tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

RU68    1113

Mauzery mają plusy i minusy  plusem możliwość transportu i bezpieczeństwo jeżeli pęknie to ucieknie 1300kg minusy szybciej  przemarznie no i korozja przyczepy jeżeli transportujemy i nic nie pomoże mycie ,można przed załadunkiem posypać podłogę wapnem ale ślisko  .I jak by nie uszczelniać to albo górą albo dołem coś kapnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jakbym podniósł obroty na walku do 540 to pompuje 200l min


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Odchodzą nieco od RSM  to zbyt szybkie napełnianie bywa zgubne dla mieszanek zbiornikowych .Ja pompuję nieco dłużej celowo ograniczam aby mieć czas na przeczytanie chociaż części etykiety i to nie tej z dawkowaniem .A w zbiorniku podziemnym 100m3 magazynuję deszczówkę stamtąd pompa tłoczy do obciętego z góry mausera druga pompa tłoczy do opryskiwacza ,wszystkie składniki są wlewane bądź sypane do mausera rozpuszczane w kolejnej porcji czystej wody ok 200l  i dzięki temu unikam problemów do jakich dochodzi gdy do roztworu dodajemy kolejny składnik - wytrącanie lub kłaczenie praktycznie niespotykane.   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja odchodzę od zupek i 100 120l min jest ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Bo do przygotowania nawet najprostszej zupy potrzebna jest receptura i doświadczenie nawet w kuchni zapytaj żonę czy kolejność jest dowolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Panowie podobno w 2020 nawóz można będzie podawać od 15 lutego jak pogoda pozwoli chce wylac jedna dawke rsm na rzepak w ilości 500litrow co o tym sądzicie?

Ziemie mam mocne, 3-4 klasa na glinie dosyć wilgotne gleby 

Ogólnie ostatnio mam źle doświadczenia z dzielenia dawek azotu w rzepaku bo 2 dawka wychodziła pod koniec marca i rzepak wyglądał pięknie, zielony masy bardzo dużo, przy zbiorze spody zielone wszystko elegancko ale plonu rewelacyjnego nie było i mam wrażenie że to za późna drugą dawka azotu spowodowała zamiast w plon wszystko poszło w zielenizne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
RU68 napisał:

Bo do przygotowania nawet najprostszej zupy potrzebna jest receptura i doświadczenie nawet w kuchni zapytaj żonę czy kolejność jest dowolna

tego nie musisz mnie uczyć;)


tommy66692 napisał:

Panowie podobno w 2020 nawóz można będzie podawać od 15 lutego jak pogoda pozwoli chce wylac jedna dawke rsm na rzepak w ilości 500litrow co o tym sądzicie?

Ziemie mam mocne, 3-4 klasa na glinie dosyć wilgotne gleby 

Ogólnie ostatnio mam źle doświadczenia z dzielenia dawek azotu w rzepaku bo 2 dawka wychodziła pod koniec marca i rzepak wyglądał pięknie, zielony masy bardzo dużo, przy zbiorze spody zielone wszystko elegancko ale plonu rewelacyjnego nie było i mam wrażenie że to za późna drugą dawka azotu spowodowała zamiast w plon wszystko poszło w zielenizne 

To nie pozna dawka, to przebieg pogody. tak samo podawałem azot od dawna Ale tak niskich plonów jak ostatnie dwa lata nie było nigdy. zimny maj rzepak kwitnący 35dni to jakiś absurd on się wypompowal energetycznie i nie miał z czego nalać. najpiękniejszy rzepak 28dt. taki byle jaki 35dt to też niezły żart


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, yacenty napisał:

tego nie musisz mnie uczyć;)

 

A ja się uczę cały czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja raz na jednym polu dałem 500 litrów RSM  na raz i nie polecam, więcej tego nie zrobiłem. Plonu nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

Powiadasz lepiej jak po glifosacie 💪


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
tomek73 napisał:

Ja raz na jednym polu dałem 500 litrów RSM  na raz i nie polecam, więcej tego nie zrobiłem. Plonu nie było. 

Dałem rok temu tyle na kawałku rzepaku reszta dzielona na dwa i żadnej ale to żadnej różnicy nie było. W tym roku myślę czy wszystko nie dać na raz skoro w rzepaku i tak wychodzi ze druga idzie za chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

U nas rsm 32 w zależności od miejscowości 1030brutto i 1230brutto. Ale nigdzie nie idzie dostać asl, ktoś wspomoże mnie informacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
Dnia 21.12.2019 o 15:28, yacenty napisał:

tego nie musisz mnie uczyć;)

 

To nie pozna dawka, to przebieg pogody. tak samo podawałem azot od dawna Ale tak niskich plonów jak ostatnie dwa lata nie było nigdy. zimny maj rzepak kwitnący 35dni to jakiś absurd on się wypompowal energetycznie i nie miał z czego nalać. najpiękniejszy rzepak 28dt. taki byle jaki 35dt to też niezły żart

 

Czekałem na to parę lat kiedy to Yacenty zrozumie i powróci do RSM, a byłem pewien, że to predzej czy poźniej nastąpi. A do niedawna jeszcze strasznie Broniłeś się przed płynnym. Co więc zadecydowało, że znowu stosujesz, po za ceną - bo jak sam twierdziłeś różnica pomiedzy granuja a RSMem jest tak niewielka że nie warto?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Dwa trzy lata temu tak mówiłem i nie uciekam przed tym takie u nas były realia.

w tym roku przeskoczyłem na ścieżki 24m i mam na opryskiwaczu gps dzięki czemu dużo dokładniej rozleje niż miałbym rozsiac. Tu szczególnie mowie o poprzeczniakach i początkach pola.

roznica w cenie tez większa.

tona rsm32 850zl a zaksan wtedy byl po 1020zl


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Nawet ten opryskiwacz Skotarka dokładniej by rozlał niż Amazone ZAM, czy jakikolwiek najbardziej wypasiony rozsiewacz z kompem i GPS. Nigdy nie jest za późno aby coś zmienić ;) 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

na druga dawke mozna stosowac Rsm ale trzeba rozlac wczesniej. Najlepiej tuz przed faza strzelania w zdzblo. Mniejsze ryzyko uszkodzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

rsm piękna sprawa ,3 lata stosuje z pozytywnym skutkiem .ale ciągle boję się go zastosować dolistnie a też niby można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Na typowo dolistne RSM bym się nie zdecydował ( to jest rsm w stężeniu poniżej 26% i zwykłe dysze) .RSM to typowy nawóz doglebowy i dlatego gruba kropla i wysokie stężenie najlepiej nawet 32%.Do dolistnego tylko mocznik i to raczej w pochmurne dni lub po zachodzie słońca -ale każdy ma prawo do eksperymentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

Rsm dolistnie= efekt piorunujący

 

 

 

jak po glifosacie 💪🤣


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tak bym tego nie nazwał ale znam przypadek gdzie 6 lat było ok  a  jeden raz coś poszło nie tak i 100 ha siano straty nie do odrobienia nawet przy kombinowaniu przez kolejne 50 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj