michalkowalski115

RENAULT Ares 620rz brak prądu w górnym panelu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Otóż w mojej renowce nie ma prądu w górnym panelu (tam gdzie radio) , nie ma podświetlenia zegara, przycisków halogenów  . Dodam ze już wcześniej miałem problem gdyż do radia zamiast 12 v dochodziło 6v i radio podczas pracy wyłączało się. Teraz w ogóle nic tam nie działa. Światła tylne , stop, kierunki działają. Czy ma ktoś pomysł co to może być ? Sprawdziłem przekaźniki i wszystkie dzialaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Najpierw ustal czy gubi się masa czy plus.

Zasilanie radia i zegarka było chyba z tego samego bezpiecznika, sprawdź czy jego gniazdo jest w dobrym stanie.

Edytowano przez Elektryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Zwróć dobrze uwagę  bo mogą być też 2 bezpieczniki, już dobrze nie pamiętam jak to jest zrobione w Aresie. Do radia i zegarka masz 2 zasilania, jedno stałe, drugie po kluczyku. Mogą być na oddzielnych bezpiecznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze po takim czasie odpisuje ale dopiero skończyłem orkę i w końcu mogłem się zabrać za ciągnik. Z bezpiecznikami jest wszystko ok , posprawdzałem, przekaźniki tez sprawdziłem i działają. Zdjąłem dach żeby dojac do kabli. Posprawdzałem miernikiem tam u góry i jedyne co to idzie prąd do przednich halogenów oraz do koguta po lewej stronie. Może to być wina sterownika ? Dodam ze polbiegi działają ehr tez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem ze gdy mam te wszystkie trzy kostki podłączone do skrzynki z bezpiecznikami to nie działa wyświetlacz od ehr jak odlacze kostkę od kontrolek świateł itp to ekran się zapala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

A sprawdziłeś czy brakuje masy czy plusa? Jak ci po włączeniu jednego gaśnie drugie to najpierw szukaj problemu w masie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za rady, wymieniłem przekaźnik ten prawym górnym rogu pierwszy, oraz pod dachem, gdzie jest ten kabel masowy, był on naderwany, naprawiłem to, wyczyściłem i wszystko elegancko działa :) Jeszcze mam problem z wentylatorem gdyż w ogóle się nie włącza, bezpieczniki są dobre, przekaźniki też, żadnych przerwań nie zauważyłem, wyciągnałem wentylator i na krótko działa. Dodam że w tej kostce do której podłącza się wentylator w czerwonym kablu nie ma zasilania, masa jest oraz w jednym cienkim kabelku jest 12V, ma ktoś może pomysł co jest nie tak? (Może wydać się to dziwne że tyle problemów z elektryką ale jest to spowodowane zeszłoroczną nawałnicą, ciągnik mocno wtedy ucierpiał i teraz pomału samemu chce ogarnąć tą elektrykę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj