tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Tomek90    2273

Rsm w kukurydzy pogłównie to już wyższa szkoła jazdy bo idą węże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4622

po ile u was RSM jakie województwo ?


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
6 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

a pod kukurydzę też można tak zrobić ? powiedzmy te 120N dać pod agregat i później już 0N?

tak zrobiłem w tym roku, nawozy i rsm32 - 300l rozlałem.

To wymieszałem agregatem na płytko i następnego dnia siew.

Ale tak sobie kombinuje zeby w tym roku jednak kupić węże i rsm w jakimś stopniu dać na 4-6 liściu kukurydzy.

20220422_100723.jpg

20220421_180851.jpg

20220421_175404.jpg

20220421_092445.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
FarmerDyzio napisał:

lipa bo nie mam węży żeby później druga dawkę rozlać

To może warto rozpatrzeć na drugą dawkę mocznik. U mnie najlepiej się sprawdza przy uprawie kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja znowu opóźniam podanie rsm nawet podczas wschodów lub tuz po podczas deszczu lub przed i w jednej dawce. Kiedys dawalem mocznik przedsiewnie i później jak jeszcze dało się wjechac mocznik lub mix mocznika z saletra.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Ja w tym roku jadę przedsiewnie około 100-120kg mocznika i drugą dawkę tak na 2-6 liść zależy od deszczu kiedy będą nadawali w okolicy 120-150kg mocznika. Dawki w zależności od potencjału działki. Tam gdzie piaszczysta gleba zjadę w dolne dawki żeby nie przypalić w razie suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

kto z was rozlewa rsm wężami? zauważyliście jakieś plusy rozewania wężami vs klasyczne dysze wachalrzowe czy te do dołu zamontowane na belce?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
Dnia 9.01.2023 o 18:16, yacenty napisał:

kto z was rozlewa rsm wężami? zauważyliście jakieś plusy rozewania wężami vs klasyczne dysze wachalrzowe czy te do dołu zamontowane na belce?

Pogłównie tylko w deszcz możesz. 

 

Jako inhibitor stosujecie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

Toz ja stosowałem zolty 46, ale chętnie wysłucham co może ktoś inne jakieś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Macie jakieś porównanie z inhibitorem lub bez? Czy stosujecie dla świetego spokoju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

Trzeba by przeważyć 🤷‍♂️ jak z wszystkim czego nieda się określić tak jednoznacznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Mi zostało trochę tego inhibitor Monolit . Chyba nie będę tego dokupywał , jakiegoś efektu ni cholera wiem czy jest czy nie . Musiał by to ważyć itd . A na wszystko dużo składowych na plon jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja mam tak z odżywkami. Jednego roku nakupię, drugiego roku mówię, że nigdy więcej. I tak w kółko…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 8.01.2023 o 18:26, yacenty napisał:

tak zrobiłem w tym roku, nawozy i rsm32 - 300l rozlałem.

To wymieszałem agregatem na płytko i następnego dnia siew.

Ale tak sobie kombinuje zeby w tym roku jednak kupić węże i rsm w jakimś stopniu dać na 4-6 liściu kukurydzy.

20220422_100723.jpg

20220421_180851.jpg

20220421_175404.jpg

20220421_092445.jpg

Dobrze, że fotki dołączyłeś do posta, bo nie uwierzyłbym, że tak zrobiłeś. Ufff... kamień z serca   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1

Posiada ktoś może rozpylacze do RSM Lechler VR o zmiennym natężeniu przepływu? Chciałbym poznać opinie na ich temat.

Edytowano przez Vario1725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

stosujecie rsm przed siewem qq? jak to się ma do mocznika? robił ktoś porównanie? od tego roku doposazylem się w dysze i planuje spróbować, jakie dawki zalecacie? Mam rsm 26,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
Cz4rn7 napisał:

stosujecie rsm przed siewem qq? jak to się ma do mocznika? robił ktoś porównanie? od tego roku doposazylem się w dysze i planuje spróbować, jakie dawki zalecacie? Mam rsm 26,

cala dawkę pod kuku daje pro agregat w postaci rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27
mds212 napisał:

cala dawkę pod kuku daje pro agregat w postaci rsm Jaka dawka i jaki rsm u Cb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj