Gość

Wypłaty suszowe 2018

Polecane posty

Gość   
Gość

  Do rolnik34 . Nie widzisz ile byków narypał w paru słowach ?

Takiej dezinformacji , też nigdy nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Id

Województwo

Liczba gmin ogółem

Liczba gmin zagrożonych

Udział gmin zagrożonych [%]

Udział powierzchni zagrożonej [%]

02

dolnośląskie

169

29

17,16

4,10

04

kujawsko-pomorskie

144

141

97,92

48,58

06

lubelskie

213

77

36,15

16,57

08

lubuskie

82

80

97,56

60,08

10

łódzkie

177

28

15,82

4,14

12

małopolskie

182

0

0,00

0,00

14

mazowieckie

314

242

77,07

29,12

16

opolskie

71

0

0,00

0,00

18

podkarpackie

160

0

0,00

0,00

20

podlaskie

118

118

100,00

57,32

22

pomorskie

123

120

97,56

67,13

24

śląskie

167

0

0,00

0,00

26

świętokrzyskie

102

0

0,00

0,00

28

warmińsko-mazurskie

116

101

87,07

23,64

30

wielkopolskie

226

177

78,32

51,33

32

zachodniopomorskie

114

114

100,00

68,72

 

Polska

2478

1227

49,52

28,95

ZOBACZ SOBIE Udział powierzchni zagrożonej [%] - LUBUSKIE, ZACHODNIPOMORSKIE, WIELKOPOLSKIE A POTEM OBEJRZYJ MAPY NIEDOBORU WÓD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

wrciły protokoły z urzedu jakiegos tam (nie pamietam ) i znowu wrociły tam do urzedu na korekte , o co chodzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie niezgodności w powierzchniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Poprawią   co  spiepszyli   i wtedy wojewoda  podpisze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To straszne . Nerwosol se jakiś kup .😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo chętnie . Dawaj . Co masz zamiar robić przez ten tydzień niepewności , pełen oczekiwania i napięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

chyba pojade dokupie melisy jeszcze, wezme urlop , znajde miejsce w ktorym jest pewny zasięg i bedee siedział i oczekiwał na telefon popijajac melise :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nom . Musisz być silny . Wielu będzie trzymało kciuki , żebyś przetrwał ten tydzień .

Tak poważnie , to co za różnica dziś czy za dwa tygodnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
  • no jak to tak somsiad dostanie pierwszy ode mnie O.oxD
  •  wydatki , a słabe plony , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moj wojewoda jest z dobrej zmiany 😀a i tak czekałem na podpis wojewody 2 tygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ogolnie to gminy w wiekszosci daly ciala nie biorac sie za to na powaznie i rzetelnie. U nas vdyby nie to ze soltys byl w komisji i sobie nie da wmowic to pewnie cala gmina by byla 30% strat w uprawach a jak im pola pokazal to zmienili zdanie. Oczywiscie sa takie wsie gdzie 2klasa czarnoziem i plony mieli nie odbiegajace od zeszlych lat ale nawet sami rolnicy mowili ze nie skladaja bo po co. U mnie tak naprawde suszowe pokryje straty w zbozu w porownaniu do zeszlego roku ale strat w sianokiszonce nic mi nie pokryje a to w ogole nie bylo brane pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

dokladnie wi nnych gminach po wpisywali po 50--60 % a mieli po 70-80% wszyscy tacy wkurwie***

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do ministra buraki. Na pewno jest lepszy od poprzednikow i nie śpi na sesjach europarlamentu. Po drugie suszowe wyplaty spierniczyl. Po trzecie on sam nic nie wypłaci jak minister finansów nie przekaże pieniędzy. Jeden Plus dla niego. Postawił się kacze.

 

Do marekfarmer: 

Czy nie lepszy jest Jan Kochanowski :

Modlitwa o deszcz

 

Wszego dobrego Dawca i Szafarzu wieczny,

Tobie ziemia, spalona przez ogień słoneczny,

Modli się dżdża i smętne zioła pochylone,

I nadzieja oraczów, zboża upragnione.

 

Ściśni wilgotne chmury świętą ręką swoją,

A ony suchą ziemię i drzewa napoją

Ogniem zjęte; o, który z suchej skały zdroje

Niesłychane pobudzasz, okaż dary swoje!

 

Ty nocną rossę spuszczasz, Ty dostatkiem hojnym

Żywej wody dodawasz rzekom niespokojnym.

Ty przepaści nasycasz i łakome morze,

Stąd gwiazdy żywność mają i ogniste zorze.

 

Kiedy Ty chcesz, wszytek świat powodzią zatonie,

A kiedy chcesz, od ognia jako pióro wspłonie.

A jak koniecznie chcesz zaistnieć w dobrej zmianie polecam:

Prośba o deszcz (Kancyonał katolicki mniejszy i razem książka modlitewna wydana przez ks. Jana Żmijkę, Cieszyn 1871)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dokładnie Daro  kilka miesięcy temu  już  to wrzucałem  :)  

9 godzin temu, rafkap napisał:

Co do ministra buraki. Na pewno jest lepszy od poprzednikow i nie śpi na sesjach europarlamentu. Po drugie suszowe wyplaty spierniczyl. Po trzecie on sam nic nie wypłaci jak minister finansów nie przekaże pieniędzy. Jeden Plus dla niego. Postawił się kacze.

Nic  nie spierniczył   jeszcze  nigdy  tak  wcześnie  kasa  za  susze  nie była  wypłacana  

A że ciebie  komornik najwyraźniej ściga  i  masz bół  d*py  że  ci nie przelewają  to  twój problem   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
ja w środę odebrałem protokół z gminy a wczoraj zanosiłem z powrotem bo będzie doszacowanie buraków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, DANDYS napisał:

dokladnie wi nnych gminach po wpisywali po 50--60 % a mieli po 70-80% wszyscy tacy wkurwie***

 

U nas największe straty to były wśród członków komisji i ich znajomych  pow 70% reszta między 30 a50% czyli 500 będzie 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ubezpieczone masz ? Z jaką datą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Chyba napiszę do pslu jaki to pakt niszczenia polskiej wsi ma dobra zmiana.

Kurła podnieść dochód z za o 800 zł który pozbawia 500+, zasiłku rodzinnego i stypedium, i niech poruszą polisy wiosenne w tvpis.

Wkurłała mnie ta dobra zmiana😡

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, marekfarmer napisał:

Dokładnie Daro  kilka miesięcy temu  już  to wrzucałem  :)  

Nic  nie spierniczył   jeszcze  nigdy  tak  wcześnie  kasa  za  susze  nie była  wypłacana  

A że ciebie  komornik najwyraźniej ściga  i  masz bół  d*py  że  ci nie przelewają  to  twój problem   

 Pośpiech , to jest dobry , ale przy łapaniu pcheł . Nic by się nie stało . gdyby cała ta pomoc ruszyła tydzień później , a przez ten czas jasno i wyraźnie wytłumaczono gminom , a przede wszystkim rolnikom , co , jak , ile i od kiedy . Nie trzeba być przeciwnikiem PiS , żeby dostrzec ogromny chaos i nieprzygotowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj