tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

yacenty    3888

Ten efekt był na agroplastach właśnie z niebieską kryzą.
Wczoraj postanowiłem ze zrobię test. Kupiłem agroplasty brązowe kryzy na 9m, na 9m założę dysze hardiego i na 3m dysze albuza, zobaczymy czy będzie widać różnice na późniejszych zdjęciach z drona :P

Jeszcze co mi przychodzi do głowy to pare dni po podaniu rsm był dośc znaczący przymrozek

 

received_959867017803465.jpeg

IMG-20200407-WA0005.jpg

IMG-20200407-WA0023.jpg

IMG-20200407-WA0001.jpg

IMG-20200407-WA0026.jpg

IMG-20200407-WA0027.jpg

IMG-20200410-WA0020.jpg

20200415_175152.jpg

20200415_175627.jpg

20200418_180715.jpg

20200501_162832.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
Dnia 25.01.2021 o 16:36, Tomek90 napisał:

A u mnie na zewnątrz i ani myślę brać coś innego niż 32 🤷‍♂️

Nie krystalizuje Ci? Jeżeli tak to jak dekrystalizujesz? Pompa i obwód zamknięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Skrystalizowany teraz. Rura na tłumik i pompe wrzucę żeby ganiało na dole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

W okolicy Włocławka chyba kiedyś słyszałem o firmie ktora sprzedaje na komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
4 godziny temu, isentor napisał:

Zwykła pompa do wody daje radę? Nie jest za ciężko?

Zależy jak skrystalizowany i jaka pojemność zbiornika. Najlepiej zatapialna, motopompa nie próbowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
5 godzin temu, yacenty napisał:

Ten efekt był na agroplastach właśnie z niebieską kryzą.
Wczoraj postanowiłem ze zrobię test. Kupiłem agroplasty brązowe kryzy na 9m, na 9m założę dysze hardiego i na 3m dysze albuza, zobaczymy czy będzie widać różnice na późniejszych zdjęciach z drona :P

Jeszcze co mi przychodzi do głowy to pare dni po podaniu rsm był dośc znaczący przymrozek

 

received_959867017803465.jpeg

IMG-20200407-WA0005.jpg

IMG-20200407-WA0023.jpg

IMG-20200407-WA0001.jpg

IMG-20200407-WA0026.jpg

IMG-20200407-WA0027.jpg

IMG-20200410-WA0020.jpg

20200415_175152.jpg

20200415_175627.jpg

20200418_180715.jpg

20200501_162832.jpg

Raz jak się naczytałem agrofoto to pojechałem z rsm 1 marca. I na następny dzień spadlo 10 cm śniegu. Nic nie wypłukało, nic nie popaliło.  Nawt nie wiem jakie mam końcówki. Chyba 7 otworów w poziomie bo jak jest duża dawka to tak fajnie daleko do tyłu leci  ;) kryza 1.5 ( te blaszki). Cały zestaw dobierał mi znajomy który naprawia opryskiwacze. Tak samo dysze do oprysków.  Zawsze powie które są dobre a które lipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Zależy jak skrystalizowany i jaka pojemność zbiornika. Najlepiej zatapialna, motopompa nie próbowałem. 

Mam na stanie pompę spalinową zbiornik rsm 22tys 32% i na przyszłość się zastanawiam jeżeli zamówię skrystalizuje to czy to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

ale po zdjęciach widać ze coś poszło nie tak i kilka osób mi zwróciło uwagę na te 5 bar podczas oprysku.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Jak już tu ktoś wcześniej pisał zależy od końcówek . U mnie 7-otworowe lejące do tyłu , belka do góry i ciśnienie nie przeszkadza , bo kropla pod ciśnieniem leci do tyłu ,a spadając na ziemie ,to tam już ciśnienia nie ma , tylko spada grawitacyjnie . Inaczej sprawa wygląda z końcówkami lejącymi w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Ładnie leje , a ktoś w ten sam dzień z sąsiadów rozlewał , i jak u nich to wyglądało ?

Farmerdyzio '. ja od kilku lat stosuję rsm 26+s   na 1 , 2  dawkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

w najbliższej okolicy nikt mały rsmu nie używa, a kiedy duży sąsiad lał to nie wiem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 godziny temu, yacenty napisał:

ale po zdjęciach widać ze coś poszło nie tak i kilka osób mi zwróciło uwagę na te 5 bar 

Fakt cienienie b. wysokie a belke ile miales od pszenicy. Wysokość belki tez ma znaczenie jeszcze przy takim cisnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
mysza103 napisał:

Ładnie leje , a ktoś w ten sam dzień z sąsiadów rozlewał , i jak u nich to wyglądało ?

Farmerdyzio '. ja od kilku lat stosuję rsm 26+s   na 1 , 2  dawkę .

ja pierwszy raz zamówiłem ( nigdy wcześniej rsmu nie stosowałem). Dziś przejeżdżałem koło pola i tak widzę że na górkach jest słabe zboże ( niezbyt gęste ) i zastanawiam się teraz co robić. Czy może dać saletrę w tych miejscach na dokrzewienie i następnie rsm rozlać. Czy zwiększona dawka rsmu dokrzewiac ? Tylko że tam dużo formy amidowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na buraka lałem i żadnych przypaleń aż inspektor był w  szoku. Ale w deszcz lałem i tuż przed deszczem. 

Najlepiej rano i w południe lać, wieczorem można przypalić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

na rzepak kolega mi łał. miało padać. akurat skończyło jak on zjeżdżał. nie było żadnego problemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Jak już tu ktoś wcześniej pisał zależy od końcówek . U mnie 7-otworowe lejące do tyłu , belka do góry i ciśnienie nie przeszkadza , bo kropla pod ciśnieniem leci do tyłu ,a spadając na ziemie ,to tam już ciśnienia nie ma , tylko spada grawitacyjnie . Inaczej sprawa wygląda z końcówkami lejącymi w dół .

Wysokie ciśnienie to więcej drobnych kropli nawet przez większą kryzę a kierunek do tyłu czy dołu nie ma wielkiego znaczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

A drobne krople mają większą tendencje do tego że nie zjada z rośliny jeżeli spadną na nią bo są cięższe i z tego muszę być przypalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

🤷‍♂️

 

Gdzieś tam jest też filmik jak fajnie opisuje dysze do rsm to jeśli u kogoś belka lata strasznie to pasuje brać te lejace do tyłu. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Dobrze zrozumiałem że 350kg mocznika zalewa wodą i następnego dnia może rozlewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj