potem zgłaszasz to z naniesieniem na mapce gdzie zbiornik się znajduje do UDT (oczywiście musisz wypełnić jakiś formularz, zeskanować cały atest i wysłać wszystko pocztą). Oni przyjadą, sprawdzają zgodność dokumentów, czyli nalepki na zbiorniku z dokumentami atestowymi, czy zbiornik znajduje się w odpowiedniej odległości od budynków, czy jest gaśnica i wystawia Ci fakturę za kontrol, i co rok płacisz haracz za to że jakiś urzędas przyjedzie i pokręci Ci się po gospodarstwie.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

I to wszystko tylko z troski o nasze bezpieczeństwo, by żyło nam się lepiej i łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
Tak ale to dotyczy zbiornika powyżej 2500 l. Dzwoniłem do UDT to powiedzieli że tylko takie >2500 l ich interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
kontaktowałem się z UOŚ. ich również nie interesują zbiorniki na paliwo. Czyli poprostu zbiornik jest wymagany z uwagi na to że dostawca ma obowiązek tankowania do zbiornika dwuplaszczowego ale i tak żaden urząd tego nie kontroluje. Dzisiaj mam mieć dostawę to dopytam kierowcy czy zbiornik dwuplaszczowego po oleju opalowym może być i czy taki atest wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
a taki zbiornik ktoś posiada. wie czy jest dopuszczony do przechowywania ON https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-dwuplaszczowy-rotex-750l-CID628-IDrkJvj.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykNowakowski
      Potrzebuję tabeli przeliczeniowej ilości mleka do zbiornika Packo OM/DX 800 L. Posiada ktoś i może podesłać?
    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj