Rolnik551

Pronar 82a wspomaganie

Polecane posty

Rolnik551    2

Puścił gwint na siłowniku wspomagania wiercilem spawałem ale to dużo nie daje myślę o wymianie siłownika i chyba lepszy by był o mniejszej średnicy tłoka mniej oleju by potrzebował bo ten oryginał to przesadzone jak myślicie znajdę coś podobnego?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
W różnych wielkościach i konfiguracjach.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Jak zmienisz siłownik to orbitrol też będziesz musiał założyć mniejszy.
Ja cały "tył" spawałem od siłownika a Ty króćca nie możesz pospawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2
10 godzin temu, mani51 napisał:

Jak zmienisz siłownik to orbitrol też będziesz musiał założyć mniejszy.
Ja cały "tył" spawałem od siłownika a Ty króćca nie możesz pospawać?

Spawałem ale na sianokosach co chwilę puszczało pracuje przy turze na dość mokrych torwowych łąkach ciężko o to by wytrzymało 

Mniejszy orbitrol? Jedynie by szybciej skręcał jak dobrze myślę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
I Ty chcesz założyć mniejszy siłownik jak masz TURa, ja odradzam. Wtedy układ będzie pracował pod większym ciśnieniem albo w skrajnych przypadkach nawet nie skręcisz. W pracy z TURem może i było by to wygodne żeby mniej kręcić kierownicą, ale na drodze będziesz miał problem go opanować. Chyba, że Ty masz za mały orbitrol i dlatego narzekasz. Ile masz obrotów kierownicą od lewej do prawej?
Stary króciec odetnij całkiem, idź do sklepu gdzie zakuwają węże i kup jakąś złączkę żeby chociaż z jednej strony miała taki gwint jak chcesz i daj to komuś kto umie spawać. To nie ma prawa puścić bo wspomaganie działa na dużo niższym ciśnieniu niż wytrzymują same siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2
Dnia 3.06.2018 o 06:55, mani51 napisał:

I Ty chcesz założyć mniejszy siłownik jak masz TURa, ja odradzam. Wtedy układ będzie pracował pod większym ciśnieniem albo w skrajnych przypadkach nawet nie skręcisz. W pracy z TURem może i było by to wygodne żeby mniej kręcić kierownicą, ale na drodze będziesz miał problem go opanować. Chyba, że Ty masz za mały orbitrol i dlatego narzekasz. Ile masz obrotów kierownicą od lewej do prawej?
Stary króciec odetnij całkiem, idź do sklepu gdzie zakuwają węże i kup jakąś złączkę żeby chociaż z jednej strony miała taki gwint jak chcesz i daj to komuś kto umie spawać. To nie ma prawa puścić bo wspomaganie działa na dużo niższym ciśnieniu niż wytrzymują same siłowniki.

Ale tak na chłopski rozum tam jest za duży siłownik jak popatrzę w zagranicznych to mają małą średnicę i chodzą dobrze i lekko 

Ja ten siłownik już i tak muszę wymienić bo porysowany i leje się z niego to te 300 zł mnie nie zbawią czyli mówisz że taki sam najlepiej żeby był? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
W starych MTZ był siłownik 50 a w belarusach już chyba ładowali 60 tylko z orbitrolem 160. Jak dasz radę sprawdź jaki masz orbitrol i będziemy wiedzieć co poradzić. Tyle że gdybyś miał za duży siłownik względem orbitrola to musiałbyś z 5 obrotów kierą zrobić od lewej do prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez El_Chapo2812
      Witam wszystkich specjalistów, piszę do was z zapytaniem czy może ktoś wypowiedzieć się na temat montażu wspomagania w Ursusie 4512, gdyż planuje zakup takiego zestawu i zastanawiam się czy można to bez problemu samemu założyć czy lepiej zlecić to jakiemuś mechanikowi. 
      Pozdrawiam i liczę na jakieś porady.
    • Przez Gamzi
      Dzień dobry. 
      Co to za czujniki? Jeden jest po lewej stronie pod kabina.
      Zdjęcie 1. Wtyczka jest odlaczona i we wtyczce jest włożony kawałek jakiegoś drutu- jakby czujnik pominięty i na krótko wtyczka wspiera. 
      Zdjęcie 2. Drugi czujnik nie wiem gdzie jest ponieważ z tylu wisi tylko wtyczka a czujnika nie widze. Sama wtyczka jest z tylu po lewej stronie wisi na wysokości mocowania górnego lewego silownika


    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj