piozz

Susza 2018

Polecane posty

soltys48    19848

protokół jest jeno mało %.............

strata w całym gospodarstwie to 29%!!!

Przy stratach w produkcji roślinnej na poziomie 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
za duzo glowizny. ot co.
ale 29% to juz naciagane czy jeszcze do naciagniecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19848

wg mnie da się podciągnąć choćby na oziminach bo oszacowali zbyt nisko i przede wszystkim łaki z których zbiera sie po 3 pokosy a te głąby uznały,ze 2 i dali po 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
a we wniosku nie pisales ile razy byla kosna laka? u mnie sie pisalo dwu lub trzykosna. na trzykosnej u kazdego jest 30% a na dwu 50% jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

U nas tylko się pisało,  że tuz i tyle.  Z komisji wpisami wszystkim po 40, bo jak stwierdzili - tylko tyle moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
u mnie pozwalaja kosic 3 :)
ciekawe czy mozna sie odwolac. choc w tym roku mimo kiepskiego pierwszego pokosu trawy sa ladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

U nas dziś szacowali po gradobiciu ale protokołu nie zostawili ciekawe czy będą kombinować z wypłatą bo 50 % od suszy było chodzi o kukurydzę

Marek jak z deminimis to nie musi byś do wojewody od września mają ruszyć z wypłatami myślę że w tym roku będdą się uwijać by przed wyborami wypłacić

Tak  racja  jak  poniżej 30%  to wojewoda nie podpisze  i wtedy  Deminimis.

we  wrześniu będzie nabór   w ARIMR   wypłata   październik    Do wyborów  mało  realne  że  dadzą  radę   za dużo  roboty   jeszcze  zaliczki  mają  ruszać  od 15  października  jak do końca  listopada  wypłacą  to będzie  super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
9 godzin temu, marekfarmer napisał:

Umnie w gminie dopiero  są protokoły  podpisywane   pewnie  po niedzieli zawiozą  do  wojewody  i  znając  życie  dopiero  w 2-3 dekadzie września  będą do odbioru   tuż  przed  naborem  wniosków  :)  

Skoro do tej pory protokoły nie trafiły do Wojewody to jest po ptakach i nic nie dostaniesz .Termin składania wniosków z gmin do Wojewody  już upłynął .

  • Haha 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto tak powiedział? Przecież jeszcze z dzisiaj na necie są artykuły z cytowanymi sowami ministra że cały czas czekają na protokoły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15408

Do ostatniej gminy będą czekać, dziś minister apelował żeby do połowy przyszłego tygodnia wpłyneły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Skoro do tej pory protokoły nie trafiły do Wojewody to jest po ptakach i nic nie dostaniesz .Termin składania wniosków z gmin do Wojewody  już upłynął .

Nie masz  pojęcia  o tym co piszesz  xD  xD  xD  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
48 minut temu, XTRO napisał:

Susza na maksa. 

U mnie to samo, nie wiem czy uda się posiać rzepak ( opolskie ). Nie padało u Ciebie z burz jakie przechodziły ostatnio lublin i radom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie zamówili na 6ha usługę siania bezorkowo specjalnym siewnikiem. Koszt 350zł/ha. 10ha trzeba zaorać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

U mnie w okolicy nie ma nikt mzuri, bo o takim piszesz pewnie. Oby tylko nie powtórzyła sie sytuacja z 2015 gdzie ze wzgledu na tragiczne wschody musiałem zlikwidować rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15408

Ja myślałem że w mojej gminie się ociągają ale to co piszą to cienizna wszędzie z protokołami.

 

Screenshot_20180817-091822.thumb.jpg.a1ed5257f095df75bb745eac44764713.jpg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tak Ci pilno ? Do przyszłych żniw jeszcze zdążysz kupić tą przyczepę za suszowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15408

Wpierw trzeba magazyny opróżnić bo kupca z domu brak, a bez wywrotki jak bez nogi a potem myśleć o żniwach. Czemu tego gradu nie było, tak byłoby bez kłopotu.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj . Żebyś nie pożałował takiej gadki . Wstyd . Ojciec nie był by zadowolony z Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549
13 godzin temu, pep14 napisał:

U mnie to samo, nie wiem czy uda się posiać rzepak ( opolskie ). Nie padało u Ciebie z burz jakie przechodziły ostatnio lublin i radom ?

5mm ale w porównaniu do tego co spadło wsie obok to jest śmiech na sali. Pomidory poschnięte, kukurydza też, ziemia pod rzepaki u nas wygląda też gówniano. Jednym słowem przejebanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
9 godzin temu, XTRO napisał:

5mm ale w porównaniu do tego co spadło wsie obok to jest śmiech na sali. Pomidory poschnięte, kukurydza też, ziemia pod rzepaki u nas wygląda też gówniano. Jednym słowem przejebanie 

No to faktycznie jakby deszczu nie było przy takich temperaturach. Ja od poniedziałku bedę próbował coś orać i od razu siać , ale deszczu dalej w prognozach nie widać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj