wasil10

Licznik mth belarus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wasil10    0

Witam! Nie działa mi licznik mth. Tzn  po uruchomieniu wskazówka zatrzymuje się na 5 obrotów i nie podnosi się miko zwiększania obrotów ciągnika. Dodam że świeci ciągle kontrolka ładowania i pali bezpiecznik na przetwornicy. .. Ktoś coś może doradzić? Zapewne wina alternatora? Dodam że już załatwiło mi jeden akumulator 

Edytowano przez wasil10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peterson    0

W takiej sprawie trzeba uderzać prosto do jakiegoś specjalisty bo dumać to sobie można w głowie

Ja bym podejrzewał, że tutaj alternator zawinił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób kontrolke z żarówki i kabli i przyłóż jeden do wyjścia z alternatora a drugi do masy (ramy,silnika). jak będzie świecić to alternator jest dobry. 2 min roboty i juz cos będziesz wiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Skoro pali Ci bezpiecznik to raczej nie brak napięcia A prędzej napięcia nie tam gdzie trzeba lepiej to sprawdź czy niema gdzieś zwary itd
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apiszon    0

Brak dostatecznego ładowania akumulatora. Najpierw delikatnie naciągnij pasek alternatora.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

Jeden problem rozwiązany.... Faktycznie pasek się ślizgał. Licznik dziala okej. Poprawiło się ładowanie ale kontrolka nadal świeci. Założona nowa przetwornica ta z przodu... Dodam że kontrolka nie świeci gdy ta przetwornica nie jest przykręcona czyli obudowa nie ma masy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cineek
      Witam, ostatnio rozkręciłem licznik od 6180 i mam pytanie co to jest z tyłu?
    • Przez RedPower
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Massey Ferguson 3065. Niestety posiada w pół działający komputer. Tzn. Komputer się podświetla jednak nic nie wyświetla, nie da się przełączać między funkcjami. (Załączone zdjęcia) "Ruszyłem" kostkami pod deską rozdzielczą jednak nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna i jak to naprawić?
       
      Drugim problemem jest obrotomierz. Nabija on mth lecz wskazówka ani drgnie. Dodam że z kostki za obrotomierzem wychodzi kabelek (żółty) z okrągło końcówką. Gdzie miałby on dochodzić?
       
      Załączam również zdjęcia.
       
      Z góry dziękuje za pomoc.




    • Przez radoradosny
      Witam! 
      Mam pewien problem z czujnikiem do owijarki Metal-Fach, podczas pracy uszkodził się po prostu został tak jakby ścięty czubek tego czujnika.Zabrałem go i rozebrałem doszedłem do tego aby,że polutowałem przewody ale nie wiem co dalej aby prawidłowo działał kupiłem także nową rurkę gwintowaną z aluminium tak jak było oryginalnie. Z góry dzięki wielkie! 



    • Przez ziutek92
      Witam panowie i panie mam problem ze swoja zakupioną od nowości R. dodam że przebiegu ma 690mth i jest w bardzo dobrym stanie krótko mówiąc dbam o swój ciągnik. Problem tkwi w tym że dzisiaj po odpaleniu wszystko jest ok silnik równo pracuje itd ale licznik co jakiś czas się resetuję zapalają się wszystkie kontrolki tak jak przy przekręceniu kluczyka po zapłonie. Sprawdziłem dziś wszystkie bezpieczniki czy są dobre i czy dobrze są zamocowane i nie zaśniedziałe oraz wszystkie przekaźniki czy ą dobrze zamocowane i czy styki nie zaśniedziałe a problem nie ustał. czy ktoś z was panowie miał już może podobny przypadek? dodam tylko tyle ze na wiosnę była kalibrowana skrzynia i coś tam ten mechanik patrzył w laptopie i od tamtej pory ciągnik nigdzie nie pracował tyko stał czekał na prace sezonowe czy to może mieć jakiś związek z tą kalibracją? 
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj