tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

fezoi    170

Zamiast mocznika to ja bym Tobie odradzał , bezpieczniej jednak mocznik . Osobiście nieraz wlałem conieco rsm do oprysku , ale to tak do 1% , nie tyle jako źródło N , ale w celu lepszego pokrycia roślin (rsm się lepi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Poszukuje rsmu do kupienia na podkarpaciu, najlepiej okolice Dębicy/Tarnowa/Mielca. Ma ktoś jakiś namiar na sprzedawców? Bo w okolicy nikt nie ma niestety rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koledzy ma ktoś doświadczenie z laniem RSM na rzepak ( 2 dawka) na mokre rośliny podczas deszczu albo przed deszczem? Nie ma większych jak normalnie poparzeń? Myślę wykorzystać spory deszcz jaki na jutro podają  własnie do tego celu ale nie chcę czegoś zepsuć?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.. przed i w czasie deszczu uszkodzenia są najmniejsze, jak dobrze pada nawet brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym się poważnie zastanowił nad rozlewaniem RSM na mokre rośliny.

To jest nawóz doglebowy i ma specjalną tłustą konsystencje aby spłynąć po roślinie do gleby, do mokrej rośliny to on się raczej przyklei i poparzy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Prawie zawsze coś tam przyjarało szczególnie w drugiej dawce W ubiegłym roku pryskałem w deszcz zero poparzeń tylko nieco głębsze koleiny po opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Potwierdzam , kiedyś za opryskiwaczem nie przestawiłem głowic i rzepak był spryskany dyszą 04 i zero uszkodzeń . Lekko padało , a rzepak po kolana już był .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Przy drugiej dawce na rzepak trzeba uważać  , choć poparzenia szybko mijają ja stosuję na drugą dawkę w rzepaku saletrę ,w czasie deszczu jak najbardziej testowaliśmy nawet RSM w pszenicy no kłos w czasie deszczu zero poparzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Panowie stosowal ktos RSM dolistnie (zamiast mocznika) jaka ilosc na 100l nie uszkodzi rosliny? Slyszalem ,ze rolnicy tak robia. :)

Slyszalem ze na 100 l daja do 10 l RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem rok temu. nie pamiętam dokładnie jaką dawkę ale coś mi się wydaje ze ok 20l/ha. poparzeń nie było ale efekty według mnie dużo lepsze po moczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko z innej beczki wykonałem zabieg fungicydem z siarczanem magnezu i po 30 minutach spadł deszcz nie ulewa ale taki kapuśniaczek i teraz tak sobie leci.Mam pytanko czy ten oprysk podziała ??? A co do rsm przedwczoraj wylałem na zboża w ilości 160l na ha.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Zamiast mocznika to ja bym Tobie odradzał , bezpieczniej jednak mocznik . Osobiście nieraz wlałem conieco rsm do oprysku , ale to tak do 1% , nie tyle jako źródło N , ale w celu lepszego pokrycia roślin (rsm się lepi).

 

Ten 1% w cieczy nie zrobi jakiegoś szczególnego wrażenia.

RSM nie lepi się po to aby lepiej pokryć rośliny ale wręcz odwrotnie żeby spłynąć do gleby.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Lepi się jak każdy azot.
Spływa pod ciężarem bądź poprzez prędkość tj dzięki dużej kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Witam

Panowie co to może być pierwszy raz w tym roku stosuję RSM 32 i moje rośliny na tych polach wyglądają tak jak by nie dostały nawozu.

Pod pszenice poszło w pierwszej dawce 3.03.2016 r. 220 l/ha RSM 32 a w drugiej dawce 29.03.2016 też 220 l/ha RSM 32 

Pod pszenżyto poszło w pierwszej dawce 170 l/ha a w drugiej też 170 l/ha RSM 32 w tych samych dniach co na pszenice 

Pod żyto poszło w pierwszej 180l/ha w drugiej 140l/ha RSM 32 też w tych dniach co na pszenice 

I trzy dni temu wszystko było dokarmione mocznikiem 20kg/ha plus siarczan magnezu 10kg/ha.

Dodam że moje zboża wyglądają bardzo słabo, sąsiedzi co sypali saletrę to mają o wiele lepsze zboża od mnie, i jeszcze dali duże mniej niż ja!!

Nie wiem czym to ratować. Dodam że co roku stosowałem saletrę i zawsze miałem plony na wysokim poziomie.

Zboża są tak słabe że muszę pryskać na chwasty bo wszystko jest rzadkie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

RSM mało ma szybko działającego azotu niz saletra. Trzeba czekac. Gdzies nawet czytałem artykół że w tym roku jak ktos miał słabsze zboża i polał RSMem to przegrał bo rsm tak jak napisałem wyzej w 100 kg ma mniej o połowe azotu azotanowego i pszenica nie dostała porzadnego kopa tak w przypadku saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Ale aż tak wolno działa.

To jak tak jest to nie ma sensu stosować tego nawozu, a tego co widzę to im większe gospodarstwo to zawsze daje RSM.

To zanim on zacznie działać to już będzie za późno.

Czy jest sens teraz jeszcze dać na wszystko po 100 kg saletry na hektar. Tylko to jest koszt zasilić dodatkowo u mnie 100 ha i będzie w takim życie czy pszenżycie będzie  180 azotu w czystym składniku a w pszenicy 210 w czystym składniku nie wspomnę jeszcze że zasiliłem mocznikiem w oprysku dwa razy po 20 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

To jest dość dziwne bo ja dałem RSM ja pszenicę która była bardzo słaba i ona odrazu odżyła po RSM także dziwi mnie że po dwóch dawkach RSM i u Ciebie nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Już dawno wyraźnie powinno być widać efekty po RSM, jak zostało trochę to zmierz gęstość albo wagę bo coś podejrzany ten nawóz.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Ja też w tym roku pierwszy raz zastosowałem RSM i efekty są super. Pszenica przymarzła po zimie ale po RSM ładnie odbiła i ogólnie wszystkie zboża są super. Nie lałem jeszcze drugiej dawki nievwiem czy już rozlewać? Pierwszą dawałem dopiero w połowie marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

I w tym problem że nic mi nie zostało aby zbadać, dodam że był kupiony z pewnej firmy i nawet dostałem certyfikat jest to RSM produkcji Yara.

 

Najgorzej to wygląda pszenżyto, miałem już ekspertów na polu i wszyscy mówili że ona trochę zmarzła, korzenie są kruche i się rozrywają i dopiero puszczają nowe i nie ma czym pobierać azotu więc doradzili dokarmiać mocznikiem, ale obok mnie ma pszenżyto sąsiad stosował saletrę i jego jest dwa razy takie jak moje i ma mocny ciemny kolor a moja taka jasna że aż na pole się nie chce jechać, a codziennie jest jeszcze zimno jak cholera, czym to ratować? Stosować saletrę czy to będzie za dużo nawozu czy jakieś biostymulanty już te moje zboża dostały mocznik z siarczanem, i jutro znowu jadę mocznik 20kg/ha i 15kg/ha.

Jak na razie to bardzo źle widzę to że przeszedłem na RSM, szlag człowieka trafia 

Nawet jeszcze nie skracam i nie robię grzybówki bo wszystko małe !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Raczej wina skutkow przezimowania. U mnie RSM poszedl w wielka sobote w ilosci 210 l/ha 32% i po 3 dniach juz widac bylo roznice pomiedzy zasilonym a tym jeszcze glodujacym. Oczywiscie PKMg przedsiewnie poszlo u Ciebie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Yara jak mi  przywiozła to mierzyłem, miał 34%.N.

Mocznik 40 kg  + może siarczan z  10 kg i  400 litrów wody wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj