Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

dwaa9    0

Część. Może mi ktoś podpowiedzieć jak powinno być zablokowane koło napędu młocarni? U mnie tak jak na zdjęciach obciera o kalamitke. D1250

IMG_20230829_185505.jpg

IMG_20230829_185327.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Brakuje pierścienia blokującego łożysko (takiego klasycznego z brokiem do zaciśnięcia na wale). Zobacz z drugiej strony. Moze być tez wał lekko przesunięty wzgledem ścian kombajnu, chociaz wtedy młocarnia by tarła wewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwaa9    0
3 godziny temu, sawin698 napisał:

Brakuje pierścienia blokującego łożysko (takiego klasycznego z brokiem do zaciśnięcia na wale). Zobacz z drugiej strony. Moze być tez wał lekko przesunięty wzgledem ścian kombajnu, chociaz wtedy młocarnia by tarła wewnątrz

Jaki ma być ten pierścień? Ma ktoś jakiś namiar na taki? Z drugiej strony nie ma takiego. Jest tylko obudowa łożyska. Wał ma lekki luz na boki ale młocarnia o nic nie trze 

Edytowano przez dwaa9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winner    0

Witam, rozważam zakup Dronnibgborga i mam dylemat czy model D4500 czy D7000, D7000S, D7200, może ktoś miał i taki i taki i ma wyrobione zdanie o wydajności, zużyciu paliwa i itp. Dodam że bez względu na model szukam z hederem 3,6 - 3,8 bo szerszy to problem z bramami, drzwiami garażowymi i głębokimi drogami dojazdowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

To spokojnie wystarczy D4500. Ja polecam 6-tke perkinsa, chociaż tyle samo zwolenników ma 4t valmeta... Do D7000 i wyżej heder 3.6 będzie za mały i nie wykorzystasz jego możliwości. Piszę to z doświadczenia kolegi z jego Mfem 29xp bo szuka teraz większego hedera niz 3.6 metra. Ja kupiłem d4500 właśnie ze względu na gęstą zabudowę i wąskie przejazdy. Niestety mniejsze kombajny tak jak mniejsze samochody są droższe ale niestety coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Witam wszystkich panowie mam problem  z moim dronningborgiem d4500 z hederem 3,7 a mianowicie jaka predkoscia kosicie pszenice lub pszenzyto bo w pszenicy nie moglem go ustawic. Caly czas gubil ziarno sitamizadna regulacja sit nic nie pomagala jedynie tylko zboze brudniejsze lecialo do zbiornika. I dopiero zmniejszenie predkosci koszenia do okolo 2 km/h polepszylo sytuacje bo duza warstwa plew byla na sitach i wyrzucalo sitami ziarno. dodam ze pszenica sypala w granicach 7 ton z ha  u sasiada jak kosilem i u niego bylo w granicach 4 ton to jezdzilem  6 i zadnego ziarenka nie znalazlem. I teraz pytanie czy to sa maksymalne mozliwosci tego kombajnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz złe ustawioną kierownice wiatrów  , w claasie miałem złe ustawioną to mi słomki wpadały do zbiornika a teraz czysto   

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Ja swojego D4500 użytkuję 2 sezony i moje doświadczenia są podobne. Przy 7t/ha mi się więcej jak 2-2.5 też nie udało wycisnąć ale ziarno było dość czyste. W owsie bez problemu da się jechać u mnie nawet 8-10 km/h i jest czysto i nie gubi. Tak że to chyba granica możliwości tych dronków ale ja uważam że na taki kombajn nie jest źle ... A tak rozważając dalej to oprócz ustawienia kierownic znaczenie ma stan sit i jakie są. Ja mam góra i dół żaluzje. Podobno dół na rafie jest skuteczniejszy. Kolega na następny sezon dorabia sobie rafe na dół do Mfa 29 xp bo u sąsiada ma takiego orginalnie na rafie i czyści lepiej. Jak się u niego sprawdzi to też sobie zrobie na kolejny sezon. Poprzednio miałem starego Mf 525 przez 20 lat na rafie na dole i trzeba przyznać że to się sprawdzało ale to zupełnie inne generacje kombajnów i nie chcę porównywać... Ja ogólnie po przesiadce po 20 latach koszenia starym mfkiem jestem zadowolony z możliwości D4500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

No widzisz kolego  tez jestem na etapie poszukiwania dolnego sita otworowego  bo tez mam zaluzje gora dol. Ale kombajn idealnie nie czysci mi pszenicy tz zostaje troche luski w zbiorniku. W przenzycie jest dobrze i dlatego zamierzam kupic sito otworowe 8 mm tak jak mialem w starym mfie 307 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Jeśli masz kawałek spawarki i trochę umiejętności to zrobienie sita nie jest jakieś kosztowne. Kupujesz blachę perforowaną grubości 2 mm z oczkiem 8 mm i kątownik na obramówkę. Co do czystości to chyba oprócz kierownic regulacja siły wiaru. Ja mam na pewno walnięty obrotomierz i ustawiałem do tej pory bardziej na oko niż wg instrukcji bo brakowało czasu na naprawę tego elementu. Przed przyszłorocznym sezonem chcę wrzucić obrotomierz zoerinsa i zobaczyć co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

A ja u siebie w d7000 zauważyłem taka rzecz, że mi się kierownice wiatrówka przytykają śmieciami i słabnie siła wiatru i wtedy jest więcej śmieci w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege1313    0

Co wy bredzicie , ja 3000s kosiłem przenice ok 5 km / h  przy plonie 7t bez problemu i strat . Żaluzja w ronię jest dużej przepustowości i lamela, jak w nowych kombajnach i super czyści . Trzeba przenice skierować przez bukownik i nawet pyłu nie ma . Macie pytania to na pryw , kosiłem nim 70ha przez 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

zakupilem d 4000 ma heder jeszcze na listwach drewnianych jak  myslicie ktory to rok produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Policz słoje na listwach i będziesz wiedział :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ktos mi wytlumaczy jak dziala ta skrzynia? do czego sluza te dwie wajchy?

IMG_20240217_163715.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Jest jakoś to opisane tylko zdjęcie rozmazane i trudno odczytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Witajcie, stoję przed zakupem d4500 na brązowym spodzie, silnik Perkins 6, ale po odpaleniu na wolnych obrotach delikatnie puszcza dymek, jakby niebieski. Słabo to widać zwłaszcza pod słońce. Ogólnie dość ładnie odpala, kulturę też ma fajną. Może są jacyś znawcy tego silnika i powiedzą mi o nim co nieco ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Jeśli lekko poddymia na zimnym to bym się nie stresował. Rozgrzej silnik, zgaś, odczekaj i zapal- wtedy oceń czy puszcza dyma i czy sprawnie odpala. Jeśli handlarz się zgodzi to możesz zmierzyć ciśnienie smarowania, w tym silniku jest łatwy dostęp do wykręcenia czujnika ciśnienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
23 godziny temu, pWnedMTZ napisał:

Witajcie, stoję przed zakupem d4500 na brązowym spodzie, silnik Perkins 6, ale po odpaleniu na wolnych obrotach delikatnie puszcza dymek, jakby niebieski. Słabo to widać zwłaszcza pod słońce. Ogólnie dość ładnie odpala, kulturę też ma fajną. Może są jacyś znawcy tego silnika i powiedzą mi o nim co nieco ?

Mf 187 juz niedomaga?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Nadal dzielnie domaga, 23 sezony przepracował u mnie, ale pola przybywa i ciężko jest nim wykosić w dość krótkim czasie 30 parę hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj