ursus-moc

Ladowacz

Polecane posty

Sylwekx25    5594
Kolego nie lepiej jakiegoś unhz 500 choćby? tanie są a lepsze niż to stacjonarne. Mieliśmy to zanim 18 lat temu był kupiony cyklop , musisz mieć mininum dwie osoby a najlepiej to trzy. Dwie noszą widły po pryzmie obornika i wbijają je ,najlepiej na nich stanąć i stać do momentu aż nie podniosą się z pryzmy i nie zamkną wtedy więcej się nabierze. Osoba obsługująca też lekko nie ma bo musi ręcznie obracać ładowacz nad rozrzutnik.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zgadzam się z Sylwekx25 Stacjonarne ładowacze budowało się jak Cyklopy czy unhz-y nie były dostępne ale taki stacjonarny elektryczny to ostateczna ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
Zależy jak jest zrobiony ,w oryginalne nie wiem czy znajdziesz. Nasz miał całą dolną ramę robioną z dwuteownika , jakieś 4 na 4 metry to miało wymiary i od spodu grube płaskowniki spawane a to dlatego ,że nie był wbetonowany w jednym miejscu tylko można go było na linie przeciągnąć , więc był ciężki. Oryginalny napewno waży więcej niż 200 kg. Ramię jest z grubościennej rury , do tego widły , lina stalowa , cała przekładnia , silnik to razem sporo waży.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
Trolla na silnik się nie da zrobić bo to ładowacz zawieszany (chyba ,że dorobisz jakąś podstawę). UNHZ lub cyklop to już łatwiej na silnik bo ma podwozie i jest w miarę stabilny. Ale jeśli o mnie chodzi to wolałbym kupić np unhz i na te kilka rozrzutników przepiąć ciągnik niż męczyć się elektrycznym lub kombinować z napędem na silnik.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmers99
      Ładowacz na tył ciągnika do przewozu bel,po co wizic turem jak można tym i szybciej,zapinasz do mf255 i śmigasz.
    • Przez dabroch8
      Witam.
       
       
      Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.
       
      Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Przez lukas0997
      Witam zamierzam kupić ładowacz czołowy do mojego zetora tylko teraz jaki?
      Mam na oku parę egzemplarzy 1 i 2 sekcyjnych które w zupełności wystaczą.
      Ładowacz miał by pracować przy załadunku wapna,podnoszenia worków z nawozami(big bagów)
      ładowania bel (około 30 bel siana i słomy) i oczywiście odśnieżania.
      Kwota ładowacza do 4-5 tyś zł z osprzętem( łycha i widły)
    • Przez tomel0908
      Zastanawiam się nad zakupem ładowacza do Case 5120. Budżet jest dosyć ograniczony (ok 20tys). Tur głownie będzie potrzebny do ok 200 bel słomy, 100/150 bel sianokiszonki i do załadunku obornika, wiec w osprzęcie wystarczy chwytak+krokodyl ewentualnie widły do słomy. Cena ładowaczy od 'prywaciarzy' na początku mnie zachęciła, ale naczytałem się o ich wadach i coraz mniej podoba mi sie ten pomysł. Pozostaje więc coś 'firmowego' używanego. Możecie coś polecic? Czy jednak wybrać nowy, ale od prywaciarza ?
    • Przez 1496
      Witam. Posiadam Landini 6550 i chcę założyć do niego ładowacz czołowy. Jak ma się sprawa z produktami TUR3, TUR4, TUR5? Czy bez problemu pasowały by do mojego ciągnika? Czy jeśli posiadał bym już adapter to każdy ładowacz by do niego pasował czy mocowania nie są znormalizowane? Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj