Gość

Wypłaty suszowe 2018

Polecane posty

ChiquitaB    754

18 wrzesnia. Dzialek wpip mialem. Wniosek sprawdzala n koniec wiec pewnie pozniej tylko areal wklepuja w komputer z protokolu i tyle. A papier w razie co pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To widać 2 osoby z kujawsko pomorskiego. Ciekawe czy trafi sie ktoś z innego województwa. Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Zeby nie bylo to powiem tu pierwszy: KASA NA KĄCIE. Takze wyplacaja

Dostałeś tyle co obiecali czy tną trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

18 wrzesnia. Dzialek wpip mialem. Wniosek sprawdzala n koniec wiec pewnie pozniej tylko areal wklepuja w komputer z protokolu i tyle. A papier w razie co pewnie

gdzie odebrałeś protokół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Niech  trwa  jak najdłużej   #Dobrazmiana

Kasa na koncie  100%  pomocy    wniosek składany  18.09.2018 

#Dobrazmiana :)  :)  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja protokol w gminie odbieralem. Chyba z 3tyg trwalo od mojego podpisu do powrotu od wojewody. Ja dostalem 50% bo nie mialem ubezpieczonego polowy upraw wiec troche kasy przeszlo bokiem. Ogolnie tak naprawde nie ma szczegolniw co narzekac bo troche za rolnictwo sie biora ale ile z tego co robia bedzie ok to zobaczymy. Nie gospodarze za dlugo bo 3 lata ale w porownaniu do zeszlego rzadu to cos sie dzieje chociaz. Ostatnio 500+ skladalem na jedno z dwojga dzieci i pani mowi zeby czekac moze dochod sie zmniejszy i na dwoch bedzie no ale gus zaszalal i z 2.5 do 3.5 tys z hektara wyskoczyl. Poczulem sie bogatszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać kujawsko pomorskie idzie pierwsze. 3 osoby z tego województwa. 

Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
35 minut temu, Roki212 napisał:

I #Dobrazmiana kupuje już sobie głosy rolników xD

Chleba i igrzysk! Mamy i jedno i drugie. 

Cześć napewno kupią. Zobaczymy jak tam dalej będą rządzić. 

U nas dwóch kandydatów na wójtów. Jeden stary wyga  - nic nie robi, kompletnie nic(jeśli chodzi o kampanie) , drugi młody,  kompletnie bez jakiegokolwiek doświadczenia - żadnych jakichś spotkań żeby ludziom przedstawić siebie, co by chciał zrobić i dlaczego dotychczasowy wójt jest bee,  tylko imprezki organizował na pożegnanie lata. Oczywiście większość go chwali bo "coś robi". Znaczy za darmo mogli sobie pójść się najeść. Tak to niestety działa. 

Od razu dla marka żeby nie bylo - jeden bodaj związany z PSL,  drugi z po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U nas wojt bezpartyjny. Rzadzi bodajze 3 rok i w porownaniu do starego zrobil naprawde duzo i zmniejszyl zadluzenie gminy. Osoby w urzedzie ktore mialy wiek emerytalny wyslal na emerytury odrazu. Na poczatku wielu ludzi bylo przeciw niemu bo takie pozadki itd ale po roku juz nikt nie mial watpliwosci ze to dobry wybor byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jedna partia czy druga każdy pcha się do koryta. Zobaczymy jak szybko wyplaca. Ja zlozylem wniosek 19. 80 ha powyżej 70 procent. Czy będzie tak jak minister mówił , 2 dni na obrobienie wniosku przez agencję i szybką wyplata ? Czy będzie tak ze do grudnia przyjdzie czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4
ChiquitaB a dostałeś za uprawy uszkodzone powyżej 70% czy też te mniej uszkodzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiste że ponad 70% bo tylko takie wnioski były rozpatrywane na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Czyli jak mam na wniosku i ponad 70% i 30-70, to narazie rozpatrują tylko to powyżej 70? I co, wniosek po rozpatrzeniu na kupke i potem jeszcze raz go będą rozpatrywać dla 30-70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozpatrywać może nie ale wypłacać napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do biur powiatowych ARiMR wpłynęło do tej pory ok. 38,2  tys. wniosków na łączną kwotę ok. 221 mln zł.

Wśród nich:

  • ok. 20,1 tys. wniosków na kwotę ponad 132  mln zł dotyczy szkód w uprawach w wysokości co najmniej 70% upraw;
  • ponad 18,1 tys. wniosków na kwotę około 89 mln zł dotyczy szkód w uprawach w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 70% upraw.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła już wypłatę pomocy  finansowej. Na razie  wydano 3,3 tys. decyzji przyznających pomoc w wysokości 22,8 mln zł.

 

MARNIE TO WIDAĆ, OD 14 DO WCZORAJ WYDANO TYLKO 3,3 TYS DECYZJI.

CIEKAWE CZY BĘDĄ INFORMOWAĆ ILE WYPŁACILI BO TO IDZIE JESZCZE WOLNIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie,i tak nie wystarczy dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Rozpatrywać może nie ale wypłacać napewno

Z jednej strony w założeniu ok,  bo najpierw pomoc dla tych,  którzy w teorii ponieśli największe straty. Z drugiej jakie to marnotrawstwo czasu skoro spora część wniosków będą musieli dwa razy "brać do reki" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
spokojnie wystarczy dla wszystkich kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedział ten , który pierwszy popierdzielił po darmochę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Może tak,  tylko jak oni wyliczyli,   że 1.5mld starczy dla wszystkich, przy tych progach wypłat,  skoro nie są złożone wszystkie wnioski? Dane szacunkowe? Bez złośliwości pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj