maly2000

Renault Ares 550 nierówne obroty i spadek mocy

Polecane posty

maly2000    5

Witam!

Mojej Renówce coś zaczęło dolegać, na biegu jałowym zauważalne są delikatne skoki obrotów silnika, niewielki co prawda bo o około 20-30 obrotów. Ponadto jak silnik jest zimny to obroty utrzymują się lekko powyżej 700, zaś jak się rozgrzeje w pracy to na biegu jałowym spadają do okolicy 600. Sprawdzane filtry przewody i wszystko i nic nie widać, pompka paliwowa też wymieniona. Zaczeło się robić też tak, że w czasie transportu nie miał siły jechać, powoli się wkręcał na obroty, a lekka górka i pustych przyczep nie miał siły w  ciągnąć. Miał ktoś podobne objawy i jest w stanie coś doradzić.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

sprawdzane filtry, a wymienione na nowe?

jak nigdzie się nie poci, to pompa się kończy.

na początek dokładnie posprawdzaj przewody paliwowe. zwłaszcza ssące bo tam wycieków nie widać, a powietrze zasysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2000    5
filtry nowe, przewody także sprawdzane. Adrian 87 a ile dałeś za pompę i założyłem nową czy po regeneracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam , mam podobny problem jak maly2000 w Reno 103 14 tylko że pompa wróciła z regeneracji bo ukręciła się głowica włożyłem i na luzie i wciśniętym sprzęgle ma wysokie obroty tak koło 1100, zdjąłem pręt od gazu i nadal ma wysokie cofnąłem śrubkę i nadal ma wysokie , co może być przyczyną pomoże ktoś bo pompiarz twierdzi że musi być wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2000    5
u mnie okazało się że winna jest pompa paliwa, porostu stanął i koniec. pompa po regeneracji, został aby stary korpus, jakiś czas temu musiało być paliwo z wodą, koszty wyszły trochę lepiej jak 3500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Witam Panowie a co jeśli Ares 556 podczas jazdy zaczyna nierówno pracować dymi i chodzi jakby na 3 tłoki, zgasisz odpalisz i się uspokaja i tak co jakiś czas. 


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj