tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Mikosz    20

A nie mają? :P 


 ''Doświadczenie założono w regionie Meklemburgia (północno- wschodnie Niemcy)''

No dobra, zbliżony do naszego :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Ma ktoś z was zamontowany jakiś licznik, wodomierz przy zbiorniku z RSM żeby wiedzieć ile naleliscie do opryskiwacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
ENDURAK91 napisał:

Ma ktoś z was zamontowany jakiś licznik, wodomierz przy zbiorniku z RSM żeby wiedzieć ile naleliscie do opryskiwacza?

przepływomierz zamontuj, ale tanio nie będzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20
5 godzin temu, ENDURAK91 napisał:

Ma ktoś z was zamontowany jakiś licznik, wodomierz przy zbiorniku z RSM żeby wiedzieć ile naleliscie do opryskiwacza?

 RSM załatwi wszystko co metalowe, ten licznik/przepływomierz musiałby byś cały z tworzywa, więc wodomierz odpada na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
9 godzin temu, ENDURAK91 napisał:

Ma ktoś z was zamontowany jakiś licznik, wodomierz przy zbiorniku z RSM żeby wiedzieć ile naleliscie do opryskiwacza?

ze względu na gęstość licznik musi być skalibrowany pod RSM  to powinno być ok https://allegro.pl/oferta/przeplywomierz-cyfrowy-turbinowy-przeplywomierz-10172094599?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&ut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no właśnie ;) ciągnę wężem 40mm, na złączkach camlock 1 i 1/2 cala. ten przepływomierz obciął by mi mocno wodajnosx


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A co ma ta mieszanina wskurać?Według mnie dzieląc to po połowie wyjdzie 29N i siarki 1,5%. A czy się tak dobrze to wymiesza i czy jest sens mieszać to nie wydaje mi się fajnym pomysłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Do jakiego wiatru można lać rsm? chce jutro zrobić a wg prognoz wiatr moze byc 5-6m/s


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

Chce wylać 26rsmS w ilości 200l/h dysze 7otworowe AP kryzą 1.5.jakie ciśnienie i jaka prędkość? Tabele mam,ale może ktoś rozlewał i podpowie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Kolego jeżeli nie masz komputera do opryskiwacza to na te tabele można orientacyjnie spojrzeć a i tak musisz zrobić kalibrację lub po prostu test na polu.

Rozlewałem pierwszy raz rsm i zrobiłem tak, że na dyszach do rsm przejechałem odmierzony odcinek pola z wodą i ustawiłem tak aby wyszło mi 200 l/ha, później zwiększyłem trochę ciśnienie i przy rozlewaniu rsm wyszło tak jak powinno czyli 220 l/ha. Kryza 1,2, ciśnienie 2 atmosfery i około 6-7 km/ha.
Rsm miałem 32% i planowałem rozlać 160 l/ha ale bałem się poparzeń i dolałem do niego 130 l wody czyli miałem w opryskiwaczy 450 l.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 9.04.2021 o 21:52, Mostowiak napisał:

Chce wylać 26rsmS w ilości 200l/h dysze 7otworowe AP kryzą 1.5.jakie ciśnienie i jaka prędkość? Tabele mam,ale może ktoś rozlewał i podpowie 🤔

Ok 4

9 kmh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

 

1 godzinę temu, m_i_c_h_a_l napisał:

 


Rsm miałem 32% i planowałem rozlać 160 l/ha ale bałem się poparzeń i dolałem do niego 130 l wody czyli miałem w opryskiwaczy 450 l.
 

Nie warto rozcieńczać, bo przy niższym stężeniu szybciej poparzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
yacenty napisał:

Do jakiego wiatru można lać rsm? chce jutro zrobić a wg prognoz wiatr moze byc 5-6m/s

bylo 6 m/s i agroplast 7 otworowy dawal rade zero poparzen po 12 godz spadł snieg i krupa śnieżna


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ten kryształ na dnie zbiornika ( rsm 32) to jest jeden ze składników(amid)? Czy czy wszystkie? Wylałem dzisiaj dwa mauzery i w każdym zostało po ok 10 kg kryształu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
m_i_c_h_a_l napisał:

Rsm miałem 32% i planowałem rozlać 160 l/ha ale bałem się poparzeń i dolałem do niego 130 l wody czyli miałem w opryskiwaczy 450 l.

szybciej poparzysz 26% niż 32%. nielogiczne, ale to prawda.


czym mieszacie skrystalizowany rsm? ja dziś powietrzem próbowałem z konpresora, ale jest chyba za zimno bo ni uja nie pomieszało. spalinami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj