Piszczu

Jaką pojemność roziewacza wybrać?

Polecane posty

Skoczek1994    453

U nas jakieś 10 lat do tyłu kumpla ojciec zginął bo go gdzieś przy neptunie złapał wałek za kurtkę...

U mnie praktycznie wszystkie wałki są z osłonami, poza jednym który mam do rozrzutnika do ruska bo ma dosłownie 25-30cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Do wypadków nawiązując , jakoś na jesień zeszłego roku na  mojej wiosce gosc postanowił schować cyklopa pod dach , choć od ilus lat stał pod chmurką. Po podniesieniu stop , gdzieś podszedł i wciągnął go wałek... Ciągnik chodzil tak długo aż się ropa nke skończyła.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
5 minut temu, withanight napisał:

Do wypadków nawiązując , jakoś na jesień zeszłego roku na  mojej wiosce gosc postanowił schować cyklopa pod dach , choć od ilus lat stał pod chmurką. Po podniesieniu stop , gdzieś podszedł i wciągnął go wałek... Ciągnik chodzil tak długo aż się ropa nke skończyła.

u nas 8 lat temu był podobny przypadek tyle że gość tak mocno się czegoś chwycił że całe ubranie mu zdarło a wałek nie złapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to zależy czy juz Cię wciągnęło czy jeszcze nie

a tak po prawdzie to każdy kiedyś zrobił coś głupiego i bezmyślnie

tylko często się uda,ale kiedyś może sie nie udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja wszelkiego rodzaju walki omijam bardzo szerokim łukiem. Cudze nieszczęścia mi na tyle wystarcza, że nie chce sprawdzać na sobie. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

W tprze chyba był kiedyś opisywany rolnik któremu prasa urwała obie ręce, ale jakoś udało mu się z tego wyjść bo zdołał iść po pomoc. Niestety co rok są podobne przypadki, i często jest to spowodowane pośpiechem zwłaszcza gdy nawał prac. A skutki tego mogą byc opłakane, bo zdrowie i życie jest tylko jedno. 

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112
Nie głupim rozwiązaniem jest wyłączanie wom w ciągniku na błotniku...(nawet się zrymowało)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
26 minut temu, sumek666 napisał:

Ja wszelkiego rodzaju walki omijam bardzo szerokim łukiem. Cudze nieszczęścia mi na tyle wystarcza, że nie chce sprawdzać na sobie. 

U mnie w rodzinie jest taki wuja co przed żniwami wszystkich szkoli żeby tu nie wkładać tam uważać. Ostrożny człowiek naprawdę, a sam nieomal nie zbił się odpalając omyłkowo  60 na biegu, . Także nie ma co kogo oceniać bo kto nie miał na gospodarstwie przypadku że mogło skończyć się tragedią niech pierwszy rzuci kamień

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Czesc, chce kupic gps glownie do rozsiewacza, jaki polecacie?
    • Przez SamaPrawda
      Witam, planuję zakup prasy za około 30 tyś, ma współpracować z ciągnikiem 80km Ma ktoś taki zestaw? co sądzicie o tych markach? Może macie inne propozycje?
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam pięknie wszystkich użytkowników!
      Stanąłem przed kupnem podwójnego wału strunowego z przeznaczeniem do wyrównywania i rozdrabniania zaoranej ziemi. Ponieważ gleba jest gliniasta, po zaoraniu i zabronowaniu powstaje dużo brył. Na obszarze, który uprawiam, sieję facelię i gorczycę na kwiat dla pszczół. Początkowo planowałem zakupić wał o szerokości 2,1 m i doczepiać go do kultywatora. Natomiast teraz zastanawiam się czy w ogóle będę takiego zestawu używał...? Wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno szerszego i uprawianie nim gleby po orce (zamiast brony). Znalazłem taką ofertę:
      http://allegro.pl/wal-waly-dociskowe-wahaczowe-mulczujace-dziekan-i7234480683.html#thumb/7
      Planuję kupić wał strunowy podwójny Heros dociskowo-wahaczowy (tylko łożyska) o szerokości 3 m. Będzie podpinany do Ursusa c-360.
      Bardzo proszę o wszelkie sugestie, podpowiedzi, własne pomysły. Za każdą pomoc z góry bardzo dziękuję :-)
      Z poważaniem,
      Tomek
    • Przez rzymek98
      Witam. Musze kupic kosiarke, i jaka bybrac? Samasz, Talex? Jakie Mcie opinie o nich? Szeroskosc 1.85. Prosze o opinie posiadaczy
    • Przez mj1201
      Jaki siewnik do trawy wybrać. Szczeliniwe typu Vredo a może rzutowe np APV. Prosze o opinie i porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj