tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

slonju77    57
16 godzin temu, sznajdik napisał:

Będę uff-a rozwadniać to chyba trzeba w zbliżone stężenie do rsm zrobić

No właśnie jak to pieroństwo aplikować,kupilem 700 kg na próbę i jakoś trzeba to wysypać,rozlać ,ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
29 minut temu, fliegl napisał:

Jak wykonujesz opryski na chwasty kiedy dawkowanie środka jest 100gram ?

Tu mam wagę kuchenną, do 5 kg,  ale jak dokładnie odmierzyć 1 litr.

Już próbowałem ale zawsze nie dokładnie to wychodzi. Miałem kubek z  farb co jest bardzo dokładnie rozrysowana skala i jak by się na nalewało to inna waga. Szukałem 1 litrową menzurkę, też bez powodzenia.

Więc najlepsze rozwiązanie  arerometr zawsze i wszędzie pokaże bez żadnych problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40
47 minut temu, tomek73 napisał:

Tu mam wagę kuchenną, do 5 kg,  ale jak dokładnie odmierzyć 1 litr.

Już próbowałem ale zawsze nie dokładnie to wychodzi. Miałem kubek z  farb co jest bardzo dokładnie rozrysowana skala i jak by się na nalewało to inna waga. Szukałem 1 litrową menzurkę, też bez powodzenia.

Więc najlepsze rozwiązanie  arerometr zawsze i wszędzie pokaże bez żadnych problemu. 

Przecież jeden litr wody to dokładnie 1 kilogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Pod warunkiem że ma 4 stopnie celsjusza,objętość cieczy jest zależna od jej temperatury 

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
Dnia 8.12.2021 o 15:20, yacenty napisał:

82-84zł na 1000l rsm32.
Najpierw kupiłem na 6 mauzerów, teraz na całość rsmu jaki stosuję

Jak to dozujesz , wlewasz litr do mauzera i mieszasz trochę , czy bezpośrednio przed rozlewaniem do opryskiwacza ? Przy takim drogim azocie , to niech tylko ograniczy o 10%utlenianie amoniaku to już będzie na plus , tym bardziej że u mnie idzie rsm 26+s gdzie formy amidowej na którą działają te inhibitory urezy jest znacznie więcej niż w rsm 32

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 godziny temu, slonju77 napisał:

No właśnie jak to pieroństwo aplikować,kupilem 700 kg na próbę i jakoś trzeba to wysypać,rozlać ,ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? 

700 kg to jest problem ? ja mam 23 ale auta .Na szczęście w QQ  na pewno idzie rozrzutnikiem obornika z poziomym frezem i dużymi talerzami -ale w QQ idealna równomierność nie ma kosmicznego znaczenia w zbożach mogą być jaja  .Planuję rozpuszczać w wodzie ale raczej większego stężenia jak 15 % N będzie trudno uzyskać .i tak dając 120- 130 N /ha mamy 750- 850 l/ha roztworu -jest z czym jeździć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Przedsiewnie w kuku czy innych uprawach to nie problem RCW albo inny wynalazek ,chodzi mi o pszenice ozimą ,16 % lać to jak RSM?Będzie to spływać po roślinie przy takim roztworze tak jak rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Trzeba próbować zaryzykować  byle to nie będzie niewypał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
mysza103 napisał:

Dnia 8.12.2021 o 15:20, yacenty napisał:

82-84zł na 1000l rsm32.
Najpierw kupiłem na 6 mauzerów, teraz na całość rsmu jaki stosuję

Jak to dozujesz , wlewasz litr do mauzera i mieszasz trochę , czy bezpośrednio przed rozlewaniem do opryskiwacza ? Przy takim drogim azocie , to niech tylko ograniczy o 10%utlenianie amoniaku to już będzie na plus , tym bardziej że u mnie idzie rsm 26+s gdzie formy amidowej na którą działają te inhibitory urezy jest znacznie więcej niż w rsm 32

bezpośrednio w opryskiwaczu. na etykiecie jest napisane że mieszanka chwilę tylko działa. więc wlewam pół rsmu, inhibitor i drugie pół rsmu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

zależy który, mi się coś kojarzy że na moim było kilka godzin. ale traktuje tak samo jak opryski - mieszam w opryskiwaczu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Stosowałem mocznik z inhibitorem już pare lat temu jak to dopiero była nowość i u mnie jakoś różnic nie widziałem żeby za to dopłacać. Rsm też nie raz rozlewałe w qq w ostre słońce na zbrylone pole i działanie było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Sezon sezonowi nie równy poza tym trzeba ważyć lub mapować tam gdzie robimy porównania a nie bo jakoś się komuś wydaje przy dzisiejszych cenach rsm nawet znikome działanie się zwróci -ale każdy ma prawo decydować za siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
15 minut temu, rocco0987 napisał:

porównywałem w dwóch sezonach na części pól.

A to się porównuje na jednym polu podzielonym i tak naprawdę 200 kg plonu nie odczujesz bo trzeba osobno uwrocia kosić później podzielić poszczególne ładunki i ważyć a tak naprawdę to chodzi o zmniejszenie nawożenia a nie maksymalizację plonu .Ja od lat stosuję w QQ i pomimo raczej niskiego nawożenia zbieram przyzwoite plony  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio0404    0

Witam. Czy ktoś rsm stosował dolistnie z chwastoxem ? I jaką dawkę dać do listnie oraz czy wtedy jak dolistnie dać rsm czy zmienić dysze w opryskiwaczu? Chce spróbować pierwszy rsm także dziękuję z góry za pomoc.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Dnia 25.12.2021 o 22:33, RU68 napisał:

A to się porównuje na jednym polu podzielonym i tak naprawdę 200 kg plonu nie odczujesz bo trzeba osobno uwrocia kosić później podzielić poszczególne ładunki i ważyć a tak naprawdę to chodzi o zmniejszenie nawożenia a nie maksymalizację plonu .Ja od lat stosuję w QQ i pomimo raczej niskiego nawożenia zbieram przyzwoite plony  

Niskie, czyli jakie? Ile dajesz N w RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
8 godzin temu, Radzio0404 napisał:

Witam. Czy ktoś rsm stosował dolistnie z chwastoxem ? I jaką dawkę dać do listnie oraz czy wtedy jak dolistnie dać rsm czy zmienić dysze w opryskiwaczu? Chce spróbować pierwszy rsm także dziękuję z góry za pomoc.

 

 

 

 

 

Zastanów się co robisz, chwast czy odżywiasz. Bo te zabiegi stanowczo sie różnią oczekiwaniami. 

Ja przy odżywianiu dodaje do 15 litrów RSM potem 10. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, pasio napisał:

Niskie, czyli jakie? Ile dajesz N w RSM?

max 140 lepsze ziemie   110-120 lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio0404    0
1 godzinę temu, tomek73 napisał:

Zastanów się co robisz, chwast czy odżywiasz. Bo te zabiegi stanowczo sie różnią oczekiwaniami. 

Ja przy odżywianiu dodaje do 15 litrów RSM potem 10. 

Czyli dolistnie robiłeś i dałeś 15l rsm na ha ? A ile wody dałeś na ha ?

1 godzinę temu, tomek73 napisał:

Zastanów się co robisz, chwast czy odżywiasz. Bo te zabiegi stanowczo sie różnią oczekiwaniami. 

Ja przy odżywianiu dodaje do 15 litrów RSM potem 10. 

I dawałeś też coś na skrócenie słomy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
1 godzinę temu, RU68 napisał:

max 140 lepsze ziemie   110-120 lekkie

nie powiedziałby ze to niskie nawożenie azotem, ja daje niecałe 130 starcza na 9-12 ton suchej zależnie od roku odmiany i działki. oczywiscie bez inhibitorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
51 minut temu, Radzio0404 napisał:

Czyli dolistnie robiłeś i dałeś 15l rsm na ha ? A ile wody dałeś na ha ?

Pewnie klasyczne 200l cieczy na ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj